Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok folyamatosan...

Miért vagyok folyamatosan ideges? (LENT KIFEJTEM)

Figyelt kérdés

voltak időszakok mikor okkal idegeskedtem, de az nem mostanában volt hanem 1-2 éve.

Sokszor van velem olyan, (pl most is) hogy OK NÉLKÜL IS ideges/szomorú vagyok, a gyomrom mintha egy gombócba lenne összeszorulva, remegek.

(normális válaszokat kérek)



2012. jan. 21. 01:47
 1/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok zárkózott ember, de néha még a gondolatot is utálom, hogy emberek közé kell mennem (pl boltba.

Van mikor egyszerűen ok nélkül egyszerűen nem akarok létezni.

(vannak barátaim akiknek mindent elmondhatok nem tudom ez számít-e)

2012. jan. 21. 01:50
 2/10 anonim ***** válasza:
Valami nyomaszt lelkileg és ez gyötör. Tudod mi lehet a gond?
2012. jan. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Annak idején, amikor volt rá okod hozzászoktattad magad a stresszhez. Megszűnt az ok, de a stressz megmaradt. Cipelsz magaddal valamit, amit már régen le kellett volna tenned. Neked kell tudnod, hogy milyen sérelem ért, és hogy meddig bánkódsz miatta.
2012. jan. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig idegeskedtél, amíg be nem idomítottad erre magad. Ez természetesen visszafordítható. Ha be tudtad magad "programozni" az állandó aggódásra, akkor erről le is lehet szokni. Menj pszichológushoz.


Amúgy szoktál kávét inni?

2012. jan. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy pánikbeteg vagy.
2012. jan. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi a válasszokat.

igen kedves válaszoló kávéfüggő vagyok, de eszek is melette szóval nemhiszem hogy attól lenne

2012. jan. 21. 23:14
 7/10 anonim ***** válasza:

"igen kedves válaszoló kávéfüggő vagyok, de eszek is melette szóval nemhiszem hogy attól lenne"


Ez nem hitkérdés. A rendszeres kávéfogyasztás okozhat idegességet, lehangoltságot, ingerültséget, fáradtságot, szorongást, meg sok minden mást is. Főleg, ha napi 1-2 csészénél esetleg többet iszol.


Javaslom a leállást a kávéval, persze észszerűen, mert erősek az elvonási tünetek. Olyan nyugalmat, kipihentséget és derűt fogsz tapasztalni, mint már régen nem. (Kivéve persze az első néhány, igen kellemetlen napot.)


A kávéfogyasztásnak csakis akkor van értelme, ha nem válik mindennapos, rendszeres tevékenységgé, hanem alkalmi. Ha rendszeresen fogyasztod, akkor nincs pozitív hatása, amit pozitív hatásként élsz meg, az csak az elvonási tünetek tompítása.

2012. jan. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kedves utolsó, tudom milyen fajta "idegességet okoz" a kávé, de azt mondanám inkább gyomor idegnek és csak akkor érezni ha üres gyomorral kávézol.

a kávéról nem mondok le :)

2012. jan. 27. 00:54
 9/10 anonim ***** válasza:

"tudom milyen fajta "idegességet okoz" a kávé"


Mind a 3-félét fel tudod sorolni? :))))

2012. jan. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
légyszi a kérdésre válaszolj, ne itt éld ki a kávé ellenes dolgaidat
2012. febr. 1. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!