Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl sok embert nem fogadok...

Túl sok embert nem fogadok el, nem tudom feladni az elveimet. Nem bírok megbocsátani és sosem felejtek. Aki tett valamit ellenem, azt megjegyzem és meg akarom büntetni. Úgy érzem, rámegy erre az életem. (? )

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla, de az emberek többségét képtelen vagyok elfogadni. Vegyük például a kortársaimat, a késő kamaszkorban levő embereket. Utálom, hogy mindenki cigizik, piál, csőgatyát hord, vasalja a haját, gyúr, k*rvának öltözik. Amikor gyerek voltam, többé-kevésbé normális embereket láttam. Nem hiszem, hogy olyan marha nagyok az elvárásaim. Csak annyit várok el valakitől, hogy legyen már kulturált és ne játssza az eszét. Ismerek olyan lányt, aki ezelőtt négy évvel ártatlan, imádnivaló kiscsaj volt, mindenki odavolt érte. Vonzó volt, aranyos volt. Ebből a lányból ma egy irritáló, nyafogó, affektáló divatp*csa lett, aki mindig a legújabb cuccokat hordja, állandóan selypít meg gügyög, szándékosan úgy viselkedik, mint valami éretlen kis óvodás és k*rva büszke a szexuális életére meg arra, hogy ő bulizik. Ő is az a tipikus "most kell kiélnem magam" és ennek érdekében minden züllésbe belemászik. És engem meg hülyének néz, amiért ilyen "konzervatív", otthonülős gyerek vagyok, aki nem iszik. Süt róla az egoizmus, a saját fontosságtudata.


Az osztálytársaim nagy része ma ott tart, hogy a tanár mindig hülye, versengve szidják a legtöbb tanárt, ha arra kerül sor. Nem tudom, sírjak-e, vagy nevessek, amikor egy normális, értelmes ember látja, hogy a tanárnak van ordító igazsága, csak ki kéne nőni ezt a kiszkamaszos lázadósdit. Jéáratják a pofájukat, hogy szar jegyeket kaptak, miözbne órán végig dumálnak, a dolgozatot meg kipuskázzák. Nem bírják felfogni, hogy a tanár is csak ember, egész nap az iskolában robotol, dolgozatokat javít és készít, el kell viselnie a szemtelen kölyköket és mindezt egy olyan fizetésért, ami megalázó és nevetséges. Engem meg hülyének néznek, ha esetleg hnagot merek adni ilyen irányú véleményemnek.



Kicsit elkanyarodtam a témtól. A lényeg az, hogy elég határozott elveim és elképzeléseim vannak. Amíg valakin nem látom, hogy utál/hülyének néz, addig általában nem utálom én sem, de sajnos elég gyakran tűzök össze másokkal. Mivel nem pattoghatok mindig, ezért legtöbbször befogom a számat, emiatt viszont úgy érzem, nincs tekintélyem, senki nem vesz komolyan, esetenként válaszra se méltatnak. Az én sérelmeimmel senki nem törődik, azt hiszik, velem mindent lehet. Ez mérhetetlen dühöt, keserűséget halmozott fel bennem és teljesen megváltozott a lelkiismeretm az utóbbi időben. Hozzászoktam ahhoz, hogy gátlástalanul hazudozzak azoknak, akiket nem bírok és tudom, hogy nem bírnak, néha elkap a düh és beszólogatok, és valahogy "megkérgesedett a szívem", eltűntek a pozitív érzéseim. De úgy érzem, mindezt jogosan teszem.

Nem felejtek el semmit és képtelen vagyok megbocsátani az embereknek -leginkább a csak magukra gondoló, sértésekre túl érzékeny de bántásokban, érzelmi intelligenciában túl durva kamaszoknak. A megbocsátás alól egyébként én magam sem vagyok kivétel, magamnak sem bírok megbocsátani a hibáimért, a hülyeségeimért, amikből az utóbbi időben túl sokat követek el. Talán túl nagyok az elvárásaim.


Szerintetek?


