Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért álmodom gyakran öngyilko...

Miért álmodom gyakran öngyilkosságról, a halálomról?

Figyelt kérdés
22/L

2012. máj. 1. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
az almok altalaban az olyan elfolytott gondolatokat jelenitenek meg, amikrol lehet, hogy nincs is tudomasod. Valoszinu nagy trauma erhetett erzelmi szinten, depresszios vagy, kiutat keresel. Ha hasonlo okok allnak az almaid mogott, nem artana felkeresni egy pszichologust!
2012. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Én már próbáltam öngyilkos lenni, tehát annak fényében olvasd amit írok.

Először is az ember tudatalattija egy nagyon komoly műszer. Annyi adatot rögzít, amit tudatosan nem lehet felfogni, kb. mint a fekete doboz. Véleményem szerint jelenleg már úgy érzed hogy nagyon nincs rendben az életed, és ha a jövődre gondolsz ez csak rosszabb. A tudatalattid nagyon jól tudja, hogy ha így maradnak a dolgok a jövőben mire számíthatsz, így ezt vedd figyelmeztetésnek hogy ideje feltárnod a sérelmeid, a problémáid gyökerét. Sokszor a végén nagyon szomorú választ kap az ember, amivel saját érdekében meg kell barátkoznia, és akarnia a változást, gyógyulást.

Lehetséges, hogy a helyzet nem súlyos bár a magam esetében ezt nem így tapasztaltam.

Ha van ötleted, miért lehet mindez szívesen beszélgetek veled. Sok embernek nehéz, és mivel most sok szabadidőm van ezért aki segítségre szorul - és engedi(!) - annak segítek, mert hálás vagyok hogy túléltem és annyi erőm lett hogy bűn lenne magamnak megtartani! Kitartást, szép napot neked!

2012. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert ettől félsz vagy ezt szeretnéd, illetve valaki gyűlöl, és ezt szeretné: hogy halj meg, ne is legyél.


A tudattalan nem fekete doboz, hanem egy mély-mély tó, amelynek nincsen alja, az alja ugyanis egy halatmas közös óceánba veszik (ezt hívják kollekítv tudattalannak).


Látogass meg egy szakembert, mielőbb! Én inkábbb a pszichiáterre szavazok, de pszichológushoz is mehetsz, csak azoknak általában nincsen analitikus képzése.

2012. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

További ötletek még valaki?

2012. máj. 15. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Tegnap délután írtam neked egy rövid választ, benne két nagyon hasznos, angol nyelvű linkkel. Ezt a két linket még további 3 - 4 kérdéshez is bemásoltam, erre letiltottak spamelésért 24 órára; s bár hamarabb feloldották a tiltást, de a válaszaimat letörölték. :(

Úgyhogy most nem kockáztatok egy újabb letiltást; de szeretnék segíteni mindazoknak, akiknek akár álmukban, akár ébren egyáltalán eszükbe jut az öngyilkosság.

Az alábbi kérdésnél a 8. válasz az enyém; az első linkre kattints. Ha végignézed, a legvégén van egy honlapcím, amit nem kell kimásolni, simán rákattintva el lehet érni; ott nagyon sok infót találsz az öngyilkosság témájában, ill. a depresszióról; és plusz még egy hasonló segítő célú honlapra tudsz eljutni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv. :)

2012. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!