Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve.

Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Kb 5 éve vannak gondjaim. Most 25 éves vagyok. Elvileg pánikbetegségem van/volt és kevert szorongásos depresszióm. Először pszichiáter kezelt, szedtem antidepresszánst és nyugtatót. Rendbe jöttem, elhagyhattam a gyógyszereket, tünetmentes voltam kb 2 évig, majd visszaestem. Ismét a pszichiáterhez kerültem, gyógyszereket kaptam, de hosszú idő elteltével sem javultam, csak egy rövid ideig hatottak a gyógyszerek, vagyis inkább a nyugtató. Ekkor elmentem egy pszichológushoz, elhagytam a gyógyszereket, mivel nem hatottak, és egész jól voltam. Egy ideig nem is kellett mennem a pszichológushoz, viszont nemrég megint előjöttek a tünetek. A pszichológus azt mondta, hogy megint gyógyszert szedjek. Viszont ebben a gyógyszerszedésben nem látom a jövőmet, nálam nem válik be, gyökerestül szerettem volna megoldani a dolgot. A pszichológusomban és a gyógyszerekben is elveszett a hitem. Aki már szedett gyógyszert és nem hatott, biztos ismeri ezt az érzést. A másik meg, hogy a pszichológus azt mondta, hogy semmi komoly bajom nincs, de akkor miért érzem néha magam annyira rosszul, annyira szorongok ok nélkül, hogy már az öngyilkosság jár a fejemben. Mégis mit csináljak? Annyiszor próbálom, hogy nem gondolok arra, hogy valami baj van, nincs is semmi bajom, egy ideig megy is, de aztán visszaesek, és ezt napi szinten 3-4szer eljátszom. Lassan a párkapcsolatom is rámegy erre az egészre, ingerült vagyok, elviselhetetlen.
2012. febr. 23. 14:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 2 hete abbahagytam a cigit és elkezdtem sportolni is. Próbálok mindent megtenni. Bár lehet, hogy a 2 hét még nem sok, jelenleg ebben látom az egyetlen kiutamat, ha ez sem jön be, nem tudom mit csinálok.
2012. febr. 23. 14:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben járnék pszichológushoz, de a legkevésbé sem a "depressziómat", a "szorongásomat" és más hasonlókat akarnám "gyógyíttatni", hanem inkább konkrét problémákat megoldani. Mi is a problémád tulajdonképpen? Nem az, hogy "doktor úr, tisztára kevert szorongásos-depressziós állapotúnak érzem magam", hanem valami konkrétabb. Ezeken a problémákon kellene dolgozni.
2012. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, nem ezeket mondom a pszichológusnak, csak nem akartam litániát írni a tünetekről, ha erre gondoltál. Az a gond, hogy semmi konkrét vagy nem konkrét kiváltó okot nem találok, nem találtunk. Legutóbb úgy kezdődött a dolog, hogy ingerült lettem, emiatt elviselhetetlen, kötekedő, és ezért sokat veszekszünk a párommal. Mondjuk még ez is rátesz a dologra, lelkiismeret furdalásom van, hogy miattam veszekszünk, és félek, hogy nem fog elviselni, már majdnem szakítottunk pár napja.
2012. febr. 23. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Párkapcsolati problémákkal és önbizalmi gondokkal fordulj pszichológushoz. A kognitív terápia nagyon értelmes, hókuszpókuszmentes, hatásos irányzat, kereshetnél ilyen terapeutát.


Amúgy tudod, mi az a kevert szorongásos-depressziós állapot? A nagy semmi. A fogalmi szemeteskuka. Ha annyira meghatározhatatlanok (és enyhék) valakinek a tünetei, hogy semmilyen épkézláb diagnózist nem lehet rákalapálni, akkor ez lesz a diagnózis. Majd kap egy kis Frontint, az lenyugtatja.

2012. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondolom, hogy a diagnózisom egy nagy kalap szar, megfoghatatlan semmi.

legközelebb 2 hét múlva megyek, meglátjuk addig mi lesz.

2012. febr. 23. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett ?? jobban lettél ?
2012. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!