2012. márc. 31. 20:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért -erre is háklis vagyok-, kicsit kapkodva írtam.
2012. márc. 31. 20:46
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
nekem ebböl nem jön le hogy nagy elvárásaid lennének. én 25 vagyok de már az én kamaszkoromban is kivülállo voltam pedig akkor nem voltak ennyire gázosak a kamaszok...mindig csesztettek,nem tudom hogy miért mintha rám lett volna irva hogy cseszegess. de szerencsére kijártam a sulit de én se tudtam szinte senkit elfogadni de szerintem elég egyértelmü hogy miért. amiért te sem.nem tudsz mit tenni a legtöbb kamasz mintáz valakit aki szerinte menö,nem önmaga. azon kevesek mint te meg én már akkor önállo gondolatokkal birtam amivel felülkerekedtünk rajtuk...elméletben... mert közbe én voltam a célpont. meg te.mert mások vagyunk. ha felnönek ök is rájönnek, addig nem. légy büszke magadra, bird ki a sulit amig még van, utána minden jobb lesz. legalábbis nálam ez volt.
2012. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
de barátaid amugy csak vannak.... bár nem tudom a mai sulis közeg milyen... ha olyan mint nálunk az általános, ahova rajztanárhoz járok... hát örülök hogy kibirom azt a 10 percet amig várok a tanárra...kis szaros 10 évesek és esküszöm félek tölük.a tanárom meg heti egy órát tölt velük de mindig kész idegroncs. és csak rajztanár.... mi lenne ha matekot tanitana, arra oda is kell figyelni. nagyon sajnálom öt és teljesen el vagyok hülve hogy mi megy ma....
2012. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem az elveiddel van baj, hanem azzal, hogy másokra akarod erőltetni és, hogy azt hiszed tiéd a világmegváltó igazság. Az egész világ nem lehet olyan mint te. Miért fáj ez neked? Mi bajod lesz attól ha valaki gyúr vagy vasalja a haját? Ha én például pont olyan vagyok mint te és a legjobb barátod lehetnék, akkor meg fogsz utálni csak mert a hajam vasalom (teszem hozzá nem mindenki divatból és egészségtelenül vasalja...) és csőnadrágom van? Nem látod milyen piti dologgal ölöd magad? Egyszerűen nem kell a más elveivel foglalkozni. Neked vannak elveid. Kifejted őket, másik meghallgatja, ő is kifejti, te is meghallgatod, oké. El van intézve. Ha rá akar erőltetni a saját elveire (amit én még nem tapasztaltam pedig sokban hasonlítok hozzád) akkor egyszerűen figyelmen kívül hagyod. Semmit nem kell itt feladni.

Nem is értem mi ezen a nehéz.

Megjegyezni ha valaki bántott, az szerintem is oké. De megbosszulni... Mit érsz vele?

Bántani pedig csak az tud akinek hagyod. Ennek a legtöbbje általában olyan, hogy beképzelsz magadnak valamit és azt gyűjtögeted magadban a végtelenségig. Miközben ha őszintén megmondanád annak akivel van, akkor lehet kiderülne, hogy ő nem úgy gondolta, vagy félreértetted stb. Ha meg valaki komolyan meg akar bántani, akkor minek foglalkozol vele?

Az írásod alapján pedig ez pontosan te vagy: "a csak magukra gondoló, sértésekre túl érzékeny de bántásokban, érzelmi intelligenciában túl durva"

Engem is sokszor furának tartanak a véleményem miatt, de olyankor nem foglalkozunk egymással és kész. Másabbnak tartom magam a többségtől de én ettől jól érzem magam és nem keserít meg. Úgyhogy lehet így is normálisan élni.

2012. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
*nekeD
2012. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

"Amikor gyerek voltam, többé-kevésbé normális embereket láttam. Nem hiszem, hogy olyan marha nagyok az elvárásaim..."


Nem is azok, csak eltanultad az öregektől az "ezek a mai fiatalok!" dumát.


Minden 15-20 éves kiváló, különleges vagy egyéniség szeretne lenni. Ennek elérésére van 3-4-féle kommersz stratégia. Az egyik az, hogy valaki "lázadó", tehát mondjuk cigizik az iskolaudvar egyik zugában, vagy érettségi után már inkább füvezik. A másik, nem kevésbé kommersz módszer, amikor már valaki olyan hűdenagy lázadó, hogy a lázadás ellen lázad, és azzal tüntet, hogy szembeszáll "a fiatalok"-kal. Az ilyen fiatalok rendszerint némi dicséretet is besöpörnek a felnőttektől.


"Ő is az a tipikus "most kell kiélnem magam" és ennek érdekében minden züllésbe belemászik. És engem meg hülyének néz, amiért ilyen "konzervatív", otthonülős gyerek vagyok, aki nem iszik. Süt róla az egoizmus, a saját fontosságtudata."


