Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a skizofrénia jelei,...

Mik a skizofrénia jelei, miből vehetem észre, ha egy közeli rokonom belekerült? Olyanok válasza érdekel, akik tapasztalatból tudják, nem a szakirodalom, a szakirodalmat ismerem, engem az érdekel, ki hogyan vette észre ismerősén, rokonán?

Figyelt kérdés
Aggódom anyukámért, hogy esetleg őt is elérhette, sajnos az ő családjában előfordult pszichés betegség, így a hajlam megvan ilyenekre, és mostanában nagyon furcsán viselkedik, egyik percben A-t mond, másik percben ugyanarról B-t, pl. itt van egy munka, amit megkért nemrég, hogy segítsek, segítettem, elkezdtük, aztán most kitalálta, hogy a munkahelyén az informatikus kollégát megkéri, hogy csinálja meg, és milyen jól fogadta az illető, mert nem fog bent unatkozni, és anyu is örül, mert bent nem fog hibát jelezni a program, és nézzem, milyen jól megcsinálta előre a kijelölést, ezzel fogadott ma, amikor hazaértem, aztán a következő percben nekem támadott, hogy fizetett volna nekem érte, csak én nem akarok segíteni... Ez lehet a betegség jele?
2009. máj. 26. 18:43
 1/7 anonim válasza:
Hány éves az anyukád. Szerintem ez szellemi leépülés (orvosi megfogalmazás is így szól), amely a mamámat is érinte sajnos egy ideje.
2009. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ősszel lesz 50, egy nagyon fiatalos nő, nem is nézné ki belőle senki, és ha jókedve van, nagyon jófej. Tanítónő, ha ez számít valamit (nehéz nekik az utóbbi pár évben, hadd ne részletezzem, de én ma nem lennék pedagógus).
2009. máj. 26. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem néz ki skizofréniának, a skizofrén hangokat hall, képeket vél látni,és egészen másképp érzékeli a világot, mint más. Ez valami idegkimerültség lehet. Egy pszichológushoz el lehet mennie (már ha hajlandó), hogy segítsen neki jobban érezni magát a bőrében.
2009. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább más probéma lehet a háttérben, mindenképpen jó lenne orvosthoz menni és utánna járni. Lehetséges, hogy egy jó pszihologust be kellene vonni.
2009. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Időnként jár, de nem rendszeresen. Nekem ez a nagyon hirtelen egyik percről másikra nézőpont változás furcsa mostanában.
2009. máj. 27. 13:09
 6/7 anonim válasza:
Engem nem meghatarozott skrizofreniaval kezeltek egy eve, ami azt jelenti h nem fejlodott ki a betegseg de a tunetek olyanok voltak. Hat szntem anyukad nem az, en halucinaltam mast lattam mint ami valojaban tortent es nagyon furcsa gondolataim voltak a vilagrol. Nem tudtam napokig aludni (ez is egy jele) de ugy hogy egyaltalan semmi alvas. Remelem ez segitett. Probald meg megbeszelni anyukaddal ezt. Lehet hogy csak kimerult...
2009. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet, nem tudom, köszi mindenkinek. Nem akarom, hogy rosszabb legyen. Váratlanul ért ez az egész, ahogy újabban időnként viselkedik.
2009. máj. 30. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!