Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen divatos most...

Miért ilyen divatos most Asperger-szindrómásnak lenni?

Figyelt kérdés

Olvasgattam kérdéseket és hozzászólásokat az oldalon és elég sokan Asperger-szindrómásnak vallják magukat.

Ez nem egy divat, hogy kövessétek! Nincs olyan, hogy régen nem volt és most hirtelen lett!

Én tényleg az vagyok, már kiskoromban észrevették nálam, és zavar, hogy hirtelen annyi ember vallja magát annak.


2012. jan. 23. 22:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
nem csak ezzel, hanem depivel, pánikkal is ez van
2012. jan. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
Haladni kell a korral.
2012. jan. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem folyton autistának hívtak kiskoromban, mert nem voltam az a kifejezetten csapat középpontja alkat + nagyon el tudtam merülni olyan dolgokban, ami az akkori kortársaimat hidegen hagyta. Most hogy felnőtt lettem most meg azt mondja mindenki hogy ilyen a személyiségem. Ki érti ezt? :)
2012. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja igen, a depivel is igy van... Én voltam depressziós, nagyon hajlamos vagyok rá sajnos, ha az emberek tudnák, hogy mit jelent tényleg depressziósnak lenni, biztos nem divatolnának vele!
2012. jan. 24. 12:35
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Mert az emberek szeretnek előítélettel élni a másik iránt...ha pedig ilyen szakszavakkal illetik a másik felet mint pl. : Asperger-szindróma, autista, skizofrén, személyiségzavar, stb...akkor okosabbnak érzik magukat. Nem érzik a súlyát, hogy ezek milyen komoly dolgok. Nem érzik, hogy helytelen ezt mondani bárkire is...csak okoskodnak.


Ha pedig valaki picit furán viselkedik (pl. : visszahúzódóbb az átlagnál) egyből kategorizálják...nagyon sok ilyen emberrel találkoztam az életben. Az emberek nagyon nincsenek tisztában a mentális problémákkal, ezeknek a kialakulásával, folyamatával.

Ez nagyon kényes és bonyolult téma.

Most nem okoskodni akartam, csak van egy kis betekintésem a dolgokba mint leendő gyógypedagógus.

2012. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

mert csak 1994-től szerepel a DSM-ben, és sok embert nem diagnosztizáltak, akik az internetnek köszönhetően utánaolvastak és rájöttek h valóban vannak ilyen vonásaik... Nem azért mert divat lett, hanem ma már jobban felismerik és elterjedtebb a diagnosztizálása.


Pl. Régebben senkire sem mondták h hiperaktiv, meg diszkalkuliás stb manapság meg már minden osztályban van ilyen éppen azért mert őket is diagnosztizálják.

2012. jan. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

a depresszió meg népbetegség, csak sokan nem kezeltetik (amúgy nem is csodálom, elképesztő ez a lenézés és megbélyegzés ahogy egyes emberek hozzáállnak mások lelki problémáihoz)


[link]

2012. jan. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

"Miért ilyen divatos most Asperger-szindrómásnak lenni?"


A betegségek azért divatosak, mert akik "diagnosztizálják magukat", azok legalább ennyiben különlegesnek érzik magukat, ráadásul ez beszédtéma és mentség.


Az asperger címkét egyesek azért szeretik magukra ragasztani, mert menőnek érzik, ugyanis azt hiszik, hogy aki aspergeres, az nagyon racionális és kemény, tekintélyt parancsoló figura. Azt hiszik, hogy így Dr. House-ok lehetnek. Valójában az Asperger-szindróma, mint minden egyéb mentális rendellenesség, inkább kellemetlen a szenvedő számára, és se nem menő, se nem sármos, se nem "racionálisabb" az átlagnál.


"Nincs olyan, hogy régen nem volt és most hirtelen lett!"


Hehe, dehogy nincs.


Vegyél elő egy pszichiátriai kézikönyvet a 2000-es évekből, aztán egyet a 70-es évekből, egyet a 30-as évekből, és látni fogod, hogy "betegségek" folyamatosan eltűnnek és keletkeznek, szétválnak és összeolvadnak :)))))

2012. jan. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

[link]

egeszseg/20110627-egyre-tobben-

kerik-felnottkent-az-

aspergerszindroma-diagnozist-

autizmus-spektrumzavar.html

2012. jan. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

"Az asperger címkét egyesek azért

szeretik magukra ragasztani, mert

menőnek érzik, ugyanis azt hiszik,

hogy aki aspergeres, az nagyon

racionális és kemény, tekintélyt

parancsoló figura. Azt hiszik, hogy így Dr. House-ok lehetnek"


úristen te honnan veszel ilyeneket, ilyenről szó sincs...

Inkább azért mert sokat bántják amiért más mint a többiek és elkezd gondolkodni hogy miért is és utánaolvas a dolgoknak!

2012. jan. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!