Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a szorongást? Van olyan akinek már sikerült?

Figyelt kérdés
Tudom a pontos okát,tudom mitől félek és miért.De nem tehetem meg h elkerülöm az embereket,nem buszozok,nem állok be egy hosszú sorba.Ezek az élet velejárói.Hogyan lehet félelem nélkül élni? 5 éve vagyok komolyabban szorongó ember,de gyerekkoromban is sokszor féltem és gyomoridegem volt. 5 ée nagyon durva.Ma már nem tudok fölszállni egy buszra,nincsenek barátaim,nincs párkapcsolatom,nem tudok szerelmes lenni mert félek.
2012. jan. 14. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tudod a pontos okát, hogy mitől félsz, akkor csak szeme kell nézned vele. Más megoldás nincs, nem bújhatsz el örökre. Igen, ez a legegyszerűbb és legkényelmesebb, de nem ez a megoldás. A megoldás benned van, csak te változtathatsz ezen, senki más. Én is ilyen voltam évekkel ezelőtt, de leküzdöttem a félelmemet, egyszerűen szembe néztem vele. Ennyi. Amúgy szorongás ellen ami bevált még nekem, relaxációs gyakorlatok, relaxációs zenék. Fontos lehet még a megfelelő vitaminok szedése, én teljes multivitamint szedek és omega 3-at is.
2012. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ezzel sajnos nem nézhetek szembe.Ha félnék a magasban vagy a pókoktól,azt le tudnám győzni.Ezt nem lehet legyőzni.Amúgy olvastam is egy oldalon,egy pszihiáter írását....ez kivitelezhetetlen.
2012. jan. 14. 13:00
 3/11 anonim válasza:
De szembe tudsz nézni. Csak rá kell jönnöd hogy mi az amitől félsz. Mi a legrosszabb ami történhet. És alakítsd úgy a dolgaidat, hogy ne történhessen meg.
2012. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mitől félsz? Az emberektől? Tömegtől? Régebben én ezektől féltem, kimenni sem mertem egyedül az utcára. Hidd el, ezen lehet változtatni, csak akarni kell, itt az élő példa. Ha nekem sikerült, meg másnak, akkor neked mért ne sikerülne? Mivel vagy másabb? Semmivel, hidd el! A pszichiáter meg azért írta azt, mert neki az az érdeke, hogy felírjon mindenféle "drogot", és evvel ő jól jár. Ajánlom figyelmedbe Szendi Gábor Pánik című könyvét, nekem rengeteget segített.
2012. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor leírom hogy nevessetek is egy jót.Egyszer éjszakás műszak után reggel jó korán kiértem és fölültem a buszomra.Elkezdett csikarni a hasam mint az állat.Tudtam hogy még min. 25 perc mire otthon leszek és el tudok menni a mellékhelységbe.Kibírtam,nem történt meg a "baj".De 2 napig nagyon fájt a fenekem,annyira kellett szorítanom,és rettegtem azokban a percekben a buszon.Szerencsére nem látták rajtam h félek,mindenki aludt.Én meg ott féltem izzadtam majd kiugrott a szívem a helyéről.Nem kívánom senkinek azt a félelmet!De sajnos azóta is félek h mivan ha rámjön,megy is a hasam idegalapon,így nem tudok már buszozni.Legfeljebb kis távon.Erre nem írhatjátok hogy küzdjem le meg ne féljek,azóta szedek hasfogót kb minden nap.És megy is a hasam.Erre egy orvos sem tud gombot varrni:D
2012. jan. 14. 13:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Szembe tud nézni a félelmeivel egy pókiszonyos,egy emberfóbiás,vagy aki fél a repülőtöl annak egyszerüen föl kell rá ülni és meg kell h küzdjön a félelmével.De nekem ne mondjátok h üljek föl a buszra és csináljam össze magam és meglátom hogy nem lesz semmi baj.Értitek?Ez a nagy gond.
2012. jan. 14. 13:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Járj autóval. Apa sem bírja visszatartani soha. Ő mondjuk férfi és nagyon belesz*rom ember ilyen szempontból, tehát többször volt már olyan, hogy az autópálya mellett nekiállt székelni a kocsi mellett. A kamionosok meg fütyültek neki. Na bumm. Pár percig sem bírja visszatartani és bármikor rájöhet. A kocsiba pedig bőr ülés.. Abból nem nehéz kiszedni, ha netán bemenne.:D

Amúgy pedig a hasmenés gyakorta stressz alapú, amin egy ilyen gyengébb hasfogó nem feltétlen orvosolhat, viszont erről nem írok, mivel láttam, illetve gondolom is, hogy már utánajártál a megfelelő helyeken a problémád megoldását illetően.

2012. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenféle szorongással szembe lehet nézni. Még azzal a szorongással is szembe lehet nézni, hogy nekem olyan szorongásom van, amivel nem lehet szembenézni. Egyszerűen el kell menni a háziorvoshoz, és elmesélni az esetedet. Ő majd eldönti, hogy mire van szükséged, a kilábaláshoz. Elég egy két jó tanács, esetleg egy kis nyugtató, vagy más természetes patikaszer, netán szakorvosi vizsgálat.
2012. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát köszi amit válaszoltatok.Amúgy voltam már belgyógyászaton/kaptam gyógyszereket,mert találtak egy apróságot/,voltam pszihológusnál,de az nem használt,pszihiáternél de nem mertem bevenni amit fölírt.Nem találom azt a lelki békémet ami régen azért időnként megvolt és jól tudtam magam érezni.Folyton csak aggódok a jövőt illetően.
2012. jan. 15. 19:59
 10/11 anonim válasza:
Ne hidd, hogy egyedül vagy ilyen problémával. Én is hasonlóval küszködök. Habár nekem volt fizikai előzménye, mármint helicobacter, amit antibiotikummal kezeltek. De utána még évekig rettegtem, hogy rám jön a hasmenés. Tudatosan győzködve magamat, hogy tulajdonképpen bárhol el lehet menni wc-re, ha minden kötél szakad javult a helyzet, de még mindig küzdök. Hiszen ezek természetes dolgok, mármint ha el kell menni wc-re, emberek vagyunk. Aztán rájöttem, hogy a félelmem generálja a hasmenést. Most úgy érzem, el fogok menni pszichológushoz, bár nagyon nem akartam, magam akartam megoldani a problémámat. Csak épp van egy kislányom és úgy érzem, emiatt nem tudok teljes életet élni. A kislányommal menni kell ide-oda és ez akadályoz. Szóval nekem sokat javult a helyzet, de még mindig nem mindig tudom legyőzni ezt a szorongásomat.
2012. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!