Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre van szükségem Pár...

Segítségre van szükségem Pár órája tudtam meg hogy bátyám szilveszter éjszaka öngyilkos akart lenni ez a tett, egy fél éve kitervelt hazugságrendszer befejezése lett volna. Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Felment a westend tetejére, kilépett a párkányra de szerencsére nem tudta megtenni. Most hazament a lakására, szüleink már nála vannak, mai nap biztos hazaviszik. Jeleleg nem tudja mi a valóság, és mi az amit ő talált ki benne. Én másik városban vagyok sajnos, elég szörnyű a helyzet. Pszicihátereket, ötleteket tanácsokat keresek!
2011. jan. 3. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudnod kell, hogy van olyan depresszió, amiben a beteg nem ura saját magának, akár öngyilkos is lehet, ha nem kap megfelelő segítséget!...


Pár évvel ezelőtt az én lányomnál is kijött egy ilyen betegség (bipoláris depresszió) amiben elérkezett egy olyan fázisba, hogy hol "királynak" (legyőzhetetlen személynek, aki mindenre képes) hol meg egy "senkinek" (aki semmire sem jó, egy nulla) érezte magát...


Ezeket a betegeket sokáig úgy kezeli a környezete, mint akik beilleszkedésre képtelen, antiszociális, kezelhetetlen alakok lennének, pedig csak betegek!!!


Sürgősen vigyétek a bátyádat pszichiáterhez, vannak gyógyszerek, amelyekkel kezelhető ez az állapot, és a bátyád is jobban fogja érzeni magát.


Most semmiképpen ne hagyjátok magára és még jó ideig mindig legyen mellette valaki.


Javaslom, hogy a pszichiáter által adott gyógyszerek mellé adjatok a bátyádnak HALOLAJ KAPSZULÁT (napi 3x 1200mg) is, mert tudományosan kimutatták, hogy ahol kevés halat fogyasztanak az emberek, ott jóval gyakoribb a depressziós betegség, mint tengerparti településeken.

2011. jan. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia,édesapám halála után egy évvel kezdődött,halálfélelem,tudathasadás,totál kikészültem.Állandóan hangokat hallottam,hogy megölnek,mentem dolgozni és azt éreztem,hogy löknek be a metró alá.Az volt a szerencsém,hogy tudtam segítséget kérni,az éjszaka kellős közepén kocsiba ültem,mezitláb,pizsamába rohantam át anyuhoz,hogy segítsen!A karjába sírtam reggelig,aztán elvitt a háziorvoshoz,aki azonnal elküldött a kerületbe lévő,körzetes kórház pszichiátria ambulanciájára.Kaptam gyógyszereket,enélkül sajnos nem ment,mert annyira féltem,hogy máshogy nem bírtam elaludni,még így is nehéz volt,mert ha egyedül voltam,akkor gyógyszerrel is féltem,volt hogy bevettem a gyógyszert és kimentem emberek közé,ott meg elájultam,mert a gyógyszertől aludnom kellett volna.Az orvos táppénzre vett,édesanyám pedig elvitt öt hétre a családi nyaralónkba,ez a kikapcsolódás nagoyn jót tett,főleg,mert ott nem féltem annyira.Ennek már öt éve,teljesen jól vagyok és van két gyönyörű gyermekem.Fontos még,hogy pszichiátert is vegyetek igénybe,mert a pszichiáter csak a gyógyszert írja fel,nem nagyon beszélget.Ki kell deríteni,hogy milyen lelki probléma van a háttérbe.Én édesapám halálát ill, az azt megelőző egy éves ápolását (rákos beteg volt) nem bírtam feldolgozni.Jobbulást a testvérednek és legyen mellette valaki szinte állandóan.
2011. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,bocs,szóval pszichológust is vegyetek igénybe,mert ő az,aki beszélget sokat vele.
2011. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!