Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tegnap este óta fulla fáradt...

Tegnap este óta fulla fáradt vagyok, de nem tudok elaludni. Miért?

Figyelt kérdés

Tegnap (2012. április 22.) este értem haza, és nagyon álmos voltam, alig álltam a lábamon, és semmi másra nem vágytam, csak arra, hogy lefeküdhessek aludni. Lefeküdtem, de nem tudtam elaludni, kb. fél órát ha "aludtam", aztán ébren vártam a reggelt. Egész nap tompa vagyok, és olyan furcsa érzéseim vannak. A legijesztőbb az, hogy bármi történik, szinte fel sem fogom. Mintha kívülálló lennék, ha beszélnek hozzám nem értem. Ma ismét leradtak a szemeim, és beájultam az ágyba. Azzal a lendülettel, hogy letettem a fejem, már ki is ment az álom a szememből, és nem tudtam elaludni, 1 óra forgolódás után leültem ide, és mostmár leírom, mert komolyan félek. Semmi mást nem akarok csak aludni, de nem megy. Altató nincs itthon, és amúgy sem venném be. Nem kávéztam, energiaitaloztam, és semmi ilyesmi. De tegnap 22 óra óta nem aludtam szinte semmit sem. Ilyen még sosem volt.

20 éves lány



2012. ápr. 23. 23:52
 1/6 A kérdező kommentje:
* hulla fáradt
2012. ápr. 23. 23:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Szorongás? Anyámnak is volt ilyen, amint elaludt volna, felriadt, félt elaludni, Kapott rá frontint, meg vmi altatót, bár ezek függőséget okoznak. Irány az orvos
2012. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű, hogy ez a baj! :S

Köszi!

2012. ápr. 24. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is volt ilyen időszak, a leghosszabb idő 2 éjjel volt, amikor nem aludtam egymás után. és dolgoztam akkor, könyvtárosként! Alig bírtam cipelni a könyvoszlopokat :)).


Én nem akartam szedni rá semmit, úgyhogy megvártam, hogy magától elmúljon. Az a lényeg, hogy nyugodtan kell feküdni, nem szabad nézegetni az órát, mert az is stresszel!

2012. ápr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kapcsold be a TV -t, tegyél be egy filmet, feküdj le, ne akarj elaludni csak fekve nézni, próbáld érteni a történéseket, ne gondolj az alvásra, egyszer az agyad KO lesz és elalszol :)

Fontos ne stresszelj azon, hogy nem tudsz elaludni, mert az agyad valóban nem fog hagyni és belekerget egy ördögi kőrbe aminek a neve: pánikbetegség.

Tehát relax, nyugalo, alvás után fel fogsz ébredni :)

2012. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Arkosz válasza:
Kedves 20 éves lány!Mintha rólam beszélnél. Én nálad jóval idősebb vagyok, hormonális változásokra fogtam először az álmatlanságot. Rá kellett jönnöm azonban, hogy a munkámmal járó feszültség, folyamatos nappali agyi terhelés juttatott el az állandó "ébrenlét-készenlét" állapotáig. Tegnap sikerült azonban álomba zuhannom egy kiadós esti (10 km-es) erőltető kerékpározás után. Próbáld meg, hátha segít Neked is a fizikai kifáradás!
2012. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!