Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy haverom aki megbolondu...

Van egy haverom aki megbolondult (? )

Figyelt kérdés
Olyan probléma van itt kérem szépen ,hogy van énnekem egy gyerekkori cimborám aki rászokott a party meg kotyvalék drogokra és megbuggyant tőle. Elvitték már pszihiátriára volt a zártosztályon is mostanában meg teli van gyógyszerezve és valami rettenetes elviselni. (Röhög a semmin meg butaságokat beszél) olyan szintre esett vissza 1 év alatt mint egy 7 éves gyerek. Mi a francot lehet csinálni ilyen helyzetbe mert sajnálom szerencsétlen srácot segítenék neki de nagy nyűg az az igazság. Rendes figura sokat segített régen. A családja miatt kezdett el drogozni mert otthon lakik az anyjáéknál azok meg full alkeszok és gondolom nem bírta a légkört. Lehet ebből a figurából még normális ember vagy ez így ennyi volt neki és ígymarad?

2012. jan. 23. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt nagyon szomorú volt olvasni.. Azt tenném, hogy bemennék a kezelőorvosához, (kérnék egy időpontot a beszélgetésre) és megkérdezném, hogy mivel tudok én segíteni, hogy javuljon..
2012. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első, ez egész jó ötlet

hát olyanra ne számíts, h olyan lessz, mint régen, de az is lehet, hogy nagy mértékben fog javulni. ez teljesen helyzetfüggő

2012. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egy másik orvost is meg kellene kérdezni.
2012. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem értek az élet dolgaihoz de annyit elmondhatok hogy ha a nyugtatókról(feltételezem ilyesmit kap) vagy ha azt kap esetleg antidepresszánsokról nem szokik le sokkal nagyobb szarban lesz mint előtte. Arra azért figyelj hogy sose okozz neki csalódást mert akkor megmondja hogy a k***a életbe engem mindenki utál, csak a Xanax az én egyetlen társam.(Saját tapasztalat)
2012. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jah. Én is így gondolom ,hogy akkor most meg rászokik az antidepresszánsra. És a haveri köre is visszahúzza ,mert ugye a hasonló emberekkel lóg. Én nem szoktam megbántani sem letörni a kedvét ez nyilvánvaló. Amúgy az az érdekes ennek a srácnak se munkája se nem tanul és semmit nem csinál ,de mindig késésben van mert folyton siet.. :D

Ezen mindíg jót röhögök pedig a helyzet koránsem ilyen vicces.

Szerintem pár éven belül ha így folytatja vagy sitten köt ki vagy a temetőbe.

2012. jan. 24. 01:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és az az érdekes hogy munkát ajánlottam neki ha kész a műhelyem pár hónap múlva meg egyéb hasonló kis lehetőségek amiből lenne egy normál kezdő alapfizetése ,de mostanra már olyan állapotban van ,hogy nem lehetne rábízni egyszerű munkát sem. Mire kész az épület addigra a nevét elfelejti. Ha valaki mellé beosztom az meg az én anyámat szidná hogy helyette dolgozik. Olyan jól meg hogy 2 embert fizessek nem megy az üzlet. Ráadásul a fizujából drogot venne.. Ezt onnan tudom hogy nyáron is dolgozott nálam alapot ásni de sírt a szája hogy a cipő leszakad a lábáról úgy szét van. amennyit keresett nállam 10 cipőt vehetett volna de csak akkor keletkezett a lábára új cipő mikor az anyával futottam össze és adtam neki oda a napszámát. Ez volt tavaly..
2012. jan. 24. 01:42
 7/9 anonim ***** válasza:
hát munkát azért nem kellene rábízni, de ez nem azt jelenti, hogy barát nem lehet többé
2012. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen módon kapcsolatba tudnál lépni Zacher Gábor főorvossal, a Péterfy Sándor utcai Kórház klinikai toxikológiai osztályának vezetőjével az jó lenne. Szerintem ő tudna neked jó tanácsot adni.
2012. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Probáld meg elfogadni és segíteni neki, mert a barátod, ő is pont úgy segített neked és ne azt nézd, hogy milyen bolond. Mert ő nem olyan valójában, ő az a "Rendes figura sokat segített régen", aki csak részben tehet róla, hogy idejutott, mert akarva-akaratlanul a szülei juttatták erre a sorsra. Ha akkor nem tudtál segíteni neki, legalább most segíts. Nagy nyűg? Ha te lennél helyében, te lennél a 'bolond' és ő lenne a normális, aki azt mondaná, hogy túl nagy nyűg, jól esne? Segíts neki, elvégre a barátod. Röhög a semmin? Röhögj vele.Lehet belőle normális ember. Gondolj arra hogy hány halálos betegségben szenvedő ember gyógyult meg csak úgy, egy csoda folytán.
2012. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!