Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan birjam ki ép észel a...

Hogyan birjam ki ép észel a lelki válságomat ami a nem megfelelő tartós környezetemnek köszönhetem?

Figyelt kérdés

Enyhe fokú Autizmusom van és manapság egyre jobban érzem azt egyre rosszabbul érzem magamat lelkileg amióta az 1. munkahelyemre beléptem, azután 2 ével nem tudok találkozni többé a volt évfolyam társaimal. De sajnos internetük nincs postai úton levelezni nem szeretnék mert az anyjuk nem örülne ennek nem akarok rajtuk csattanjon az ostor. Nem beszélve arról 2 éve nem volt beléptem a munkahelyemre amikor elköltözött tőlem az utolsó családtagom is.


A munkahelyemen belül nem igazán érzem jól magamat 1. Nincsenenek baráti köreim és partnerem sincsen. 2. Anyagilag nem állók jól a nagyon alacsony jövedelmem végett étkezési utalványt egyébb utalványt nem kapok. És sajnos nincs lehetőségem arra, hogy heti 30 órás műszakban dolgozhassak a heti 20 óra helyett. (jelenleg keresek egy másik állást.) Nagyon félek attól hogy nem lesz átlagos az anyagi helyzetem, és nem lesz partner kacsolatom sem baráti köröm 29 éves leszek pár hónap múlva igaz külsőleg genetikailag 6 ével fiatalabbnak nézek ki.


Egyre jobban érzem azt hogy egyes emberek járműveken undorodnak tőlem és elülnek egy másik székre, mintha hajléktalan volnék vagy kolerás fertöző beteg volnék. Ilyekor gondolatomon belül rájük kiabálva kérdezem őket: minek húzodnak el tőlem úgyanolyan ember vagyok mint a többi, megértem nem minden embernek vagyok szimpatikus és ezt nem is várom el tőlük. Ahhoz nincs joguk hogy undorodva úgy tekintsenek rám mintha egy féreg volnék amikor elülnek tőlem.



A munkahelyemen azért nem nagyon tudok beszélgetni 1. Egymás szavába vágnak egyszerre beszélgetnek 2. Nincs jó véleményem a maunkahelyemről a munkabérel kapcsolatban sem és féltem a jövőmet mert kilátástalanak érzem az életemet. 3. Érzelmeimet sem merem kifejezni a munkahelyemen belül, legtöbbször nem pozitiv a hangulatom rá viszont egyszer felázadva meg mondtam a dolgot. Akkor tettem meg amikor számonkérte a csoportvezető nő amikor 1 hónapon belül egyszer 10 percel később értem be a munkahelyemre.


2012. febr. 1. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebben a zord időben nem javaslom neked a hosszú sétákat, vagy a szabadtéri testnevelést, hanem otthonra találj ki valamilyen elfoglaltságot. A leveledből nem jöttem rá, hogy fiú vagy e, vagy leány, de ennek megfelelően válassz valamit. Kötés, horgolás, barkácsolás, internetezés, olvasás, TV nézés. De ha van kedved, írjál nekem levelet.
2012. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pár hónap múlva leszek 29 éves és nő vagyok. Viszont nagyon örültem annak, hogy a heti 20 órás műszakom végett el tudtam menni az állatkerti szezonális rendezvényre.


Eleve nagyon meg utáltam a nálam 1,5 ével idősebb munkatársnőmet aki külsőleg lazán 20-22 évesnek néz ki külsőleg. VIszont 2014. elejétől ki fogom lépni a jelenlegi munkahelyemről: mivel kevés munkahiány végett nem volt munkám unatkoztam. És elkövettem egy hibát kiváncsiságból egyik munkatársam kezében, lévő kisebb adatlapot néztem meg. Amikor 3 másodperc múlva rám parancsolt durva hangsúlyal: Ne haragudjak nem engem érint a dolog.


Szivem szerint bevágtam volna a műhely ajtaját és kirohantam volna haza felé, csak azért nem tettem meg mert nem hiányzik nekem elküldjenek a fenébe engem a munkahelyemről. Mivel fontosabb meglegyen egy biztos anyagi hátterem utána bátran munkahelyet válthassak. És csak akkor tettem volna meg utolsó napom lett volna a jelenlegi munkahelyemen belül.

2012. febr. 3. 10:33
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon haragszom arra a fital nőre idén 3 éves lesz a munkaviszonya nekem idén I. félévben 2,5 éves lesz a munkaviszonyom. És ő már túl van az esküvőjén lett legy szép luxus autója és szép háza is.



Én meg sehol sem tartok anyagilag hogy azt mondjam túl vagyok a nehezén az anyagi hátterem fejlesztsében.


És akkor még neki látott fejlebb mondani a véleményét a munkatársainak ő semmilyen Nyugdijszerű ellátást nem kap az enyhe testi fogyatékossága miatt. Hát ne kapjon az ilyen minek kapjon mikor a munkahelyemen belül álláskeresési tanfolyamra jár anélkül elkéne menni a munkahelyétől. És állitólag semmit sem kell ezért fizetnie.

2012. febr. 3. 10:39
 4/5 Truedavidov válasza:

Az emberek többsége önző és valamilyen módon gonosz is.

Pontosan tudom mit érzel pár éve én is ebben a cipőben jártam,(illetve járok). Valami komoly elfoglaltságot kell találnod.Az emberekkel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni,szörnyetegek.Ha egy kis kötetlen beszélgetésre vágysz nekem írhatsz nyugodtan.

2012. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg annyit tudok csinálni (mivel kézimunkára nem telik nekem vegyek himző készletett, ráadásul este igen gyenge a hálószobám mennyezeti világitása) Farmerama Online stratégiai játékkal játszom mely 100 szintes. És ebből már 77. szinten vagyok áprilisban lesz 2 éve annak regisztráltam akkor kerülök a 78. szintre. És ha a 80. szinten elérem tuti kilépnék a jelenlegi munkahelyemről.



Alig várom idén őszel végre 3 éves legyen a munkaviszonyom utána 36 hónap után 1 hónaptól számitva 15 hónapot kell kibirnom alapfokú anyagi helyzetem legnagyobb része teljesen kialakuljon nálam utána megyek másik munkahelyre.

2012. febr. 5. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!