Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szegeden tartózkodó, de nem...

Szegeden tartózkodó, de nem itt lakó egyetemistaként igénybe vehetek ingyenes pszichiátriai kezelést?

Figyelt kérdés

Mentális gondokkal küszködök elég hosszú ideje. Pszichológushoz két évig jártam már, de sajnos nem sokat ért, mert a problémáim (depresszió, ebből kifolyólag alvás- és evészavarok) vissza-vissza térnek, és úgy érzem, hogy inkább pszichiáter segítségére lenne szükségem. Szegeden tanulok egyetemistaként, de nem itt van az állandó lakcímem, viszont lehetőleg ingyenes ellátást szeretnék. Minden gond nélkül felkereshetem a pszichiátriai szakrendelést, vagy kell beutaló? Ha kell beutaló, azt hogyan kérhetek? Segítségeteket előre is köszönöm!


20/L



2012. márc. 17. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tudtommal igénybe veheted az sztk-s pszichiátriát. De mivel nem kerülheted el, az előzetes időpont kérést, mindjárt megkérdezheted tőlük, hogy kell e valamilyen beutaló. Ha kell is a saját háziorvosodtól őhozzájuk, akkor még mindig lesz idő postán elküldeni neked, amíg vársz a megadott időpontra. De az is lehet, hogy elég az iskolád orvosától kérni. Szal telefonálj!

2012. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen. Príivátban megírom neked, hogy mit érdmes tenni és hova menj.
2012. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én mikor kolis voltam sokszor voltam abban a városban dokinál, sőt most, hogy nem vagyok kolis, így is oda szoktam menni sztkba.

Beutalót kérhetsz az otthoni háziorvostól is, de az sem biztos, hogy kell egyáltalán.

2012. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 19. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!