Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertek olyan könyvet,...

Ismertek olyan könyvet, internetes oldalt, ami mentális betegségekről íródott, bemutatja őket átlagemberek számára is érthető nyelvezettel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
[link] itt jól leírja a betegségeket, könyvből klinikai ill. belgyógyászati könyveket tudnék ajánlani.
2012. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

MSD - Orvosi kézikönyv a családban

Vhol fent van neten is egyébként olvasható formátumban.

2012. máj. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Meg is van: [link]
2012. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezek jók, mert vannak bennük mentális betegségek is, de engem kifejezetten a MENTÁLIS betegségek érdekelnek és ezeknél picit bővebben.:) Azért köszönöm a válaszokat!:)
2012. máj. 8. 16:29
 5/16 A kérdező kommentje:
És az ezekben leírtaknál durvábbak (ritkábbak) is érdekelnek pl.: skizofrénia, deperszonalizáció stb. Rengeteg van, főleg a ritkábbak érdekelnek. Egyébként angolul is jöhet.
2012. máj. 8. 16:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Ennél bővebben nem hiszem, hogy találsz róluk leírást. Esetleg gyűjts össze betegségeket (pl orvosi pszichiária könyvben keress rá), amik érdekelnek és külön keress rájuk.
2012. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pl. a skizofrénia és a deperszonalizáció éppen benne van az általam linkeltben...

Ennél komolyabban orvosi tankönyvbe találsz infót, de azt meg nem biztos, hogy megérted (sőt, vszínűleg nem érted meg:D).

2012. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Cotard szindróma, ez is nagyon érdekes. (Tudom, hogy ilyet nem szabadna mondani, mert másnak ezek a betegségek megkeserítik az életét, de engem tudományos szempontból nagyon érdekelnek.)
2012. máj. 8. 16:35
 9/16 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Kár.. Főleg olyanok érdekelnének amiket még nem ismerek, pl. amit az előbb írtam. Ezekről a 'gyakoribbakról' már sokszor olvastam.
2012. máj. 8. 16:36
 10/16 anonim ***** válasza:
DSM
2012. máj. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!