Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelik ezt? Mi a...

Hogyan kezelik ezt? Mi a menete? Sürgős!

Figyelt kérdés
nővérem hetek óta furán viselkedik, de gondoltam csak nagyon fáradt, 1 nap volt csak félelmetes, de akkor drogra gyanakodtam. ma pedig teljesen paranoid lett, állítólag napok óta ilyen, nem hiszi el, hogy én én vagyok ( a húga) , azt hitte, hogy megmérgezem a kajával, azt földhözvágta, kitépte a kezemből a kislányát, elszaladt vele, utána kellett rohannom. egyszer sír, egyszer nevet, valótlan üzeneteket ír a munkatársainak. felhívtam a mentőket, de azt mondták, a körzetihez kell vinni először - köszi szépen - és ők elirányítják máshová. 4től van rendelés, nemsokára indulunk, most fekszik, egyszer pityereg, egyszer mosolyog. 28 éves nő. nagyon félek, mi fog most következni?
2012. ápr. 18. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Biztos kórházba kell mennie. Nekem volt így ismerősöm aki bekattant. Szépen kigyógyították.
2012. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Vitesd be pszichiátriára, mert ön- és közveszélyes. Ott kezelik, amit vagy teljesen meggyógyítja, vagy csak csökkenti a tüneteit.


Amúgy drogok okozhatnak paranoid skizó tüneteket ("úgy marad" az illető).

2012. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Jézusom. Légyszi írd majd le hogy mi lett vagy mit állapítottak meg mert nagyon érdekel.
2012. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
sziasztok, eddig semmi nem történt, nem a mi háziorvosunk rendelt, így nem kaptunk beutalót - köszi mégegyszer - felhívtam a pszichiátriát, ők azt mondták vigyük be holnap gondozóba. kérdeztem, hogy én az éjszakával mi lesz? és mondta, hogy ha gondolom, küld mentőt. de miaz, hogy ha gondolom?? egy szakember nem tudja megmondani, mikor érdemes mentőt küldeni? ÉN hogyan döntsem el, hogy elhurcoltatom-e a nővéremet? életemben nem láttam ilyet
2012. ápr. 18. 21:34
 5/16 anonim ***** válasza:
És mégis tipped sincs hogy miért alakulhatott ez ki? Egyik napról a másikra vagy mi? Szed valamit? Esetleg használ drogokat?
2012. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

szerintem úgy gondolták, hogy ha úgy érzed, hogy el lesz valahogy és tudsz rá figyelni, hogy semmi őrültséget ne csináljon, akkor otthon maradhat, mert azért otthon mégis csak otthon van és ha esetleg drog vagy valami olyan, hogy elmúlik/javul magától is, akkor meg lehet kímélni egy rakat erős gyógyszertől, amit ott kapna

de másrészről meg jobb lenne minél előbb orvoshoz vinni, bár a holnap reggel sincs már olyan messze :)

kitartás!

2012. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
elég sok rossz dolog történt vele az utóbbi 2 évben, de folyamatosan támogattuk, és segítettünk neki, nagyon sokat, de azért bőven van oka kiborulni. csak ezek a téveszmék félelmetesek. most zavaros, sokat sír, több barátjával beszéltem hosszasan, mindenki tapasztalta ugyanezt, napok óta.:( nagyon rossz. most nincs látványos kiborulás, egyszerűen csak ha ránézek, olyan, mintha nem is itt lenne. ma már 5x volt tusolni. a délelőttre egyáltalán nem is emlékszik. üveges a tekintete, és lassú a reakcióideje, ha válaszol, akkor furcsán. mindennapi dolgokon csodálkozik, és hiába mondtam neki szépen, hogy menjünk orvoshoz, nem akar, szerinte nincs semmi gond, minden rendben van. ezért nem tudom, hogy mondjuk holnap hogyan fogom eljuttatni a pszichiáterhez.
2012. ápr. 18. 22:23
 8/16 A kérdező kommentje:
fél, hogy figyelik, hogy hallják, hogy elrabolják, ufókat is említett, nem sok helyen érzi magát biztonságban, nem beszél nyilvános helyen, mindentől és mindenkitől fél.
2012. ápr. 18. 22:24
 9/16 A kérdező kommentje:
drogot többször is kérdeztem az utóbbi hetekben, és mondta, hogy nem, max fű egyszer egyszer. ezt mondtam is a háziorvosnak (mert annak ellenére, hogy beutalót nem adott, beszélgettem vele), és ő azt mondta, hogy az nem számít azok közé a drogok közé, amik ezt okozhatják, vagy ebbe beleragaszthatják.
2012. ápr. 18. 22:26
 10/16 A kérdező kommentje:
bekerult a zárt osztályra :( teljesen leszedálták, pár hétig ott kell maradnia
2012. ápr. 19. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!