Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális- ti éltetek át...

Ez normális- ti éltetek át ehhez hasonlót?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve lépett fel nálam ez a tünet együttes:

Az első félévében jelenvolt:

-szédülés

-légszomj

-kéz, és lábreszketés

izzadás(ez most is van)

A második félévében jelentkeztek(a fentiekben írottak az izzadás kivételével mind elmúltak):

-derealizáció

-levertség(ok nélkül)


A háziorvosom tavaly ilyenkor kiírt vérvételre, egy csomó mindent megnézetett(a vérvizsgákra, mintegy 20 000 forintot költöttem), de minden eredmény jó lett. Ezt követően elmentem szemészhez, aki megállapította, hogy nincs semmi bajom. Az orvos tanácsára még egyszer megismételtem a vizsgálatot egy másik szemésznél, aki ugyancsak azt állapította meg, hogy nincs semmi probléma a szemeimmel. Arra gondoltak, hogy nem e valami mentális vagy neurológiai zavar lépett fel, elküldtek pszichológushoz. Több alkalommal is jártam nála, és ő is csak annyit tudott hozzátenni, hogy szerinte egészséges vagyok, s hogy mindez amit a szervezetem produkál a serdülőkor számlájára írható. Fél év után, a helyzet változatlan maradt,sőt még migrénaura szerű foltok jelentek meg a látásomban. Felkerestem egy szakpszichiátert, elvégzett pár neurológiai vizsgálatot, többek közt EEG-t, aminek a segítségével kizárta az agykéregállomány károsodásának a lehetőségét(tehát nem vagyok epilepsziás, stb...) Az utóbbi időben bárhová mentem a pubertáskori változásokat teszik a háttérbe.


Éltetek-e már át hasonló tüneteket?



2012. jan. 20. 10:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy kis szorongás, hangulatingadozás stb., teljesen szokványos. A háziorvosod és a szakorvosok, akikkel dolgod volt, rendesen megvizsgáltak, megállapították, hogy kutya bajod (ennek megfelelőed megnyugodhatsz), és ellentétben a kordivattal nem kezdtek tömni xanaxszal, aminek örülhetsz.


Fiataloknak vannak ilyen szorongós, hipochondriás korszakaik (mert aki tudja, mi a migrénaura, az sok időt tölt az interneten betegségekről olvasva, ergo hipochonder lehet). Ez egy nehéz életkor, sok bizonytalansággal, kevés tevékenységgel és rengeteg idővel, amit önemésztő gondolatokkal vagy rettegéssel lehet tölteni. Barátság, szerelem, tanulás, hobby, sport sokat javíthatna a közérzeteden.

2012. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!