Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék optimista...

Hogyan lehetnék optimista szemléletű? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy általában a dolgok negatív oldalát látom meg és sokszor a pozitív dolgok be sem jönnek. Az új dolgokra egyből elutasító vagyok sajna. Már azt is észrevettem, hogy mindig dünnyögök valamiért, hogy így nem jó úgy nem jó. Olvastam már sok önismereti könyvet, de eddig nem sok változás volt. Hogy változtassak?

2012. febr. 14. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Huhh pesszimistából optimistává változni nem egyszerű, hosszú és nehéz folyamat, és egy szakértő segítsége sem lenne hátrányos, aki feledhetné az okait.

Néha nekem is vannak olyan rossz napjaim hogy azt gondolom az ég is csak azért kék hogy engem bosszantson vele.

De szerencsére általában nem olyan vagyok inkább realista-optimista. Reálisan látom a dolgokat de szeretem az emberekről a jót feltételezni.

Sok sikert a változáshoz mert tudom azokon a vacak napokon mennyivel másképp érzem magam, azzal hogy mindent rosszabbnak látsz mint amilyen azzal a saját kedved is rontod, ami hosszútávon megkeseríti az életet is.

2012. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legyél IQ 70, és nyeld be a sok hülyeséget, amit mondanak a TV-ben. Amúgy értelmes ember nem lehet optimista, csak realista, és vagy elviseli, vagy nem.
2012. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj elalvás előtt pozitív mondatokat sugallni önmagadnak. Ismételd el többször is. Relaxálj! De vigyázz, mert nehogy átess a ló túlsó oldalára, mivel a csak pozitívan gondolkodás sem jó dolog, mint ahogy azt sokan hiszik. A csak pozitívan gondolkodókat könnyű átverni az orránál fogva vezetni így maradj az arany középúton, mint mindenben!
2012. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy általában a dolgok negatív oldalát látom meg és sokszor a pozitív dolgok be sem jönnek. "


Ha ezt ennyire világosan látod, akkor arra is képes vagy, hogy tudatosan figyelembe vedd a dolgok jó oldalát is.


Bár az is sokat segít, ha az életet általában elfogadod olyannak, ahogy jön, és nem törekszel arra, hogy mindenre rábiggyeszd a "jó" és "rossz" címkét.


"Olvastam már sok önismereti könyvet"


Fabatkát sem érnek (egy kivétellel - Marcus Aurelius: Elmélkedések). Attól nem változol meg, ha olvasol valamit. Attól változol meg, ha tudatosan törekszel a gondolkodásod megváltoztatására. Pl. mi lenne, ha egy hétig nem próbálnád meg "értékelni" a dolgokat magad körül? Vagy mi lenne, ha pár napig a dolgok pozitív oldalára próbálnál koncentrálni? Semmibe se kerül, nincs semmi mellékhatása, és érdekes eredményeket hozhat.

2012. febr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó válaszolónak igaza van abban,hogy van egy idő(szakértők szerint ha jól emlékszem 21 nap)amit ha "kibírsz",ha végigcsinálod-gondold el,mi 21 nap az egész életedhez képest?-akkor bármilyen változásról van szó(fogyókúra,cigiről leszokás,kényszeres evés,gondolatmódosítás)nyert ügyed van.Nekem az nagyon bejött,hogy a felmerülő negatív vagy ítélkező gondolatot azonnal félbeszakítom(már ha szerencsésen észrevettem)és pozitív állítással fejezem be.Ez néha nagyon vicces,már ezért megéri:)

Légy nagyon tudatos,különben nem sikerül.Igenis tűzd ki,hogy változol,hogy másként fogsz gondolkodni az életről.

Nem értek egyet abban,hogy a csak pozitívan gondolkodókat meg lehet vezetni:ha értelmes,gondolkodó ember Vagy,aki békével és derűsen szemléli a világot,ez nem akadályoz meg abban,hogy szelektált,amire nincs szükséged belőle.Sőt.

2012. febr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*szelektáld.
2012. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
# 4/6 Mekkora jót írtál...
2012. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg úgy állni a dologhoz, mintha nem veled történne. Hogyan segítenél másokon, ha a te helyedben lenne? Minden negatív dolognak van pozitív oldala. Ezt a pozitív oldalt kell megtalálni.
2012. febr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sok érdekes és hasznos dolgot írtatok! :)
2012. febr. 20. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!