Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. Ez most depresszió?...

S. O. S. Ez most depresszió? Több lent

Figyelt kérdés

Sziasztok... nagyon sűrgős lenne... pár hónapja vagy hete elkezdődött valami furcsaság velem történni... egyre lehangoltabb lettem nem tudom miért... Van egy barátom... Hétvégén mindig boldogabb vagyok és szépnek látom magam de hétköznap mintha megszakadna... belenézek a tükörbe és egy fonnyadt fejű, szürke embert látok. Egész nap idegeskedem valamiért és egy csütörtökig egyre jobban romlik... Kerülöm a társaságot, de szeretnék társaságban lenni, de nem merek, mert egy senkinek érzem magam... nem tudom összetenni az érzéseimet... már bántottam is magamat, amit megbántam, mert tiszta sebhelyes lett a kezem... de egyszerűen nem akarok élni... nem dob fel még egy jó jegy se, és ami a legszörnyűbb, hogy amit eddig szerettem csinálni az sem motivál. Egyszerűen koncentrálni sem vagyok képes.... amit régen 5 perc alatt képes voltam memgtanulni, ahhoz most káb 5 óra kell olyan szinten nem tudok odafigyelni... Hova menjek??? Ki segítsen???? A szüleim dilisnek néznének!!!! Múltkor a szüleim tettek egy megjegyzést, hogy aki pszichológushoz megy az nem normális =( nem akarom, hogy gúnyoljanak érte. Kérlek segítsetek... Ti mit tennétek? nagyon sűrgős...


Kérlek titeket, hogy aki nem tud normálisan hozzászólni az inkább ne szóljon hozzá:(:(

17/L


2012. febr. 16. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit jót mosolyogtam egyik mondatodon, mert mintha én mondtam volna, csak az a "baj", hogy én már 40 éves leszek :(( (A Fonnyadt, szürke fejű ember mondatodra gondolok.) Én most kezdem magam így érezni.. és gondolom, illetve remélem, hogy ha jön a napsütéses időszak, elmúlnak ezek a rossz gondolatok is...


Nem baj, ha most így érzel. Hideg van, tél van, szürkeség van, ingerszegénység van. Ha ilyened van, semmi baj, ez még nem depresszió. Maradj a lakásban, fürödj meg egy jó nagy kád habos meleg vízben. Vigyél a szobádba egy kakaót, és olvass egy jó regényt. :) Nekem ezek mindig beváltak az ilyen időszakokban. Most is...


Miért bántottad magadat? Ez a része nem tetszik... Én idáig nem jutottam el egyszer sem. Mi váltotta ki belőled?

2012. febr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez nem depresszió :) El fog múlni :)
2012. febr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 étoile et lune válasza:
Ez szerintem se depresszió, de ha már bántod magad, elbeszélgetni tényleg nem ártana valakivel. Véleményem szerint nem kell ehhez feltétlenül egy diplomás ember, csak valaki, akinek van érzéke a lelki bajok kitárgyalásához. Lehet, hogy a tél miatt vagy ilyen, de azért az ember téli lehangoltságban sem bántja magát. Mindenesetre a tavasz tutira megmelengeti majd a lelked, majd ülj le egy kicsit napfelkeltét/naplementét nézni, és élvezd, milyen szép, ilyenkor gondtalan minden. :) Próbáltad már azt, hogy kiírod magadból a dolgokat, ha már nem mersz beszélni róluk? Az is egy jó dolog szerintem, ha minden sz*rban meglátod a pozitívat, de ami a legjobb bánat elleni módszer, ha megtanulod használni az iróniát, és megtanulsz nevetni a rossz dolgokon (persze csak mértékkel). Kapni egy rossz jegyet, nem jelent semmit, évek múlva majd nevetsz rajta, hogy valamikor mennyire bántott. Kapni pár rossz megjegyzést sem jelent semmit, majd évek múlva nevetsz magadon, amiért olyan kis buta voltál, hogy magadra vetted őket. Nálam egyébként az jött be, hogy ha búslakodni kezdtem vagy sajnálni magam, azt kérdeztem magamtól: Mi okból teszem? Ez tényleg olyan nagy dolog? Valójában ez semmi, lehetne sokkal rosszabb is, úgy igazán rossz. Tanulj meg értékelni mindent, amid van.
2012. febr. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" egyszerűen nem akarok élni... nem dob fel még egy jó jegy se, és ami a legszörnyűbb, hogy amit eddig szerettem csinálni az sem motivál. Egyszerűen koncentrálni sem vagyok képes.... amit régen 5 perc alatt képes voltam memgtanulni, ahhoz most káb 5 óra kell olyan szinten nem tudok odafigyelni..."


Ezek a depresszió tipikus jelei, mondjuk kérdés, hogy azután írtad-e mindezt, hogy elolvastad a depresszió tüneteit valamilyen népszerű oldalon, vagy önállóan jutott mindez az eszedbe :)))


Mondjuk én inkább kamaszkori bizonytalanságra tippelnék, mint "depresszió"-ra. A problémákat kell megoldani, amik miatt rosszul érzed magad.


"Hova menjek?"


Az iskolapszichológushoz a legkényelmesebb. Második lehetőség a háziorvos.


"Ti mit tennétek? nagyon sűrgős"


Elmennék az iskolapszichológushoz. Közben pedig sportolnék, sokat lennék napon, igyekeznék kialudni magam, igyekeznék kevesebbet gondolkodni a szörnyű sorsomon és minél több időmet hasznosan tölteni, esetleg szednék egy kis B-vitamint meg ásványi nyomelemeket is.

2012. febr. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! szerintem fel kellene keresned egy pszichiátert! De addig próbáld meg a Magne B6-ot, vagy a Seducart, esetleg az orbáncfű, vagy citromfű teát! Ezek mind gyógynövény alapanyagúak a gyógyszerekre gondolok!
2012. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!