Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy kezdek immunis...

Lehet, hogy kezdek immunis lenni a cipralexre?

Figyelt kérdés

2012. jan. 23. 23:49
 1/3 A kérdező kommentje:
A helyzet az,hogy másfél éve kb. jelentkezett nálam a pánikbetegség. Nagyon sokszor voltam rosszul,napi szinten 5-6-szor és negyon kemények is voltak ezek a rosszullétek. Aztán orvoshoz mentem,aki írt fel frontint és cipralexet. Mondhatni,hogy teljesen helyre jöttem.. Már egy éve szedem a gyógyszereket és azt vettem észre,úgy kb. 2 hete,hogy kezdenek visszatérni a rosszullétek. Persze közel sem annyit és olyan erősséggel,mint akkor,de érzem,félek,hogy újra vissza áll a régi állapotom. Lehet,hogy már nem használ a cipralex?
2012. jan. 23. 23:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyógyszer ellen immunis nem tudsz lenni, maximum tolerancia alakulhat ki, de nem az escitalopramra, hanem az alprazolamra.

Ha a tünetek súlyosbodnak vagy gyakoribbá válnak, keresd fel az orvosod, mert lehetséges, hogy hatóanyagot kell cserélni.

2012. jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínű ki kell cserélni a gyógyszered másikra. Ha majd teljesen jól leszel, akkor próbáld meg elhagyni. Nekem is kellett szedjek, mert elviselhetetlen élettel összeegyeztethetetlen tüneteim voltak. Rendbejöttem, de én nem szedtem csak kb fél évig. Mondták, hogy tovább kellene, de féltem rászokik a szervezetem. A két betegségem között két év volt tünetmentes.
2012. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!