Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek szociopátiás személy...

Lehetek szociopátiás személy a leírt jellemzőim alapján?

Figyelt kérdés
Gyermekkoromba is egyedül szerettem játszani.Az iskolás éveim alatt végig ki voltam minden honnal közösítve,de én sem akartam senkivel sem összebarátkozni főleg tartósan.Az egykori diáktársaim elmondása szerint idegesítő vagyok de engem is idegesít sok mindenki. Az emberek reakcióira a legtöbb esetbe nem a kellő módon és félreérthetően reagáltam és reagálok amiből nem az jön le amit én kiakartam és kiakarok valójában fejezni és ez fordítva is igaz oda-vissza. Én is félreértek sok reakciót és hajlamos vagyok kiforgatni mások szavait de nem szándékosan és nem rossz szándékból.Ilyen dolgok miatt is kerültem már összetűzésbe sok mindenkivel főleg iskolás éveim alatt mert mondtam valamit amit nem úgy gondoltam és utólag kimagyarázni nem tudtam.Voltam már xar keverőnek is nyilvántartva ilyen dolgok miatt. ,,Pasizások" során is voltak hasonló gubancok mikor a férfi a testbeszédemből és a nézésemből és kedvességemből azt szűrte le ,hogy akarok tőle valamit közbe semmit és úgy vette átvertem pedig nem ígértem neki semmit.Az érzéseimet tévesen fejezem ki. Közösségbe nem tudom kimutatni ha valakire haragszom és nem látszik rajtam vagy az ellenkezője látszik,hogy haragszom közbe semmi bajom az illetővel.Nem tudok adott reakciókra megfelelően reagálni amiből egy kívülálló laikus azt szűri le,hogy nem tudom megvédeni magam pedig lehet másról van szó az az másról is.Most 32 éves vagyok és most sincsenek barátaim ami nélkül megvagyok.Családi kapcsolatom harmonikus.2 gyerekem van az egyik autista.
2012. febr. 27. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. A szocipátia az antiszociális személyiségzavar népszerű neve, aminek legfőbb jellemzője a gátlástalan önzés, az empátia hiánya, de mindezt általában jól leplezik.


Ebből nehéz bármit is mondani. Mindenesetre, ha a gyerekednél autizmust diagnosztizáltak az nálad is felveti valamilyen autisztikus zavar, például Asperger-szindróma gyanúját, a fenti tünetek illeszkednek ebbe.

2012. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokak szerint nem tartok szemkontaktust pedig nem hazudok.
2012. febr. 27. 20:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor,hogy lehet a párkapcsolatom kiegyensúlyozott? Szépen nevelem a gyermekeim és nagyon intelligens a párom. Ezen elgondolkoztam,mert párkapcsolataim mindig voltak sőt még buktak és buknak rám a pasik. A ,,titokzatos" jellemem még vonzóbbá tesz.A pszihológus szerint van egy kis személyiségzavarom ami még különlegessé tesz de nem javasolja,hogy olyan munkát végezzek ahol emberekkel kell foglalkozni még ha értelmes is vagyok.Azt nem írtam,hogy anno egyik tanárom érdekes dologra figyelt föl.Olyan minha jól érezném magam a kiközösített szerepbe.
2012. febr. 27. 20:21
 4/4 A Fekete ***** válasza:
A szociopata: nem szeret, nem szorong, nem tanul a hibáiból. Mindennapos küzdelmet jelent önmagunkkal az, hogy teljes életet éljünk.
2013. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!