Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha megváltozik valakinek az...

Ha megváltozik valakinek az írása, az hogyan lehetséges? Pszichés okai lehetnek, vagy valami más is?

Figyelt kérdés

2012. febr. 3. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nagy valószinű,h psichés eredetü,de lehet az is ,h csak sietös,ráérös,próbálkozós...
2012. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és hogyan lehet kideríteni, hogy biztosan pszichés, és mitől jött létre, mi okozta?
2012. febr. 3. 21:53
 3/12 anonim ***** válasza:
mondjuk egy grafológiai elemzéssel
2012. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez interneten megoldható vagy az írást grafológushoz el is kell vinni.?
2012. febr. 4. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
egyszer nekem megcsinálták úgy, hogy szkennelve küldtem el, de azt kikötötték, hogy min. 2 A4 oldal legyen
2012. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Vagy mondjuk csak simán megváltozik az írása, és nincs mögötte semmi? Én nem látom be, hogy milyen pszichés jelenség lenne emögött, pedig pszichológusként tevékenykedem. A grafológiát pedig abszolút voodoonak tekintem, de persze kinek a pap...


Nem mellesleg a szem romlásának is lehet az első "tünete", de én sokakat ismerek, akik néha effektíve megváltoztatják az írásképüket, csak mert.

2012. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

... az írás tükrözi az ember lelki állapotát, vagy tévedek?

úgy értem, hogy ha változik valakinek az önértékelése, akkor az meglátszik az írásán is, nem??

2012. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Az írás semmit nem tükröz értékelhetően ugyanis a fizológiástól a környezeti hatásokig ezer meg ezer tényező alakítja, és mint ennyire komplex emberi megnyilvánulást, nem lehet ilyen egyszerű platformról szemlélni.


Körülbelül annyira igaz ez, mint ha a "hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát" vagy a "szem a lélek tükre" közmondásokat próbálnánk axiómává tenni, és ezekből kiindulva bármire is következtetni.


Pusztán az írás megváltozása a világon semmire sem utal.


6. voltam.

2012. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Én is írást váltottam, de szerintem semmilyen lelki eredetű dolog nem áll előtte. Egyszerűen még a saját írásomat is nehéz volt kiolvasni. Teljesen új betűtípusra álltam, ez sokkal szebb és olvashatóbb. A betűméretet is most megváltoztatom mert túl nagyok a betűk és kisebbel amúgy is szebb.

Amúgy max annyi lelki változás áll mögötte, hogy magabiztosabb lettem. De ezt inkább a zenének köszönhetem, azóta pörgősebb vagyok sokkal mióta sok zenét hallgatok.:)

2012. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Ha nincs egyértelműen olyan látható külső-belső ok, ami torzíthatja az írásképet (pl. megfagytak kicsit a kezeid a hidegben, vagy rossz az írófelület, vagy a toll, amivel írnod kell, estleg gyógyszert szedsz, vagy valamilyen egyéb organikus egészségügyi problémád van), akkor egyértelműen pszichés okai vannak.


Aki "voodunka" és hasonlónak nézi a grafológiát, bizonyára rossz tapasztalatokat gyűjtött eddig, vagy egyszerűen csak előítéletes és buta ember. Az íráskép mindig a lélek problémáiról üzen, csak ÉRTENI kell azt. Komoly szakemberhez menj (pl. www.grafint.hu), ha ez érdekel, ne kóklerhez, mert itt is teli van a "piac" sok olyan emberrel, aki munkanélküli lett, esze semmi, se pénze volt, befizetett, elvégezte, király módon tud mellébeszélni és beleolvasni az írásjelekbe azt, amit ő akar - de nem látja a lelket. Nem látja a lélek történéseit, nem látja a nagyobb összefüggéseket (a kisebbeket sem).


Az íráskép a lélek lenyomata a papíron. Ha tetszik, ha nem. Lehet kétkedni, de a grafológia tudomány. Semmivel sem kevésbé az, mint a pszichológia - pláne, mert az alapja éppen az. Éppen ezért, valamire való okos ember meg sem kérdőjelezi a létjogosultságát vagy a tudományos voltát, csak az, aki nem tudja, hogy miről beszél.

2012. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!