Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhat rendszeresen...

Mi okozhat rendszeresen rémálmokat?

Figyelt kérdés

Körülbelül 6-7 éves korom óta rendszeresen vannak zombiapokalipszissel kapcsolatos rémálmaim, amikből mindig halálfélelem kíséretében ébredek, zihával, és verejtékezve. 3 hónapja van barátom, amióta járunk, a rémálmok halmaza bővült, rendszeresen azt álmodom, hogy megcsal, elhagy, stb. Már szinte rettegek elaludni, főleg, ha nem vagyunk együtt, mert nem tudom, hogy olyankor milyen lányokkal találkozik, és a városban, ahol él, csomó lány van, aki nagyságrendekkel szebb, és értelmesebb, stb. nálam. A rémálmokon kívül most még az elmúlt 3 hétben jelentkezett pár újabb tünet, állandóan hányingerem van, szinte semmit nem tudok enni, most is majdnem kihánytam a vacsorát, amit megenni hatalmas erőfeszítésembe került. Sokszor vagyok ideges, mert vannak mindenféle problémák, pénzügyi, családi...Magántanuló vagyok egy ideje, pontosan 3 éve, de az akkori pszichológusomnak nem beszéltem a rémálmokról, mert ott a fő probléma a beilleszkedéssel adódott, amire mondhatni képtelen vagyok, valahogy rosszul, vagy inkább sehogy nem szocializálódtam. Nagyon örülnék, ha valaki tudna tanácsot adni, hogy mit tehetek a rémálmok ellen, mert kezdenek felemészteni a kialvatlanságtól jelentkező tünetek, stb.


17/L


2011. szept. 26. 01:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Elírtam, *zihálva
2011. szept. 26. 01:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát régen nekem is nagyon sok rémálmom volt, ami után rendszerint nem tudtam aludni, annyira féltem(értsd kb 15 éves koromig).

Aztán valahogy "minden" megváltozott, mert realizáltam, hogy az nem ez a valóság, és ha még valamilyen szinten "valóság" is úgymond("Hát persze, hogy mindez a fejedben történik, Harry, de attól még miért ne lehetne valóságos?"), nincs kihatással az életemre, így felesleges miatta aggódnom. Aztán amikor ez tudatosult bennem, azóta nem félek a rémálmoktól, csak elalszok és ha álmodok valamit, azt kalandként érem meg. Ebben az évben kb 2 durva álmom volt, de régen az iylenek mindennaposak voltak.

2011. szept. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem ilyen időszakosan van. Most festettük a szobámat a barátommal, és mondjuk azalatt a 3-4 nap alatt semmi, de aztán jött egy barátnőm, akinek az érkezése nagyon erős stresszhelyzetet generált, mert hát nem voltunk rá felkészülve, hogy ő most minden hónapban pár napot itt 'lakik' a fősuli miatt. Vasárnap a barátom hazament, együtt voltam barátnőmmel, és fél éjszaka forgolódtam, aludtam vagy 3-4 órát, és abban a kevés időben is borzalmas rémálmaim voltak. Szóval reggel amikor kelni kellett ugrottam fel az ágyból, hogy hurrá! nem kell tovább aludni, és nem fogok álmodni...Mindig várom a végkimerülést, most is, mert akkor hátha nem fogok álmodni ill. emlékezni az álomra..
2011. szept. 26. 01:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy a szobafestés egy nagyon motiváló dolog volt számomra, mert ez egy néma lázadás volt az ellen, hogy továbbra is elviseljem a tapétát, amit még születésem előtt ragasztottak fel. Ez a lázadás anyám ellen szólt, aki így tök sok mindenben laza, de ha például belekezdek egy nagyobb önmegvalósítás-projektbe (mint a szobafestés), akkor teljes mértékben elzárkózik a pozitív kommentároktól.
2011. szept. 26. 01:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Elfojtott érzelmek. A félelmeid rémálom formájában jön ki, néha a tudatalattid jelez, hogy mi történik veled. Itt egy példa: én sokszor álmodtam, hogy anya nem segít nekem és bánt (ő a világ legjobb anyukája). Aztán rájöttem, hogy azért álmodom mindezt, mert ÉN bánok vele rosszul. Ezután a rémálmaim elmúltak.

Ez a gyanakodás a barátod iránt önbizalom hiányra utal...önbizalom nélkül pedig beilleszkedni is nehéz...de ha szereted MAGAD, akkor más is szeretni fog, ettől ne félj!

2011. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha sokat eszel éjszakára.Vagy elfojott érzelmek igen.
2013. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!