Rólad is süt, csak más módon éled ki. A te életkorod ilyen. Tévedsz, ha azt hiszed, hogy ki tudod vonni magad a biológiai törvények alól. De a te korodban mindenki azt hiszi, hogy ki tudja magát vonni. Én is azt hittem :)))


"Hozzászoktam ahhoz, hogy gátlástalanul hazudozzak azoknak, akiket nem bírok és tudom, hogy nem bírnak, néha elkap a düh és beszólogatok, és valahogy "megkérgesedett a szívem", eltűntek a pozitív érzéseim. "


Nem, ha megkeményedtél volna, akkor nem éreznél erős indulatokat. Vagy képes lennél arra, hogy felülemelkedj az apróságokon és egy mosollyal elintézz olyan dolgokat, amik miatt korábban dzsihádot folytattál valakik ellen.


"a csak magukra gondoló, sértésekre túl érzékeny de bántásokban, érzelmi intelligenciában túl durva kamaszoknak"


Olyan vagy te is. Meg ilyen voltam én is, meg kb. mindenki. Vannak rossz oldalai a kamaszkornak. Meg jók is. A lényeg, hogy élvezd a jó dolgokat és ne sokat füstölögj a rosszakon.


"Szerintetek?"


Szerintem ha majd felnősz, a helyükön fogod kezelni ezeket az apróságokat. Élj, tapasztalj, vegyél részt minél több dologban. Ne azt keresd, hogy min háboroghatsz, hanem a kalandokat, érdekességeket, élvezetet, örömöt stb.

2012. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Jajj, reméltem, hogy te nem fogsz írni... de mindegy. Amúgy nem írtál rosszakat, kellemetlen igazságok, de igazságok. :D


Egy valamivel azért vitába szállnék:



"Amikor gyerek voltam, többé-kevésbé normális embereket láttam. Nem hiszem, hogy olyan marha nagyok az elvárásaim..."


"Nem is azok, csak eltanultad az öregektől az "ezek a mai fiatalok!" dumát. "


Tény, hogy gyakorlatilag inkább felnőttek, mint gyerekek között nőttem fel, de nem hinném, hogy ezt tőlük tanultam volna. Talán viccnek hangzik, de emlékszem, hogy már az oviban is hülyén néztem arra, aki káromkodott. Így lettem nevelve, ez igaz, de a "mai fiatalok"-ozás nem innen jön. Simán más az értékrendem.

2012. márc. 31. 22:07
 8/17 A kérdező kommentje:
Engem az idegesít a legjobban, hogy a hülyékből van a legtöbb. Lehet most azzal jönni, hogy a füvezés meg minden szarság a kamaszkor velejárója, de végső soron az jár jól, aki nem füvezi szét az agyát és nem válik alkoholistává. Ha olyanból lenne több, aki hozzám hasonlóan gondolkodik, nem hőbörögnék, mert lenne kivel együtt röhögni isten nagy állatkertjének a lakóin. De bármerre nézek, agyatlan hülyéket látok.
2012. márc. 31. 22:12
 9/17 anonim ***** válasza:

Minnél többet írsz annál jobban egyetértek veled. Én is már az oviban is inkább a felnőttekkel voltam, nem játszottam sokat az udvaron sem másokkal. De ennek ellenére mégsincs bennem ilyen görcs (bocsi) és nyugodtan tudok élni.

És tudod mi a legrosszabb? Nem tudom hány éves vagy, de én 20 és mostanában kellett rájönnöm, hogy a felnőttek fikarcnyival sem jobbak. Régen azt reméltem, hogy amikor felnő az ember akkor megérik, de ugyanolyan buták akik buták és atöbbség az. De ennek ellenére nem érzem azt, hogy úgy kéne viselkednek mint neked. Az a vicces, hogy ebben ez az oldal is segített. Néha idegesített amikor egy másik válaszoló teljesen mást gondolt és néha hosszú vitákba bonyolódtam, de már ez sem izgat.

2012. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

22:07


"Tény, hogy gyakorlatilag inkább felnőttek, mint gyerekek között nőttem fel, de nem hinném, hogy ezt tőlük tanultam volna."


Egyrészt ott van a tested, agyad, hormonjaid stb., amelyek most épp ott tartanak a fejlődésben, hogy egyéniség akarj lenni és ki akarj tűnni, ne legyél "olyan, mint a többiek". Másrészt ott van a minta, amihez közeledni akarsz, hogy ezt elérd. Ez a minta a felnőttek.

2012. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!