Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Korán kelek . MIért?

Korán kelek . MIért?

Figyelt kérdés
14 éves fiu vagyok és az a problémám h bármikor fekszem le reggel 5 kor már fennvagyok. És egyáltalán nem birok visszaaludni , csak szenvedek az ágyban.. Ennek lehet vmi oka? Ez mindig igy ment tavaly is ugyanigy volt, már régota van ez igy.
2012. febr. 4. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak pacsirta, vannak bagoly típusú emberek.

A pacsirta korán nyugovóra tér, s korán is kel.

A bagoly viszont későn fekszik, s későn is kelne.

Bár fiatal vagy még, viszont egy rendszer szerint élő emberhez órát lehet igazítani. Akár kell mennem dolgozni, akár nem, 6-kor ébredek.

Biztos bosszantó, hogy akár 11-ig is alhatnék, de nem megy.

Én bekapcsolom a tv-t, mondjuk egy politikai beszélgető műsorra, nem nézem, csak hallgatom, és annyira unalmas, hogy észrevétlenül visszaalszom.

Nem lehet ez megoldás neked is?

2012. febr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát én már mindent megropbáltam bárányt is számoltam , a tv is szokott menni , deh amikor felkelek 5 kor olyan mintha ilyen joh esti buliba lennék és lesebirnak löni.
2012. febr. 4. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ne húzd fel magad! Ha nap közben kóvályogsz, akkor ciki a kialvatlanság, de ha friss vagy, tettre kész - akkor el kell fogadni, hogy ennyi alvás is elég neked. Olvasgass Jókai könyvet! Minden betűjét, ne lapozz át 5-6 oldalt! A jó öreg Mórnak vannak olyan alapos leírásai, hogy én egy oldal után leteszem a könyvet,s már a villanyt is nehezemre esik lekapcsolni:))
2012. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha napközben emiatt nem vagy olyan, mint a mosott rongy, fogd fel úgy hogy kaptál néhány óra pluszt ajándékba, használd ki és örülj neki!

Egy átlag ember, ha napi 8 óra alvást veszünk alapul, ami ugye a normálisnak mondott mennyiség és a napjaink egyharmad része, 60 évesen elmondhatja magáról, hogy 20 évet átaludt az életéből..

Szerintem ez durva ha belegondolsz!

Ha így nézed, jobban jártál! :)

2012. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Serdülőkori problémák, én is hasonlóakat éltem át, el fog múlni!
2012. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!