Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok még lassan 20...

Miért vagyok még lassan 20 évesen is nemi identitás zavaros?

Figyelt kérdés

Ím' az élettörténetem röviden :D

Még óvodás koromban a kinézetem miatt (duci, csúnyácska) úgy kezeltek mint egy fiút (a gyerekek és azok a felnőttek is, akiket anyámék nem világosítottak fel) később,12-13 évesen amikor egy kicsit megváltoztam, akkor rájöttek hogy nő vagyok és már én is kezdtem magamban megállapítani, hogy minden rendben, mígnem a neten el nem kezdtem chatelni egy gyönyürű lánnyal. Mióta láttam a fényképét, azóta nem tudom hova tenni magam... Teljesen elbűvölt, tettem neki a szépet mint egy naiv kamasz kissrác, és rondábbnak éreztem magam, mint valaha. Ennek köszönhetően, "rajtam már úgyse lehet segíteni alapon" külsőleg ismét elhanyagoltam magam, ennek ismét kiközösítés lett az eredménye. Ha véletlenül tetszett is egy fiú, egyrészt tudtam, hogy semmi esélyem, másrészt azt éreztem, hogy nincs jogom ellenkező nemű iránt szexuális vágyat érezni.

Időközben megszakítottam a kapcsolatot a lánnyal, és sikerült "kipofoznom" magam külsőleg, így a környezetem is elfogad, de úgy éreztem, hogy hetero kapcsolatra nincs esélyem. A napokban kezdtem el elmélkedni, hogy tévedek, mert többször is lett volna rá lehetőségem, de (nem szándékosan) elmartam magam mellől minden fiút, aki akart tőlem valamit...

Ami a legrosszabb, és ami miatt filozofálgatásra adtam a fejem, hogy úgy kb. már bő fél éve semmilyen szexuális izgalmat nem érzek se a férfiak, se a nők iránt, olyan mintha aszexuális lennék, pedig régebben ilyen gondom nem volt...:S

Létezik, hogy valaki ilyen korban teljesen elhidegüljön a nemiségtől?

Régebben jártam pszichológusokhoz, de ilyesmiről soha sem mertem nekik beszélni...

L/19


2011. aug. 18. 18:39
 1/7 anonim válasza:
a kérdésedre nem tudok válaszolni, bocsi.szerintem menj el pszihológushoz, ártani nem árthat. :) és nyugodtan mondd el nekik mert köti őket a titoktartás, és még lehetséges, hogy segíteni is tud! sok sikert! :)
2011. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ja, és ne érdekeljen, hogy idegenek mit mondanak! engem is kiközösítettek,pedig nem volt velem semmi baj. de nem foglalkoztam velük.rosszul esett, nagyon. de nem foglalkoztam velük. sok sikert mégegyszer :))
2011. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A környezetem már elfogad, csak a lelki világomat kellene még rendbe tenni :D

2011. aug. 20. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a nemi identitászavar teljesen mást jelent, mint amiről te beszélsz.
2011. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"tettem neki a szépet mint egy naiv kamasz kissrác"

avagy az utalás kissé finomra sikeredett és ezt problémát nem fejtegettem bővebben, félve a nem túl kulturált kommentektől...


Többször is gondoltam már arra, hogy fiúnak kellett volna születnem, vagy hogy esetleg külföldre költözök és új életet kezdhetnék traviként... de attól még ugyanúgy női testben maradnék, tehát sokra azzal sem megyek. Viszont ha a jövőmet tervezgetem, a jövőbeli énem mindig férfi.

A "női énemmel" egyszerűen nem tudok mit kezdeni, lánynak nézek ki, de úgy érzem, teljesen kudarcot vallottam ebben a nemi szerepben, és hiába próbáltam 19 évig erőltetni, nem lettem boldogabb.

A kulcsszó az "érzem". Kicsit olyan ez, mint az anorexia azon szakasza, amikor éppen elérted azt a testsúlyt, amivel a legideálisabb a megjelenésed, de te mégis úgy gondolod, hogy ugyanolyan dagadt vagy, mint amikor koplalni kezdtél. Avagy hiába tűnök már egy teljesen átlagos lánynak, ugyanúgy érzem magam, mint mikor megismertem azt a lányt.

2011. aug. 24. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Na látod, ezt meg tudom érteni, ilyen problémáim nekem is vannak. Igaz, nem pont ugyanebben a helyzetben vagyok, de hasonlóban. Ráadásul a környezetem elől sem tudom eltitkolni, sanszos, hogy már rá is jöttek. De te legalább tervezgeted a jövődet, én viszont nem tudom, hogyan tovább. Na mindegy, ezt csak úgy megjegyeztem.
2011. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az én "jövőtervezésem" sem túl komoly, eddig arra jutottam, hogy vagy énekes lennék, vagy politikus. x'D
2011. aug. 25. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!