Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi kell ahhoz, hogy pszichopat...

Mi kell ahhoz, hogy pszichopatának számítson az ember? 30/42 a pontszámom ha a PCL-R-t nézzük ami elvileg a minimum.

Figyelt kérdés
Viszont nem gondolom, hogy csak ennyi alapján el lehetne dönteni, mi a véleményetek? Tudom, persze, pszichológus és a többi, de inkább azt kihagynám. Van olyan, hogy valaki megüti a minimum pontszámot, de nem pszichopata? Azt olvastam amúgy hogy egy normális embernél általában 5/42 körül van a pontszám, nektek mennyi?

2012. márc. 15. 01:39
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait

Okszerűtlen gondolkodás

Idegeskedés hiánya

Megbízhatatlanság

Őszinteség hiánya

A megbánás és szégyenérzet hiánya

A szociális normák szándékos megszegése

Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya

Kóros egoizmus

Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg

Empátia teljes hiánya

Személytelen, unalmas szexuális élet

Felelőtlenség


Megjegyzés: egyes szakemberek szerint, ha ebből 3 jellemző illik egy egyénre, az pszichopatának nevezhető.

2012. márc. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
(PCL-R) a legelterjedtebben használt pszicho-diagnosztikai eszköz a pszichopata rendellenesség megállapítására, kimutatására.[1] Mivel az egyén pontszámának fontos következményei lehetnek a jövőjében és mivel ezek a következmények igen komoly károkhoz vezethetnek az életében, hogyha a tesztet rosszul értékelik ki, ezért Robert Hare szerint a tesztet csak akkor lehetne érvényesnek tekinteni, hogyha megfelelően képzett és tapasztalt szakértő végzi az értékelést ellenőrzött és előírt körülmények között.[2][3] Hare jogdíjat kap a teszt minden egyes ellenőrzött, hivatalos használata után.[4]
2012. márc. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
inkább hipochonder vagy
2012. márc. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy akkor lehet hitelesnek tekinteni ha szakember csinálja. Nem igazán értem mi volt a szándékod ezzel a 3 hozzászólással. Olvasd át mégegyszer amit írtam és próbáld meg értelmezni, nem mondtam egy szóval sem, hogy pszichopata vagyok. De akkor ha ennyire értesz a témához, magyarázd meg mi az oka, hogy 30 pontot tudok adni magamnak. Tekintsünk el attól, hogy nem vagyok képzett szakember, úgy gondolom a legtöbb ember nem így pontozná saját magát, ha nagyon őszinte akar lenni sem.
2012. márc. 15. 03:13
 5/9 A kérdező kommentje:

Mellesleg szerintem az eredeti szöveg sokkal jobban megfogalmazza ezeket a dolgokat, és itt van az összes 'personality trait', amit te írtál az nem az összes.


Factor 1: Personality "Aggressive narcissism"


Glibness/superficial charm

Grandiose sense of self-worth

Pathological lying

Cunning/manipulative

Lack of remorse or guilt

Shallow affect (genuine emotion is short-lived and egocentric)

Callousness; lack of empathy

Failure to accept responsibility for own actions


Factor 2: Case history "Socially deviant lifestyle".

Need for stimulation/proneness to boredom

Parasitic lifestyle

Poor behavioral control

Lack of realistic long-term goals

Impulsivity

Irresponsibility

Juvenile delinquency

Early behavior problems

Revocation of conditional release


Traits not correlated with either factor

Promiscuous sexual behavior

Many short-term marital relationships

Criminal versatility

Acquired behavioural sociopathy/sociological conditioning (Item 21: a newly identified trait i.e. a person relying on sociological strategies and tricks to deceive)

2012. márc. 15. 03:15
 6/9 A kérdező kommentje:

"Megjegyzés: egyes szakemberek szerint, ha ebből 3 jellemző illik egy egyénre, az pszichopatának nevezhető."


Ez mondjuk hülyeség, kb. minden 3. emberre jellemző legalább 3...

2012. márc. 15. 03:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Kitöltöttem a tesztet, nekem 6 lett a pontszámom. Így elsőre a tényleg 30 elég soknak tűnik, de pl. ha egy mániás depressziós töltené ki a tesztet, szintén kaphatna nagyon magas pontszámot, egy borderline pedig közel maximálisat is. "Nem ér", ha a kitöltő 18 év alatti személy, mert a tinédzserkorban a személyiség még formálódik, így ami felnőttkorban már deviancia és antiszociális viselkedés, az 14-18 éves korban még élettanilag teljesen normális. 30 ponttal lehetsz nárcisztikus, de egyszerűen csak kamasz is - gondolom ezért is kötik ki ilyen szép körmondatban, hogy csak a szakértői kiértékelés lehet valid. Egy pszichológus blogján találtam egy elég jól összeszedett írást a témával kapcsolatban: [link] Nyilván nem terjed ki mindenre, de elég sok oldalról körüljárja a témát.
2012. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
hol van fenn ez a teszt? én is kitöltöm, én nem vagyok pszichopata az orvosom szerint,(mások szerint lehet) viszont elég sok kritérium passzol rám, valaki küldene linket?
2012. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már tinédzser és a depresszió elég távol áll tőlem. Őnekik valami bajuk van, nem? Elégedetlenek, szomorúak, stb? Legalábbis elnézve a sok embert pl. akik itt szoktak nyavajogni... Nem érzem úgy hogy bármi közös lenne bennem és egy depressziós, vagy BPD-s emberben.
2012. márc. 15. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!