Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agressziv kényszergondolatból...

Agressziv kényszergondolatból lehet valós cselekedet? Miért nem tudom egy kis idő múlva eldönteni, hogy megtettem e amire gondoltam, vagy csak egy képzelem?

Figyelt kérdés
Például véletlen a lábammal hozzáértem valakihez a buszon,de egy fél óra múlva erős szorongás jön rám,és látom magam előtt a képet,hogy direkt megrúgtam.Utána már semmi másra nem tudok gondolni,csak hogy megrúgtam szándékosan,hiszen az orrom előtt a kép és a gondolat!És nem tudom eldönteni hogy ezt most csak képzelem vagy meg is tettem.Megteszi az ember,Már bejelentkeztem dokihoz.
2011. jan. 13. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Durva vagy!

Nem szoktál drogozni?

Komolyan kérdem!

2011. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ok nélkül belerúgsz valakibe, az azonnal lereagálja, és úgy vág pofon, hogy biztosan emlékezni fogsz rá.
2011. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves első!Soha még egy szál cigaretta sem volt a számban,nemhogy drogoztam volna,még kipróbálás szintjén sem.Nem is iszom,semmi káros szenvedélyem.Volt viszont szorongással teli gyerekkor,és még nehezebb felnőtt évek.Ez kényszerbetegség az orvos szerint is.Amúgy gyülölöm az erőszakot is,azért is még rosszabb hogy ilyen gondolatok jönnek,soha nem adtam még egy pofont sem senkinek.
2011. jan. 13. 23:52
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha ez megnyugtat, kényszergondolatok nagyon ritkán "valósulnak meg". Sima kényszerbetegség esetében szinte sosem. Ahhoz, hogy valaki megvalósítsa, és aztán ne emlékezzen rá, súlyosabb pszichózis szükséges, esetedben ilyesmiről valószínűleg nincs szó, de jól tetted, hogy szakemberhez fordultál, az ilyesmit manapság már elég hatékonyan tudják kezelni.
2011. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Úgy bírom ezt a kérdést, drogoztál vagy mit szívtál? Én is megkaptam párszor, még az orvosomtól is, de keresek egy másikat!

Én se drogoztam soha.

2011. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az agresszív kényszergondolat gyakoribb, mint gondolnád. Sosem lesz belőle valóságos tett. Ha nagyon zavar, menj orvoshoz.
2011. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is több évtizede vannak súlyos kényszergondolataim, de nem csináltam semmit meg azokból.
2011. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
majd végh józsefnek mutasd meg ezt a kérdést, hátha enyhítő körülmény lesz!
2011. jan. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen jelenet amit leírtál 1-2 hét alváshiány után jelentkezik, amikor tényleg csak néhány órát alszom naponta, közben dolgozom, mint a güzü, és már összefolyik előttem minden.

És akkor nem tudom, hogy mi az amit megtettem, és mi az amire csak gondoltam hogy úgy megtenném... pl. jól megrugdosnám azt, aki csak hozzámér, mert ilyen állapotban már nagyon agresszív tudok lenni, és a legkisebb apróságra is ölni tudnék, ha nem lenne bennem önkontroll.

2011. jan. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. jan. 17. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!