Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekem most a pszichológus...

Nekem most a pszichológus 80-as IQ (Intelligenciát mért fel) az milyen szint-nek számít!?

Figyelt kérdés
azt mondta még csak nem is retardált!
2012. febr. 9. 16:52
1 2
 1/14 tetris ***** válasza:
53%
Az átlagember IQ-ja 100-as. Ebből következik, hogy a 80-as szint, háááát....
2012. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Háát azért nem így, 90 és 110 között számít átlagosnak. Tehát a 80 már átlag alatti, de tényleg nem "retardált", hanem gyenge értelmi képességűnek mondják, még közel van a normálishoz. 70 alatt már fogyatékos az ember.
2012. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Hacsak nem vagy hátrányos helyzetű vagy valami külföldi ország állampolgára úgy van, ahogy az előzőek mondják. (Mivel akkor úgy is átlag alatti fog kijönni..Bár nem kell megijedni, az IQ teszt ostobaság, igazából semmit sem mér, csak a többiekhez viszonyítja a logikádat).


A magas IQ-val fémjelzett emberek többsége sikertelen és képtelen az emberi csoportokba való beilleszkedésre.


Igazából minden, csak nem intelligens :P

Neked lehet sokkal könnyebb lesz boldogulni.

2012. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

"A magas IQ-val fémjelzett emberek többsége sikertelen és képtelen az emberi csoportokba való beilleszkedésre."


azért ez túlzás szerintem :/

bár tény, hogy én is ebbe a kategóriába tartozom, de nem hiszem, hogy az iq-m az oka annak, hogy nehezen találom meg a helyem


ez a fenti mondat szerintem az átlagnál nagyon sokkal magasabb iq-júakra lehet igaz, akik nincsenek olyan sokan, de javítson ki, aki ismer erről statisztikákat


...szóval csak az zavar, hogy az előttem szóló negatívumként akarja beállítani az intelligenciát :)

2012. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mus musculus ***** válasza:
50%

Nekem is szúrja a szemem a harmadik kommentár. Efféle teszteken mindig 118 és 134 pont (az eddigi legrosszabb és legjobb eredményemet vettem számításba) közötti eredményt szokásom elérni - ami az átlagosnál szemmel láthatóan magasabb érték -, mégis van egy kialakult haveri köröm, sőt úgynevezett "igaz barátom" is. Aláírom, hogy nekünk valamivel nehezebb megfelelő közegre lelni (de nem is lehetetlen, ahogy azt te írtad), ám ez a gyengeelméjűekre is ugyanígy rásüthető, hiszen a társadalom szemében maga a sorból való kilógás a negatívum, teljesen mindegy, melyik irányba történik az. Summázva; embertelen ökörség a teóriád.


Kérdezőnek: Ha komoly szándékkal íródott a topic, el kell keserítselek; a pontszámod átlagon aluli, habár még nem retardált kategória, az 70-nél kezdődik.

2012. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem most a pszichológus 80-as IQ (Intelligenciát mért fel) az milyen szint-nek számít!?"


Alacsony intelligencia. Kb. minden tíz emberből kilenc intelligensebb nálad, egynél te vagy intelligensebb.


Fogyatékos nem vagy, a te IQ-ddal még el lehet látni bizonyos munkaköröket (főleg fizikai munka, pl. betanított munkás).


17:14


"A magas IQ-val fémjelzett emberek többsége sikertelen és képtelen az emberi csoportokba való beilleszkedésre."


A gazdasági, politikai, tudományos, művészeti stb. életet általában a 130-as IQ felettiek irányítják mindenhol. A tévében látható, az újságokat író emberek éppúgy, mint a főnököd és tanáraid, általában 120-as IQ felettiek.

2012. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy, de ne legyél ettől szomorú.
2012. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

"Kérdezőnek: Ha komoly szándékkal íródott a topic, el kell keserítselek; a pontszámod átlagon aluli, habár még nem retardált kategória, az 70-nél kezdődik."


Ha bementek egy kórházba, akkor nem a ti dolgotok a betegekkel közölni, hogy mennyire súlyos a betegségük. A harmadik nagyon jól látja: a ti valós íntélligaszintetek alacsonyabb a mértnél, legalább 50 fokkal.

2012. febr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mus musculus ***** válasza:

Íntélliga? Fok?... Na mindegy :D

Nem tudom, feltűnt-e, de én egy kérdésre válaszoltam, nem önkényesen és kéretlenül döntöttem puszta kötelességtudatból a "szomorú hír" közlése mellett.

2012. febr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Az, hogy itt is utánajársz annak mit mutathat a 80-as érték egyértelműen azt jelzi, hogy nem igazán lehetsz abszolút átlag alatti. Egyébként a teszt eredménye nagyban függ a pillanatnyi teljesítőképességedtől is, tehát egy rossz napon szétszórtan, gondterhelten, simán lehet alacsonyabb pontszámot csinálni. Milyen volt a teszt? Klinikai pszichológus vette fel, személyes beszélgetés, irányítás mellett, vagy esetleg egy állásinterjúhoz kapcsolódóan csinálták? Ez is lényeges, mert a munkaalkalmassági iq tesztek az állás betöltéséhez szükséges faktorokat súlyozottabban vizsgálják, így ha pl. matematikai téren nem vagy jó, nekik meg az kell, akkor ez is lehet az oka az alacsonyabb pontértéknek.
2012. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!