Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék sírni? Vannak...

Hogyan tudnék sírni? Vannak technikák a sírás előidézésére?

Figyelt kérdés

Évek óta képtelen vagyok a sírásra, holott tudom, hogy az emberi létezés nagyon fontos része. Sírással ki lehet adni a felgyülemlett stresszt és utána sokkal tisztábban látni mindent, és ez az érzés nekem nagyon hiányzik. Csak gyűlik a feszültség és egyre mélyebbre kerül.


Az a probléma, hogy egyszerűen túl erős vagyok. Semmilyen helyzetben nem tudok annyira elkeseredni, hogy végül sírásban törjek ki. Ha minden összedőlni látszik körülöttem, vagy éppen már össze is dőlt, akkor is képes vagyok optimista maradni, sosem érzem azt, hogy képtelen vagyok megoldani valamit. Éppen ezért úgymond nincs miért sírnom.


A helyzetemet nehezíti még az is, hogy akarok sírni. Mivel már nagyon régóta hiányzik az életemből, várom, hogy végre mikor sikerül. Éppen ezért, ha már jönne, azonnal elkezdek örülni, hogy de jó, végre sírni fogok és ez az apró öröm már el is lehetetlenítette azt, hogy sírjak. Így rengetegszer megrekedek azon a totális mélyponton, amikor el kellene sírnom magam. Elmarad az érzelmi feloldozás, helyette csak egy beletörődés vagy egy racionális megoldás marad.


Nagyon szükségem lenne már egy kiadós sírásra, de fogalmam sincsen, hogy mit tegyek. Nagyon sok rossz ért azóta, hogy képtelen vagyok rá és az érzelmi feldolgozás mindnél elmaradt. Bennem ragadt minden rossz, nem tudom kiadni.


Valami ötlet, könyv, film, cikk, technika, praktika, saját módszer? Bármi?


21/F



2012. ápr. 14. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
paprika spray, törött bors, cseresznyepaprika bedörzsölés ( szembe, vagy seggbe). Igaz, hogy nem az igaziak, de legalább könnyet csalnak a szemedbe. Te nagyon erős legény.
2012. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

1-es: a sírás és a könnyezés nem ugyanaz!

Én sem nagyon tudok sírni, és ha mégis, akkor nekem az nem hoz megkönnyebbülést, sőt órákig, napokig nagyon levert, szomorú vagyok utána.

2012. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

hagyma :D

vagy megcsikiznélek, és akkor már a nevetéstől sírnál ;)

2012. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

nagyon erős fizikai fájdalomtól talán, de szerintem nem könnyebbülnél meg tőle és még meg is sérülnél

inkább örülj, hogy optimista vagy, hidd el fogsz még sírni ;)

2012. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha van seggszőröd, húzogasd ki őket.
2012. ápr. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Látom, férfi vagy, így egy kicsit nehézkes javasolnom érzelmi dolgokat. Ha segít, olvass szomorú történeteket, vagy nagyon mélyen éld bele magad egy sírós számba(Aerosmith- Cryin', Bon Jovi-Always).
2012. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem zárkózom el az érzelmes dolgoktól. :)

Butaságnak tartom azt a társadalmi "elvárást", hogy a férfiak nem érezhetnek.

2012. ápr. 30. 19:25
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Ne haragudj,nem társadalmi elvárásként értettem, csak nem tudtam,hogy nálad is előidézik-e az ilyen dolgok a sírást.

2012. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

gondolj valami szomorúra én pl ha sírni akarok direkt akkor azt képzelem hogy egy temetésen vagyok :D

vagy meghalt a kutyám ilyesmi

2012. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Állj katonának, vagy sírásónak. Vagy boncterembe takarítónak. Valójában irigyellek. Én olyan vagyok, aki akkor is sír, ha egy kisgyerek elesik az utcán. Csupa könny az életem.
2012. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!