Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenképpen nekem kell...

Mindenképpen nekem kell alkalmazkodni és megváltozni?

Figyelt kérdés

Anyósom többször volt pszichiátrián és elvonón. Mindig azt hazudja az orvosoknak, hogy jól van, de ez nem igaz. Azért csinálja, hogy minél előbb hazaengedjék (hogy újra ihasson).


A férjem az apja halálát és az anyja alkoholizmusát nem képes feldolgozni és elfogadni. Pszichoterápiára pedig nem hajlandó elmenni.


Az egész miatt rendszeres a veszekedés, balhé. Én már így 4 év után nem bírom tovább. Nem vagyok képes mosolyogva jó pofát vágni. Most úgy döntöttem elmegyek egy pszichológushoz, hátha segít abban, hogy továbbra is kedvesen és mosolyogva tudjam tűrni a veszekedéseket, mosolyogva nézzem a férjem dühkitöréseit, amit a részeg anyja okoz. Ma elgondolkodtam azon, hogy tényleg ez a jó megoldás? Mármint, hogy nekem kell megváltozni? Van egy 11 hónapos lányom. Neki nem fog ártani ez az idegbajos környezet?



2012. márc. 23. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én olyan gyorsan lelépnék - a gyerek és a saját egészségem miatt -, amennyire csak tehetem!

A lányod megérzi az állandó idegeskedést, továbbá te is beleőrülsz a jópofizásba.


Saját sztori:

18 éves koromban elöltöztünk apa új barátnőjéhez. Eleinte minden jó volt, aztán lassan kibújt a szög a zsákból. Most, öt év után ott tartunk, hogy étlezési zavaros lettem, többször is öngyilkossági gondolat, mert besokalltam, de elköltözni nem tudok, ők meg ugye nem változnak...

2012. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a lányod fog a legtöbbet szenvedni később, ha már tizenéves lesz. a legjobb lenne otthagyni az egészet, persze ez sem megoldás, ha neked nincs jövedelmed. neked semmiképp nem kell megváltoznod.
2012. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A férjemmel megegyeztünk, hogy a gyerek miatt mindig együtt maradunk, bármi történik is közöttünk. Ismertem olyan házaspárt, ahol ez bevált. A baj tényleg az, hogy a gyereknek nem lesz ez jó hosszú távon. Én eddig tényleg mindent lenyeltem, pedig a terhességem is nagyon stresszes volt végig a részeges anyósom miatt. Nem tudok hova menni :( Lakásom nincs, a GYED nem sok mindenre elég, a munkahelyem most fog megszűnni, így azt sem tudom, hova megyek majd dolgozni. Segítségem nincs, anyám dolgozik, nagymamám elég idős.

A férjem 4 éve ígérgeti, hogy megint normális életünk lesz. 1 hete kikeltem magamból és megmondtam, hogy elegem van. Azóta még jobban ígérgeti, hogy vége az anyós körüli cirkusznak, de most 2 napja megint azt tapasztalom, hogy azon igyekszik, hogy az anyja kedvében járjon. Itthon meg elég fagyos a hangulat.

2012. márc. 23. 23:15
 4/4 anonim ***** válasza:

LÉPJ LE! A gyerek miatt együtt maradni a legnagyobb hülyeség a világon, csak tönkre teszitek őt (is)!


A férjed soha nem fog változni, amit leírtál, az alapján anyuka kicsi fia, aki mindig ugrik, bármit is csináljon az anyja.

2012. márc. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!