Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szoktatok néha arra...

Nem szoktatok néha arra gondolni, hogy mindent amit tesztek fölösleges, mert úgyis meghalunk?

Figyelt kérdés

pl. fölösleges vennem könyveket, mert utána úgy se csinálok vele semmit, fölösleges ruhákat vennem, tanulnom, bármit is csinálnom, mert mindenki ugyanahhoz a véghez ér. nem tudom, hogy érthető-e :)


nem vagyok depressziós, csak néha elkezdek filozofálni ilyesmiken:D


2012. márc. 4. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Bizony mindannyian meghalunk, de szerintem nem mindegy az addigi időt hogyan és mivel töltjük el, én ezért nem tartok feleslegesnek semmi megtett dolgot.
2012. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kellemes dolgokhoz hozzájutás és a kellemetlen dolgok elkerülése még akkor is elég motiváció ha a vége ugyanaz. Nem mindegy h bennmaradsz a lángoló szobában, összeégsz és úgy éled le a hátralévő életed mondván h úgyis meghalsz, felesleges bármit is tenni.
2012. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Én kb 15-16 éves koromban gondolkodtam ilyeneken.Nem akartam iskolába járni,tanulni stb.Anyukám akármivel próbált meggyúzni,mindenre az volt a válaszom,hogy "tök mindegy mit teszek,hogyan élem az életemet,mert a vége úgyis az,hogy meghalok".Anyukám már teljesen kétségbe volt esve és pszichológushoz akart vinni,de aztán szépen lassan megváltozott a felfogásom.

Most 22 éves vagyok és ma már én is azt gondolom,amit az első válaszoló megfogalmazott.15 évesen még nagyon éretlen voltam,hogy így fogtam fel a dolgokat,ma már csak nevetni tudok ezen!

22/L

2012. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Időnként nekem is eszembe szokott ez jutni, meg az is, hogy az élet olyan kis semmiség :). De nem semmiség. Ez mindenünk, amink van. Nem mindegy, hogy addig hogyan töltjük az időt. Jól szeretném érezni magam, tehát megveszem a könyveket, mert tudok belőlük tanulni, megveszem a ruhákat, mert ha felveszem jól érzem magam bennük, és így tovább :).
2012. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én is szoktam ilyeneken gondolkodni, de egyetértek az előttem szólókkal. Az élet nem hosszú, lehet, hogy ugyanaz a vége minden esetben, de nem jobb úgy belegondolni abba, hogy meghalsz majd hogy tudod hogy pl beutaztad a világot? Vagy esetleg tettél, alkottál valami jelentőségteljeset, maradandót? Vagy akármilyen hülyeséget, ha élvezted. Nem mindegy hogyan jutsz el a "könyv végére"!
2012. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyszer 3 évig ebben a hitben tengődtem, aztán elkezdtem unatkozni, de nagyon. Ülhetsz egy torta mellet életed végéig, úgy, hogy nem nyúlsz hozzá és be is habzsolhatod. Egyiknek sem volt konkrét értelme, de sokkal jobb, ha a semmi finom is. :)
2012. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, de mi van ha létezik reinkarnáció? Nem mondom hogy van, de mi van, ha? Magammal b*szok ki, ha következő életemben is valami sz*r helyre kerülök :D
2012. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondhatni mindannyian halálra vagyunk ítélve, de ennek tudatában mégis élünk. Talán azért mert a mindennapok elterelik arról a figyelmet, hogy amit felépítettünk az mind eltűnik a semmibe. Úgy, ahogy a létezésünk.

Nem tudunk ellene mit tenni, csak beletörődni, és kihasználni a rövid időt, ami nekünk jutott.

2012. márc. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Reinkarnációban sem mi választjuk meg, hova kerülünk.. :D
2012. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"amit tesztek fölösleges, mert úgyis meghalunk"


= kb.:


"nem érdemes megebédelni, mert úgyis elfogy"

vagy

"nem érdemes megnézni a filmet, mert egyszer vége lesz"

stb.


Nem logikus a gondolatmenet. Valami nem lesz attól értéktelen, hogy nem tart örökké. Sőt, sokkal védhetőbb az, hogy ha az élet örökké tartana, akkor nem lenne értelme belekezdeni semmibe (mert minek most, ha lehet később is).

2012. márc. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!