Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon ideges leszek, ha zh...

Nagyon ideges leszek, ha zh közben valaki az én dolgozatomról puskázik. Normális ez? Mit kezdjek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Lehet nem normális, de ilyenkor elkezdek remegni és nem tudok koncentrálni a feladatra. Egyszerűen feldühít az, hogy én késő éjszakáig tanulok, hajnalban még felkelek, hogy átnézzem, erre a másik meg lusta, bulizik, tv-zik és semmit nem csinál érte, csak várja, hogy mit írok és bámul ki a fejéből. Miért én adjak fel annyi mindent, hogy más jó jegyet kapjon, jó ösztöndíjat és röhögjön magában?

Konkrétan van is egy személy, aki rám szállt és tudom, hogy miért közeledik felém, de nem tudok mit csinálni, ha szóba hozom ezt, mindenki ki fog utálni. De lehet,

nem sokáig bírom magamban tartani, órán is majdnem felugrottam és átültem, de szerencsére tudtam magamon uralkodni. Mit tegyek?


2012. ápr. 20. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánld fel, hogy korrepetálod őt.
2012. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hát, ha tanultál és felkészültél eleve ülj olyan helyre, hogy jól lásson a tanár. Ha te nem akarsz puskázni, akkor úgyis mindegy. Aki viszont lesni akar, az olyan helyet választ, ahonnan lehet is.

A tanár orra előtt ez meg nem megy.


Vagy: mikor mindenki leült, és ez a bizonyos illető is a közeledbe, akkor az utolsó pillanatban állj fel és ülj máshova. Nem hiszem, hogy utánad ül, mert az elég feltűnő és ciki lenne...

2012. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én megértem, h ez idegesítő, Én sem engedtem a lesést, csak annak, akivel együtt tanultunk, és tudtam, a köv zh-nál ő segít majd nekem. Az ilyen potyázókat én is rühelltem és elültem mellőlük. Vagy amikor kész voltam, egyből felálltam és beadtam. Nem dőltem hátra, h ő le tudja másolni.
2012. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érthető. Te tanultál, ő nem, és belőled akar élni, a te tudásodból, ráadásul aljas módon, az engedélyed nélkül, hátulról lesve...nagyon is idegesítő tud lenni.


Javaslom, hogy takard le a lapot mindig valamivel, amin dolgozol, ha kell, a kezeddel. És igyekezz mindig a legutolsó padba ülni, vagy olyan helyre, ahol pl. mögötted oszlop van.


Ha ez sem segít, akkor menj oda a tanárhoz, panaszld el a gondod és kérd meg, hogy ültessen olyan helyre, ahol nem tud lesni rólad senki.


Én egyetem első évében minden nap a filozófia könyvtárban ültem és jegyzeteltem, minden borzalmasan dögunlamas fazon dögunalmas marhaságát (vannak nagyon értelmes filozófusok is, de nekünk a marxisták kellettek valmaiért, peidg már szoci se volt). Egy éves munkám vesztett oda, amikor a koliszobába besétált valamelyik pofátlan csoporttársam és azt hazudta a szobatársaimnak, hogy én odaadtam nekik a füzetet.


Két nap múlva vizsgáztam ebből a tárgyból, kapásból megbuktam. Esélyem sem volt. Azóta különösen igaz nálam: "köcsön(t) soha ne adj és ne kérj". Sehol, senkitől, semmit.

2012. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sose bántam, hogy ennyit segíthetek. Próbáltál már így dolgozatot másolni? Ha fogalmad sincs a dolgokról, nem is mész azzal a párelkapott szóval semmire. Ez a lesés csak akkor hasznos, ha egy szóról már eszedbe jut, mit is kellene írni. Ennyit meg megérdemel a másik ember. Hogy a munkahelyén ki adja meg azt a pár szót, az viszont az ő dolga. Nehéz világ van, ilyen kicsikét segítsünk egymásnak. Legközelebb próbáld ki, és meglátod, ilyen módon csak másolásra hagyatkozva nemigen lehet egy 2-est sem összehozni! Voltam mindkét oldalon, tudom.
2012. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!