Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásom van, de ezt...

Szorongásom van, de ezt tényleg az okozza? Kétségbe vagyok esve, már a jövőmet sem merem tervezni. Normális ez?

Figyelt kérdés

Nem bírom tovább. Mindennap majdnem minden percben ez jár a fejemben. Leginkább a betegségektől való paranoia alakult ki bennem, de nem tudom mit tegyek.

Annyira lefoglalta ez a gondolatomat, hogy mindennapos a félelem, elolvastam, hogy az adott betegség (nem szeretném megnevezni) milyen tünetekkel jár.

pl az egyik a nyirokcsomók megduzzadása. Azóta folyton azt keresgélem akarva akaratlanul a nyakamon, hogy megvan-e duzzadva vagy nincs, és ha találok vmit (akár ér akár más) már egyből kétségbe esek.

Vagy az egyszerű mindennapi dolgokra azt hiszem, hogy a betegség jelei.

Nem bízok meg senkiben, mindíg azt hiszem sok emberről, hogy "biztos hazudik, biztos megfertőzött, biztos letagadja" stb.


Nem bírom tovább. A jövőmet sem merem tervezni, mert "mi van ha tényleg megvan ez a betegség? és halálos és érdemes kimenni így külföldre??"



Ezt komolyan a szorongás okozza, vagy tényleg bennem van a betegség, és az váltja ki belőlem ezt?

Mi tévő legyek?


Már úgy élem a mindennapjaimat, mintha tényleg meglenne az a betegség...már édesanyámhoz sem merek hozzáérni vagy megpuszilni mert "mi van ha van ez a betegség és elkapja???????"



MI váltja ki bennem ezt a mindennapos, mindenben benne lévő, a cselekedeteimet és a gondolataimat is irányító félelmet???

A betegség vagy a szorongás?

Vagy ilyet a szorongás nem csinál?:S Mi tévő legyek?



HOGYAN tudnám ezt megszüntetni?


2012. máj. 8. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy rögeszme. Valami kiváltotta belõled ezt a gondolatod. Talán sokat olvasol a betegségekrõl és bebeszéled magadnak. Ugy bebeszélted magadnak, hogy most már szorongást váltott ki belõled. Lelkileg vagy beteg, menjél el szakemberhez és elmúlik ez a félelmed.
2012. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálam a szorongás már évek óta van, csak felerősödött emiatt :S
2012. máj. 8. 21:48
 3/6 A kérdező kommentje:

De akkor ezt a szorongás okozza, vagy képes ilyenre a szorongás hogy elhitesse velem hogy tényleg beteg vagyok??


Vagy ezt a betegség váltja ki?

2012. máj. 8. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:
A szorongásod okozza, mert rettegsz a betegségektõl. Szabadulj meg attól a szokásaidtól, hogy betegségekrõl olvasol, inkább olvassál vagy mindegy mit csinálsz, csak tereld el a gondolataidat.Amikor keresed mgadon a tüneteket, csipjél magadba vagy mit tudom én csak, hogy leszokjál ezekrõl a berögzött szokásaidról.
2012. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus tud segíteni, a hipnoterápia nagyon jó szorongásoldásra.
2012. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egy jó kineziológus is tud segíteni...
2012. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!