Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlzott optimizmus. Gyógyulás...

Túlzott optimizmus. Gyógyulás vagy elfojtás eredménye?

Figyelt kérdés
A húszas éveim elején járok. Hátam mögött sok kudarc, csalódás, ezek közül sok az én hibám. Eddig rendkívül zárkózott voltam(most sem vagyok mondjuk valami társaság középpontja, de már vállalom saját magam), egész nap búskomor voltam, és a negatív gondolataimmal törődtem. Ennek kb. 1 éve elkezdett vége szakadni, egyre több dolgot láttam be saját magamon, és mára már egyáltalán nem aggódok semmi miatt. Fiatal vagyok, előttem az élet, nem félek az élettől. Mindig nyugodt vagyok, és tervezgetek a jövőre nézve. Na már most, nem tudom, hogy ez egy természetes gyógyulási folyamat volt-e, tehát beláttam dolgokat, és fejlődött a személyiségem, vagy csak elfojtottam a problémáimat. A fő problémák még most is jelen vannak az életemben, ezzel tisztában is vagyok, de már nem stresszelem magam rajta (legalábbis tudatosan nem, tudat alatt lehet így is stresszel), nem foglalkozok vele, nem kesergek rajta, hanem inkább a tervezéssel, azok megoldásával foglalkozom. Mit gondoltok erről?
2012. jan. 15. 12:29
 1/4 timike26 ***** válasza:
valamilyen szinten èn is hasonlo vagyok.nekem nincsennek pozitiv gondolataim..mindig a rosszra gondolok,de viszont ennek koszonhetoen nem ilyedek meg a problèmàktol mert a negativ hozzààllàsom miatt mindig van vèsztervem.szerintem csak igy tovàbb :)
2012. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én több mint negyven éve vezetek autót... ha egyetlen egyszer is úgy indultam volna el, hogy jaj, csak baj ne legyen, akkor bediliztem volna...pedig volt kaland rendesen...az élet is ilyen ...felkelsz és kinézel... ha fúj, és esik...akkor... akkor esik...de nem tart örökké...és milyen jó, amikor eláll, és kisüt... én például a tavaszt várom...nemsokára itt van...rohatt hideg van, de kit érdekel...felöltözöm, és várom a napocskát...csak előre... pedig én már tartós tejet sem veszek...pláne vastagabb könyvet sem kezdek el olvasni...de akkor is..az élet nagyon szép..a problémáival együtt...én nem tüntetek, nem szidok senkit, a magam sorsát kovácsolom...ted Te is, ha jónak látod...piszológus közelébe se menj...azok tesznek tönkre a hülyeségeikkel...én mindent egyedül..az a legjobb..elismerem, néha azt hittem, hogy hurrá...látom az alagút végét.... kiderült, hogy egy mozdony jön...elugrottam...és megy minden tovább...
2012. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy. Szükséges is, hogy alakulj. Ez a természetes, a normális. Ezen aztán ne aggódjál.
2012. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetes és nagyon előnyös, jó dolog :) Örülj neki, hogy ilyen jól vagy és rendben van minden...vannak terveid, céljaid :)


Sok sikert :)

2012. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!