Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki túl lépett...

Van itt olyan aki túl lépett saját "félelmén"?

Figyelt kérdés
pl aki nem mert ismerkedni mert az a bizonyos belső félelme gátolta ebben, visszautasítástól való félelem stb, vagy aki félt idegen emberrel beszélni az utcán, de tul tette magát rajta, szembenézett vele és hasonlók. )Kort is(
2011. nov. 26. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze! Én is egy gátlásos srác voltam, mivel szerető, de zárkózott család voltunk. Dagi is voltam és félénk. Erre rálapátolt az is, hogy egy csomó "vagány" osztálytársam kipécézett és rámszállt. Nekem a középiskola hozta az áttörést, ahol tiszta lappal indulva én is jobban megtaláltam a helyem. A női kapcsolatok terén is tele voltam kishitűséggel, ami ellen direkt tettem: testszőrzet eltávoltítás, amikor elkezdtem kopaszodni, inkább tart fejet csináltam, új ruhatár, sporttal lefogyás és tulajdonképpen egy új ember lettem. Aki a mai énemet ismeri nem is sejti, hogy kiskoromban milyen voltam. Ma már 39 vagyok, lényegesen nagyobb önértékeléssel, mint régen.

2000-ben volt egy film, A kölyök címmel, Bruce Willis a főszereplője. Nézd meg, olyan, mintha rólam szólna :)

2011. nov. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kamaszkorában a többség félénk, aztán majdnem mindenki kinövi.
2011. nov. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam a kudarctól való félelem annyira erős volt, hogy amikor nem a legközvetlenebb ismerőseimmel kellett érintkeznem, szinte nem volt olyan szituáció ami ne okozott volna nehézséget. Pl. még egy buszbérletet is alig tudtam megvenni. Azóta már sok mindenben javultam de még közel sem vagyok olyan szinten mint szeretném és sok mindenből kimaradtam a félelmeim miatt. Mostanában próbálom aktívabban olyan szituációkba hozni magam amik nehézséget okoznak, és érzem is a javulást, de például azt még mindig nem igazán tudom elképzelni, hogy közeledni tudnék egy lány felé.


26f

2011. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kedves utolsó: értem, azt mondod tehát nem mernél egy lányt megszólítani, sztem meg mernél! Nekem is volt már olyan félelmem ami hasonlított ehez, és hiába vert a szivem izgultam stb..de megcsináltam, és tudod mit, nagyon jó érzés öntött utólag el. Az a bármit elérhetek életérzés:) szóval erre a lányismerkedős dologra: azt mondom: ne habozz! Vágj csak bele, nyugi nem fogsz belehalni. Hidd el tudom milyen ravasz és alattomos tud lenni ez a "félelem", de menni fog;) és lásd meg, pár ilyen megszólítás után fel sem veszed már. Mindamelett visszaadja a kontrol érzésed, hiszen megszabadulsz egy olyan negatív érzéstől ami korábban blokkolt.

Majd írj!

2011. nov. 26. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!