Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt már nem bírom. Ötletek...

Ezt már nem bírom. Ötletek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már egyszerüen elegem van belöle hogy mindenki azt akarja tökéletes legyek.Már egyszerüen nem bírom lelkileg. Már nagyon elegem van belöle ha anyámon, nagyanyámon mulna akkor az egész szabadídőmet tanulással töltsem. Pedig mindenre jutna elég idő. Ha rajtuk mulna semmi kapcsolatom nem lenne a külvilággal, barátaim sem lennének. De persze ha nem az van amit ők akarnak nagyon megy az ijju-juzás. Nameg a másik ha van 1-2 ezer forintom adjak nekik hogy erre-kell arra-kell de arra persze van pénz hogy muter barátja havotna 10ezreket eligyon vagy még többet. Nagyon elegem van belőle. Már arra is gondoltam hogy öngyilkos legyek, mert már egyszerüen nem birom tartani azokat az elvárásokat amiket 'elém raknak' vagy nem tudom hogy hogy fogalmazzam meg. ÉS még anyám okit erröl-arrol közben Ő tett olyan dolgokat amiröl álmodni se mernék, de arról ne is beszéljünk Ő miket tett. Már-már kezdem ugy érezni hogy a barátaim is kezdenek elforduli tőlem mert kezd elegük lenni hogy ŐK hivnak meg erre-arra és ez engem is bánt hogy nem tudom nekik viszonozni mer nincs miböl. Ugy érzem nincs értelme élnem.
2012. jan. 27. 21:37
 1/4 dftgsgvghgev ***** válasza:
Hi. Hívd fel őket: 116-111. A vonal ingyenes. Mondd el nekik ugyanezt, tudni fogják, hogyan segítsenek.
2012. jan. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és ők miben tudnának neki segíteni?
2012. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dftgsgvghgev ***** válasza:

Abban, amiben szeretné, ha segítenének. Igazándiból ebből a kérdésből inkább azt szűrtem le, hogy a kérdezőnek szüksége lenne valakire, aki képes meghallgatni, támogatni. Ugyanis e pár mondat mögött sokkal többet érzek, mint amennyi ide le van írva. Ha ez így van, akkor többre mehet a kérdező mondjuk 3x45 perc konzultációs beszélgetéssel, mint néhány "vaktában" adott jótanáccsal. Szerintem.


Éppen ezért ez volt az egyetlen válasz, amit tiszta lelkiismerettel tudtam adni.

2012. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dftgsgvghgev ***** válasza:

Nah, szóval elsőként abban tudnak segíteni, hogy

1. meghallgatnak, anélkül, hogy leszólnának (ez ma már nagy szó sajnos)

2. segítenek átgondolni a helyzetet. Ha jól vettem ki, itt a családi kommunikációban vannak olyan elemek, amik zavarják a kérdezőt. Azok a problémák, amikben belekerül a család a képletbe, elég szövevényesek tudnak lenni. Ezt nehéz átlátni, ha nincs külső segítség. A telefonos ügyeletes olyan dolgokra is felhívhatja a kérdező figyelmét az adott probléma kapcsán, ami csak hosszabb beszélgetésből derülne ki, vagy esetleg elkerülte a kérdező figyelmét.

3. ezen kívül közvetítők tudnak lenni pl. iskolapszichológusok, nevelési tanácsadók, családsegítő szolgálatok felé, ha a hívó kéri őket. A családi nehézségek megoldásában mindhárom szervezet sokat tehet.

2012. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!