Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ennek az oka? Az...

Mi lehet ennek az oka? Az utóbbi időben eléggé elzüllöttem. Jóval többször járok bulizni mint eddig (a bulikban iszom is) gondoltam arra, hogy milyen lehet drogozni. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Kb egy fél éve rákattantam a skins című sorozatra.Lehet ,hogy attól lettem ilyen?Eddig eszembe sem jutott volna az ,hogy bármi ilyet tegyek.Nemrég találtam itthon olyan gyógyszert amitől hallucináltam és elszedtem.Eléggé elzüllöttem..és nem tudom mitől? a sorozattól?A családomban nem történt semmi különös és a környezetemben sem történt semmi felkavaró.A tanulmányi eredményeim sem változtak,mindenkivel ugyanúgy viselkedem.Hál'istennek a barátaim nem visznek bele az ilyen dolgokba...csak egy barátnőm van aki hasonló mint én (ilyen tekintetben,ő is nagyon szereti a skints) vele együtt szoktam "zülleni" vele megbeszéltem ,hogy szeretnénk egyszer egy skins-es bulit és akár a füvet is kipróbálnánk.

tehát a kérdés:a sorozattól lettem ilyen vagy ez csak a tinédzser korral jár ,hogy mindet ki szeretnék próbálni.


2012. márc. 9. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


Nyilván más válaszokat fogsz kapni, de én jóval brutálisabb és züllöttebb bulikon vettem részt. A fő az, hogy nem szabad elveszni benne és le kell tudni állni. Akár örökre.

2012. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja igen a kort lehagytam! 16éves vagyok és lány:)
2012. márc. 9. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Értem. Ha nem is normális, de mindenképpen gyakori jelenség az ilyen fajta élni akarás. Én nem aggódom miattad. (Persze a szüleid helyében lehet, hogy nem ezt mondanám:) )
2012. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A válasz nagyon egyszerű. 1. Szorosan be akarsz tagozódni a korosztályodba, hisz senki sem szeret kiközösítve lenni egy azonos korú közegben és azt látod hogy ők isznak meg "züllenek" tehát ezt kezded el utánozni. Ez egyébként természetes folyamat, pszichológiailag leírható. De ami itt fontos hogy 2.: NINCS AKARATERŐD! Ha tudod, hogy káros, vagy etikailag zavar, NE CSINÁLD és kész! Én ezt tettem. Nem járok buliba, nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem drogozom (és soha nem is próbáltam egyiket se, mert nem akartam, mert úgy gondoltam nem válna előnyömre). Ennyi.
2012. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan ez van. Csak nem sorozat miatt, hanem olyan baráti körbe kerültem az utóbbi két hónapba:/ tudom hogy nem kéne de nagyon szeretem őket, és ottvan az a fiú is aki tetszik.. egyre jobban rákattantam a cigire. Mostani hétvégére van betervezve életem első füvezése, mert egy díler is benne van a bandából akinek meg tetszek szóval ingyen kapom:/ de csak ki akarom próbálni nem akarok rászokni.. meg egyre többet piálok:/ hál'isten anya ebből még semmit nem vett észre mert elég "ügyes" vagyok.

15/L

2012. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont ez az ,hogy az osztályom,a barátaim nem ilyenek. Úgyhogy ők inkább visszafognak,szerencsére.
2012. márc. 10. 15:44
 7/10 anonim válasza:

Én is így voltam ezzel régebben... Pedig a társaságom nagyon nem volt ilyen. És elég jó tanuló voltam 4 egész felett, utána jöttek ilyenek... Minden megmaradt ilyen még a jegyeim is csak közbe csináltam a hülyeséget. Ma már 18 éves fejjel belátom hogy semmi értelme nem volt, és továbbra se lenne. Vannak emberek akik a más hibájából is tudnak tanulni, de vannak olyan akik csak a sajátjukból!

Ez rajtad múlik, hogy melyik utat választod :)

2012. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi időben eléggé elzüllöttem. Jóval többször járok bulizni mint eddig"


Az nem züllés, hanem a te korodban normális.


"gondoltam arra, hogy milyen lehet drogozni"


Mindenki gondolt már rá, csak az értelmesebbek nem csinálják.


"Kb egy fél éve rákattantam a skins című sorozatra.Lehet ,hogy attól lettem ilyen?"


Nem, hanem azért "kattantál rá", mert olyan vagy.


"Eléggé elzüllöttem..és nem tudom mitől? a sorozattól?"


Nyilván kb. 16 éves lehetsz és ilyenkor az ember kísérletezik magán. Szorosan követed a társadalmi normákat.


"akár a füvet is kipróbálnánk"


Akár... a füvet is! Naggyon kemény :)))


De egyébként nem kell kipróbálni, elmesélem, hogy tök érdektelen.

2012. márc. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

03-09 22:26


Na, most látom. Hát persze hogy 16. Minden 16 éves ilyen.


Csak egy dologra figyelj oda: mi fontos és mi nem fontos. A tanulmányi eredményeid pl. fontosak, mert azok hosszú távon határozzák meg a sorsodat. Az, hogy milyen bulikon veszel részt, nem fog számítani 10, de még 5 év múlva sem, viszont a tanulmányaidtól függni fog az életminőséged 40 év múlva is. Tehát erre figyelj oda. Addig "züllj" (jó szó) csak el, amíg nem megy a tanulmányok rovására.

2012. márc. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi annak a gyógyszernek a neve?:o
2012. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!