Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szüleim viselkedése közreját...

A szüleim viselkedése közrejátszik abban, hogy ilyen lettem? Igazából nem tudom mi a bajom, és miért van, de a pszichológus segítene kideríteni?

Figyelt kérdés

Apám mindig is verte anyámat. Még emlékszem egy csomó részletre,mikor még csak 3-4 éves voltam. Pl: egy vázával fogta és betörte az ajtót,amikor anyum el akarta hagyni,és vitt engem magával késsel jött utánunk,az arccsontját eltörte,úgy hogy monoklija lett,illetve még rengeteg iylen történet volt,amit nekem végig kelett hallgatni,nézni. Manapság is vannak ilyenek. Olyanra is emlékszem,hogy anyám begyógyszerezett, ki kellett mosni a hasát,elájult,én ágyaztam be neki,én adtam neki gyógyszert... stb. Ilyen esetek is nagyon sokszor előfordultak. Aztán anyum úgymond megbosszulta apámat,és elkezdett pasizni. Egyik jött a másik után,először elfogadtam őket,aztán így a 3-4-nél már elkezdtem emgutálni az összeset. Tudom nem szép dolog,de az egyiknek még a lányát is megvertem,hatalmas düh volt bennem. Anyum nagyon megváltozott,mondjuk úgy,hogy egy hatalmas szajha lett. Eközben ugyanúgy mentek a veszekedések,a verekedések,mert apám nem hülye,rájött a dolgokra. Anyum rengetegszer illetett olyan szavakkal,hogy: - átkozom a napot amikor megszülettél, kapca, -köcsög gyerek... stb. Ezek után jöttek a nagy kibékülések,hogy nem gondolta komolyan,én vagyok a legnagyobb ajándék az életében.. stb. Persze megbocsájtottam neki,de magamban tartottam,igazából nagyon fájtak ezek a mondatai,sokszor sírtam úgy,hogy nem látta senki sem. Visszatérve apámra,anyagiakat tekintve mindent megadott/megad nekünk,nem iszik,nincsenek káros szenvedélyei,de nagyon agresszív ember. Anyum pedig egy hatalmas drámakirálynő. És most jutottunk el az én viselkedésemhez,amik elég furcsák,de nem tudom megmagyarázni,és nem tudom miért: -Szégyellek levetkőzni mindenki előtt,még anyum előtt is,ebből is ahatalmas veszekedések lesznek,hogy zárom a fürdőszobaajtót.

- Kívülről teljesen másnak mutatom magam amilyen belülről vagyok. Kívülről egy felszínes,nemtörődöm lánynyak hisznek,de egyébként depressziós vagyok,már az öngyilkosság gondolatával is eljátszottam. Igazából ez azért van,mert nem mutatom ki az érzéseim,minden helyzetben higgadt akarok maradni,nem szeretnék én is olyan drámakirálynő lenni mint anyum,nem akarok érzelgős lenni,és ha valaki megbánt azt mélyen magamba tartom. Párkapcsolatnál pár hétig működik a dolog,de amikor az érzelmekre kerül a sor képtelen vagyok elmondani,éreztetni,ott is csak megmaradok a felszínes dolgoknál,a vidám oldalánál,s nagy szavak,vagy vallomások kizártak. Pedig annyi mindent mondanék,de NEM MEGY. Na nem akarlak untatni titeket,ti tudjátok miért ilyen a viselkedésem? Pszichológus segítene?


2012. ápr. 4. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Te elég pontosan látod a helyzeted pszichológus nélkül is, de azért (főleg, ha rutinos) tudna egy-két tanácsot adni, hogy viselkedj ebben a fura helyzetben. Eddig példaértékűen viselted a dolgokat, de a "hogyan tovább?" kérdésben talán tudna segíteni.
2012. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szüleid hibája. Pszichodoki jó ötlet.

Nem tudom, hány éves vagy, de ha teheted lépj le otthonról!

2012. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Először is a korod kéne tudni. Az hogy szégyellsz levetkőzni mások előtt, addig normális, ameddig nem szorongásos, stresszes, vagy már rosszul vagy tőle ha kell...Biztos hogy minden, ami veled történt,most mutatkozik meg. Régen sok mindet vágtak a fejedhez, és a kisebb gyereknek, ez hatalmas ártalom. Mivel nagyon elnyomtak, valószínűleg, most ezért vagy ilyenen félénk, és nincs önbizalmad. Ki kell bontakozni, és soha nem szabad magadba fojtani semmi ilyesmit, szóval valakivel beszélni kell. A pszichológus biztos hogy segítene, de minden problémád oda nyúlik vissza, ahogy azt leírtad.
2012. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nem tudod kifejezni az érzéseidet mások iránt mert nem tanítottak meg rá, a szüleid sem szavakban sem egy ölelésben egy pusziban nem mutatták meg azt hogy mi a szeretet. Mindenkit úgy fogad el környezete, ahogy saját magát elfogadja az ember, és úgy fogadja el saját magát, ahogy azt édesanyja tette egészen kisgyermekkortól. Ne add fel, az érzelmi intelligencia fejleszthető, és ahogy látom neked van hozzá affinitásod. Sok sikert!
2012. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!