Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rossz az öngyilkosság?

Miért rossz az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

A legtöbben betegségnek, bűnnek tartják az önölést, azt gondolják, gyógyítani kell, az önölőkkel úgy viselkednek, mintha leprásak volnának.

Azt mondják, önzők, és nem gondolnak a környezetükre. De vajon, akik azt akarják, hogy itt maradjunk, nem azért teszik, mert önzők, mert szükségük van ránk?

Ha én megértem az élőket, miért nem képesek ők kicsit jobban tolerálni az ilyen irányú beállítottságot. Miért volna rossz az, ha meg akarok halni?


2012. febr. 3. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Az öngyilkosság a lehető legrosszabb dolog amit az embere csinálhat (na jó a második legrosszabb.Az első a gyilkolás)


Én azért tartom önzőségnek,mert egy egészséges ember aki élhetne, az eldobja magától azt amiből neki is csak egy van.Az életét.Sokan meg küzdenek,hogy életben maradhassanak,de már tudják csak pár hónapjuk,évük van..


Nem azon kell agyalni,hogy öngyilkosok legyünk vagy sem.Hanem azon,hogy hogy tudok újra talpra állni,és folytatni,hogy jobb legyen..

2012. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
80%

#1: marhaság. Szinte egyetlen dolog van, amivel az embernek szabadon kellene rendelkeznie, és ez a saját élete. Ha valaki úgy dönt, hogy neki elég volt, akkor szíve joga, hogy lemondjon a saját életéről.

Sajnos ezt pont azok képtelenek felfogni, akik saját önös érdekük miatt próbálnak másokat meggátolni abban, hogy döntsenek saját magukról.

Aki alapos megfontolás után úgy dönt, hogy véget kíván vetni az életének, attól ne vitassuk el a jogot, hogy saját magáról döntsön.

2012. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha akarsz akkor lehetsz öngyilkos ,szabadon dönthetsz a saját életedről ,viszont avval hogy megölöd magad nem oldod meg azta problémát ami miatt öngyilkos akarsz lenni, ha jól érzed magad akkor szeretni fogsz élni:)
2012. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
6%

Semmi sem fehér vagy fekete az életben, úgy ez is egy elég összetett dolog. Van aki lelkileg gyengébb (bár, mindenkinél el tud szakadni egyszer a cérna)és egy nagyon nehéz időszakon megy át, úgy érzi jobb lenne eldobnia az életét. Egyszerűen támogatásra szorul és jobb esetben idővel rájön, hiba lett volna az öngyilkosság. Néha, egy kívülálló jobban látja a dolgokat, mint aki közvetlenül érintve van. Ezt gondolom te sem önzésnek látod így.

Egyébként szerintem (bár, nem vagyok szakértő a témában), valahol, valamilyen mértékben mindenkiben ott rejtőzik a hajlam az öngyilkosságra.

Rövidre zárva, nem önzés, egyszerűen józan gondolkodás.

2012. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
nem rossz dolog, de nem is bátor az élethez kell a több bátorság, de ha megteszed akkor legalább megszabadulsz ettől szar földtől.
2012. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Voltam már olyan csüggedt, hogy öngyilkosságra gondoltam, de a következő percben meg átgondoltam, hogy azért előtte ezt+azt meg kéne tenni, legalább világgá menni. Innentől pedig felejtve az öngyilkosság, én nem vagyok ilyen irányultságú.


De ha az lennék, akkor BIZTOSRA MENNÉK! És nem várnék lebeszélést, sajnálatot......

2012. febr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

"...A legtöbben betegségnek, bűnnek tartják..."


Logikailag mondjuk ebbe nehéz belekötni, mert minden ami az élet és élni akarás ellen van az a nem normális. Lehet csűrni csavarni, de nem az.


Az is igaz, hogy nem fehér-fekete a téma, mert ha valaki eleve olyan beteg, ami már az élettel alig össze egyeztethető, akkor logikus választásnak tűnik.


Azonban akik csak úgy valami lelki válság miatt próbálnak öngyilkosok lenni, azok a "könnyebbik" utat választják leginkább ez úton. Ezt a többség nehezen fogadja el és ez érthető is.

2012. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Egy öngyilkosságot érdekes lenne gyógyítani...
2012. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Én biztos nem segítenék neked.Ami gyógyíthatatlan,az öngyilkosságon kívül(!) az a butaság.
2012. febr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Az emberben a legerősebb ösztön az élniakarás.Ha valakinél ez nem így van az súlyosan sérült mentálisan,magyarul elmeroggyant.

Még egy beteg,haldokló ember is ragaszkodik az életéhez és egy lecsuszott hajléktalan is.

2012. febr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!