Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen az első ülés egy...

Milyen az első ülés egy pszihiáternél?

Figyelt kérdés
készülök pszihiáterhez, de félek, nem fogok tudni mit mondani neki, nem fogok tudni felszabadulni, és elmondani neki amit kell, szóval hogy folyik az első ülés?
2012. jan. 16. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Elmondod neki, hogy mi a problémád. Nem kell bőbeszédűnek lenni, nem kell tőle félni. Akihez én járok, általában nagyon rendes és majd' egy év kihagyás után is emlékezett rám. Nagyon meg is voltam lepődve. :) Én sem voltam felszabadulva, alig bírtam megszólalni, mert azért eléggé félelmetes volt. De aztán működött, mert ő is tett fel kérdéseket.
2012. jan. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Az első alkalommal kideríti mi lehet a bajod nagyjából. Meg fogja kérdezni, tudod-e mitől szorongsz, vagy mi a bajod konkrétan. Ha nem tudod, akkor sokféle dolgot fog kérdezni. Családról, barátokról, párkapcsolatról és arról, hogy milyen érzések kavarognak benned. A későbbi üléseken szépen apránként megpróbáljátok megfejteni mitől érzed magad rosszul, segít hogy egyedül szembenézz a problémáiddal és megtanít hogyan kell kezelni azokat.
2012. jan. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ömm... amit az előző írt, az szerintem pszichiáterre nem teljesen igaz. Ezt már szerintem pszichoterápiának hívják, és hacsak nem magánpraxisba mégy, akkor kötve hiszem hogy fognak így veled foglalkozni. Maximum tablettát fog felírni, ha szükségesnek látja.
2012. jan. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Velem sem foglalkozott nagyon a pszihiater,megkerdezte nagyjabol mi a bajom,gyogyszert irt fel,es azt mondta jo lenne pszihoterapia,ennyi.
2012. jan. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akihez én megyek, az tart relaxációs/autogen vagy milyen kezelést
2012. jan. 16. 07:33
 6/10 A kérdező kommentje:
azt írja, hogy a gyógyszeres kezelés mellett szupportív (támogató) jellegű pszichoterápiát, autogén tréning (relaxáció), szimbólumterápiát tart..
2012. jan. 16. 08:41
 7/10 anonim ***** válasza:
én járok most is pszichiáterhez ,nem jössz ki úgy hogy legalább 2 gyogyszert ne írjon fel.szegyed azt ennyi, ha csak nem magán dokihoz mész de ehhez komoly anyagi költség kell.pszichológus jobb választás!
2012. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha pszichoterápiát is tart, akkor pszichiáter, és pszichoterapeuta végzettsége is van( szerintem). Nem kell megijedni, mondd el, mi a problémád, ha nehezen tudod elmondani, akkor úgyis fog kérdezni pár dolgot.

Én eddig mindig olyan pszichiátert próbáltam keresni, aki terapeuta is,mert nálam a gyógyszer+pszichoterápia használt. Nyugi, az elején mindenki görcsöl egy kicsit, de aztán ált. elmúlik.Ha mégsem, annak is van oka, és azt a helyzetet is lehet kezelni, de ez már más téma.

2012. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat
2012. jan. 16. 13:02
 10/10 anonim válasza:
4%
első éjszaka joga az övé
2012. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!