Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha teljesen életkép...

Mit tegyek ha teljesen életképtelen vagyok és már minden reményt elvesztettem?

Figyelt kérdés
Az élet bármely területét is figyelembe véve elmodhatom hogy nem tudom megállni a helyemet, életképtelen vagyok, nem vagyok ügyes, tehetségtelen, vesztes. a negatív gondolatok beháloznak, rémrondának érzem magam és semmi de semmi nem jön össze. Nem értek semmihez, egy állást nem tudok kapni magamnak, az ellenkező nemnél még 1 sikerem nem volt 24 évesen, társaságok általában mellőzenk, nem hivnak sehová. Az egész életem egy kinzó fájdalomérzésre szükül le. Legszivesebben nem is élnék. Nem tudom van e értelme erőltessem ezt a dolgot , amit életnek hivnak...mert úgy érzem hogy egyáltalán nem megy ez nekem...:(
2012. márc. 15. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
szedd össze magad, találj munkát,akár külföldön,ha itt nem megy,mert nehéz tudom, sportolj és érezd jól magad.és ezt észre fogják venni a csajok is! 30n
2012. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos konnyu mondani...én ezzel a gondolkodásmóddal születtem, amióta az eszemet tudom frusztrált vagyok és negatív gondolatok gyötörnek. Ez nem úgy megy hogy egyik percről a másikra elfelejtem ezeket a gondolatokat, folyton gyötörnek...nem bírom már. Öngyilkosságban melyek a legfájdalommentesebb fajták?
2012. márc. 15. 15:29
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
de változtasd meg a gondolkodásmódodat! nem így születtél!!! nekem se volt csomó ideig munkám,k.va sz.r volt,igaz,hogy válogattam is,de rájöttem,hogy nem lehet! Örülni kell,ha BÁRMI is van!Nekem is összejöttek rendesen a dolgok,de mindig van jobb,ezt egy ismerősöm mondta mindig, és igaza van!
2012. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet megváltoztatni, sokat próbálkoztam,de a kudarcok pont ugy folytatódtak mint azelőtt. Nem lehet feldolgozni kudarcot kudar után...nem tudok úgy gondolkodni hogy próbálkozzak 1000-szer majd úgyis összejön, mert ez az önértékelésemet szétzúzza, mivel azt jelenti hogy 999 nek nem kellek. Az pedig siralmas, és értelmetlen így az élet...Nem akarok élni, megvan a jogom hogy pontot tegyek a végére midennek...
2012. márc. 15. 17:26
 5/11 anonim válasza:
55%
Teljesen együttérzek veled!! Tudom milyen k*rva szar,én is ezen megyek keresztül!Segíteni sajnos nem tudok,de nem vagy egyedül!!Annyi a különbség hogy én 19 vagyok! Fiu v lány vagy?
2012. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

"nem tudom megállni a helyemet"


Mihez képest? Van egy mércéd, aminek nem felelsz meg. Nem kötelező oda tenni a mércét, ahol nem éred fel.


"rémrondának érzem magam"


Önértékelési zavar, fordulj pszichológushoz.


"Nem értek semmihez, egy állást nem tudok kapni"


Akkor képezd magad. A legprimitívebb munkát is vállald el. Vagy vállalj önkéntes munkát, ill. gyakornokságot, hogy legyen mit tapasztalatként beírni a cv-be, és akkor jobbak lesznek az álláskeresési esélyeid. Amíg nincs munkád, tanulj valami hasznosat.


"az ellenkező nemnél még 1 sikerem nem volt"


Alacsony önbizalmú, öngyűlölő embereknek nem szokott sikere lenni a másik nemnél, és emiatt sajnos tovább romlik az önbizalmuk. Ez ördögi kör, persze ha sikerül megtörni, akkor egy pozitív körfolyamat indulhat be. Ha nő az önbizalmad, megváltozik a viselkedésed, több sikered lesz a nőknél is, emiatt tovább nő az önbizalmad stb.


"Legszivesebben nem is élnék"


Nem. Legszívesebben MÁSHOGY élnél. Ez a "legszívesebben nem élnék" egy buta szlogen. Szóval változtasd meg az életed. Menjél pszichológushoz.

2012. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

Kedves kérdező!

Ahogy elnézlek, egy százlábúba több életkedv van, mint benned. Pedig neki, még nálad is szarabb kilátásai vannak...

2012. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Könnyű olyannak beszélni akiknek voltak mélypontjaik, de nem éltek át hasonlót mint te. Én évek óta hasonló problémákkal küzdök, szerencsére nekem a kudarcok tudnak építő jellegűek is lenni amire persze csak egy idő után döbbenek rá, mert akkor lesúlyt. Hidd el hasznodra tudod a későbbiekben fordítani. Mikor összegyűlnek a dolgok egyértelmű, hogy úgy érzed, eljött a vég és minden értelmetlen. Én már tudok sz*rni a világra és bármilyen elvárásra, ami neked is menni fog, mert nem tudod milyen erős is vagy, hiszen folyton el vagy keseredve. Újra fel kell építened az önbizalmad és elfogadnod magad, ami nem könnyű feladat, de egy próbát nem megér? Nekem szorongásos depresszióm és önértékelési problémáim vannak évek óta, szóval tisztában vagyok a negatív gondolatok súlyával is, azok kínoznak ébredéstől lefekvésig, mintha kötelezően cikáznának a fejemben. De hiába mész keresztül rengeteg rossz dolgon és nagy lelki fájdalmad van, hidd el, mindig talpra lehet állni. Előszöris keress olyan elfoglaltságot, amiben ha csekély örömöt is, de találsz. Aztán erre már lehet építeni. Ne az legyen az elsődleges, hogy azokat a dolgokat akarod megcélozni, amikben eddig nem voltak sikerélményeid, kezdd könnyebbel. Az a lényeg, hogy ne félj semmibe belevágni, vagyis merdd elkezdeni és végigcsinálni. Ezzel megmutatod magadnak, hogy igenis képes vagy rá, mégha apróságról is van szó. Persze mindig megvan az esély rá, hogy újra csalódni fogsz, de ne úgy állj neki rögtön mert akkor minden bizonnyal úgy is fog történni. Tűzz folyton kis célokat magad elé és ne állj meg keseregni ha vmi nem sikerült. Nyiss az emberek felé és kapaszkodj meg mindenben ami segíthet magadra találni. Ne vedd ilyen komolyan a dolgokat, nem éri meg. Még fiatal vagy te is, nem ítélheted így el magad mert biztos vagyok benne, hogy különleges személyiség vagy és ha van kedved levelezhetünk is. 21/l
2012. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
77%

Hát, Jómagam hasonló cipőben vagyok

én elhatároztam ha pár év múlva se változik a helyzet az erőfeszítéseim ellenére se (mert én igyekszek a helyzeten változtatni) akkor hátizsák sátor stb és stoppolva gyalog körbe utazom a keleti országokat

Lehet hogy ez nem vezet sehova, De sokszor bele gondoltam és a kaland vágy is hajt szóval, gondolkozz el rajta

Nekem ez az életmód többet jelentene a mostani monoton életemnél

2015. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még élsz?
2020. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!