Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha identitás...

Mit tegyek, ha identitás zavarom van?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichiáterhez.
2012. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Inkább pszichológushoz.
2012. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg identitászavar, ahhoz már orvos kell, kevés a pszichológus.
2012. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Persze, a gyógyszerek mindent megoldanak...
2012. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon komoly betegség, egy "lelki fröccs" édeskevés. És terápia is kell, a gyógyszeren kívül.


Kezelés és kórjóslat

A tünetek egy része spontán megjelenik majd eltűnik (fluktuál), a disszociatív önazonosság-zavar azonban nem szűnik meg magától. A kezelés célja általában a különböző személyiségek egy, közös személyiséggé integrálása. Az integráció azonban nem mindig lehetséges. Ezekben az esetekben a személyiségek kapcsolatának harmonizálása a cél, ami elősegíti a normális életvitelt.

Gyógyszeres terápiával enyhíthetők egyes kísérő tünetek, például a szorongás vagy a depresszió, a betegségre azonban ez nincs hatással.

A pszichoterápia többnyire fárasztó és érzelmileg fájdalmas. A beteg érzelmi krízisbe kerülhet személyiségeinek cselekedetei, a terápia során felidézett traumatikus emlékek által keltett kétségbeesés miatt. Többszöri pszichiátriai intézeti kezelésre lehet szükség a beteg segítésére a nehéz időszakok során, illetve a fájdalmas emlékekkel való küzdelemben. Általában heti 2-3 pszichoterápiás kezelés szükséges, melyeket 3-6 éven át kell folytatni. A hipnózis is hasznos lehet.

A prognózis a tünetektől és a betegek által megélt jelenségektől függően változó. Az olyan betegek esetében, akiknél egyéb súlyos mentális rendellenesség, például személyiségzavar, kedélybetegség, étkezési zavar, különböző szerekkel való visszaélés is fennállnak, a prognózis rosszabb.

2012. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire súlyos az állapotod, de szerintem előbb menj pszichológushoz és ha nem elég az a kezelés, akkor válaszd a gyógyszereket.
2012. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ki állapította meg, hogy ilyen bajod van?
2012. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
olvastam a leírását, és a gyerekkoromban nagyon félős, bizonytalan voltam.ma pedig nincsenek emberi kapcsolataim, feszélyezett vagyok...és rossz.
2012. márc. 4. 22:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor én is az vagyok? Ez butaság, lehet csak bebeszéled magadnak. Problémáid vannak saját magaddal, de ez nem jelenti azt, hogy identitás zavarod van.
2012. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
önértékelési problémám.
2012. márc. 4. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!