Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerek nélkül hogyan...

Gyógyszerek nélkül hogyan lehetne a szorongást kezelni?

Figyelt kérdés

Tömegben, iskolai órákon sokszor (szinte mindig) szorongok. Ilyenkor izzad a kezem, szédülök, hányingerem van. Többször volt olyan érzésem, hogy ki kell mennem óráról, mert már nem fogom bírni tovább.

Nagyon rossz érzés. Nem tudom mit lehetne ez ellen tenni. Az orvos Frontint írt fel. Nyugtat, hogy majd az segíteni fog, de eddig semmi pozitív változást nem vettem észre.


2012. márc. 14. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

pszichológus.

A gyógyszerrel az a probléma, hogy csak tünetet kezel, nem az okot szünteti meg

2012. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már 4 hónapja járok pszichológushoz, de még eredménytelen. Azt mondogatja, hogy kb. annyi időbe telik meggyógyulni, amennyi idő alatt kialakult nálam a szorongás. Ez pedig kb. 1,5-2 év. :(
2012. márc. 14. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus mellett a kognitív terápia is segíthet.
2012. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én ugyanígy vagyok pánikbetegséggel társulva! Nekem rivotrilt meg ciprolexet írt fel a doki egyiket se szedem mert olyan vagyok tőle mint egy zombi!

Mellette viszont szedek Sedatif PC-t meg Valeriana Relaxot! Mindkettő nagyon jó esténként igyál meg egy citromfű teát és jobban leszel ne aggódj! Tudom milyen rossz én abbahagytam a felnőttképzést, nem bírtam! :(

2012. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mellette=Helyette
2012. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ne szedd, ne feleslegesen szokj rá. Én ugyanezzel a problémával küzdöttem és azután enyhült miután rászoktam nagyon csúnyán és leszoktam róla még csúnyábban. Nem kívánom senkinek. Inkább valamilyen gyógynövény alapú szerrel kísérletezz, bár én is azt tettem volna
2012. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!