Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy ilyen vagyok?...

Normális, hogy ilyen vagyok? Kéne valamit tenni ellene? (tünetek)

Figyelt kérdés

Úgy érzem sordórok az árral, semmi jövőképem nincs, nem vágyom társaságra, alig vannak közelebbi barátaim. Ha nem lenne komolyabb kapcsolatom meg kutyám teljesen egyedül lennék csak néha találkoznék egy két barátommal.

néhány "tünet" : krónikus lehangoltság, nem érdekelnek az emberek, nem szeretek már itthonról kimozdulni, lassú vagyok és unott, minden nehezemre esik, hamar elfáradok mindenben, aluszékonyság...

ha mégis kimozdulok akkor általában haza kivánkozok mindig a szobámban akarok lenni egyedül. És nagyon furcsa nem régen vettem észre, hogy az emberek kifejezetten idegesítenek, néha pedig hogy beszéljek is valamit kifordulok önmagamból folyton röhögök és olyan mitha fel lennék dobva de ez nagyon hamar elmúlik és rájövök utólak hogy ez csak valami felszínes jókedv. A tanulás is nehezen megy. Normális ez? A tbbi velem egykorú nem így viselkedik.


2012. jan. 16. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
velem is hasonlóan megy, csak párkapcsolat meg kutya nélkül. legalább neked van valakid. én sorozatokkal nyomom el a gondolataim,. és olyankor nem vagyok szomorú (bár gondolom, ez nem megoldás). még annyi, hogy bulizni szoktam járni mert ha iszok akkor jobb kedvem van, meg ott kivételesen leköt a társaság. amúgy én is kíváncsi leszek valami építő jellegű válaszra.
2012. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szépen elsoroltad a téli lehangoltság tüneteit. Tudod, az ember ilyenkor lelassul, és az energiái takarékra vannak állítva. Téli álmot alszunk ilyenkor, mint a medvék.-:)) Sokat vagyunk zárt térben, rövidek a nappalok, kevés a napfény, emiatt kevesebb a D vitamin a szervezetben, sorolhatnám... Tavasszal már jobb lesz.
2012. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, nálam pl. nyáron is ez a helyzet
2012. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megírhatnád, hány éves vagy, anélkül nehéz megmondani. Mindenesetre ezek a depresszió tipikus tünetei.
2012. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ez nem csak télen van. amúgy nemsokára 17 vagyok.
2012. jan. 17. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, a kamaszkorból már kinőttél, de azért a depresszió nagyon is előfordulhat, és egyáltalán nem kötődik a télhez.


Itt van két teszt, töltsd ki ezeket:

[link]

[link]

Fontos, ami oda is van írva fölé, hogy ez tájékozódásra alkalmas, nem diagnózisra! Ha az jön ki, hogy depressziós vagy a teszt szerint, akkor menj el a háziorvosodhoz, aki tud segíteni (esetleg vidd el a kinyomtatott tesztet).

2012. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem valamit: ebben a korban ez semmiképpen nem normális, és igen, kell vele foglalkozni, mert rontja az életminőségedet és melegágya mindenféle kockázatoknak.
2012. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én minden ilyen tesztet kitöltöttem már amit találtam. mindig az jön ki hogy depressziós vagyok forduljak orvoshoz blabla
2012. jan. 17. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Lefordítom. Ez azt jelenti, hogy depressziós vagy, és fordulj orvoshoz. :-)
2012. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves barátom a zene mindent megold :)

Nekem hétköznapjaim öröme hogy kimozdulok kicsit hogy vegyek energia italt a barátaimmal,de mindezek után csak stressz és depi jön :)

Reggel elmegyek a suliba,ahol kb egy barátom van, a többi csak nagyon felszínes ''haver''...miután hazajövök leülök a gép elé és kockulok,vagy kimozdulok a rendes barátaimmal, belőlük összesen 6 db van és 3-4 akikkel naponta összefutok...párkapcsolat terén pl sikertelen vagyok,nem tudok közös témát kezdeni,nem tudom miről kellene beszélni stb :)


http://www.youtube.com/watch?v=PUR8Z-6cTds

2012. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!