Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A disszociatív személyiségzava...

A disszociatív személyiségzavarról válaszolna nekem valaki pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam erről a betegségről mostanában. Olyanok írjanak elsősorban akik érintettek vagy nagy tájékozottsággal bírnak ezen a területen. (Ha van itt beteg leírhatná, hogy hogyan éli ezt meg, hogyan jött rá, hogy ő beteg, milyen a másik személyisége, hogyan tud velük kommunikálni stb.). Ilyenekről szeretnék tudni (részletesen, ha lehet), hogy mik a tünetei, jellemzői, mik okozhatnak ilyen betegségeket? Drogok, alkohol hatására előtörhetnek az emberből ezek a személyisége? Lehetséges, hogy a személyiségek tudnak egymásról? Hogyan léphetnek kapcsolatba egymással, hogyan érzékeli az a beteg a világot, aki nem tud a többi személyiségről? Gyógyszeres kezeléssel lehet javítani ezen az állapoton, ha igen akkor milyen gyógyszerkészítményekkel? Kialakulhat e ez a betegség korábban egy 5-6 évesnél és utána nyoma sincs 13-15 évig aztán pedig újra felbukkan? Előre is köszönöm a segítséget.

F/21



2012. máj. 9. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Drogok, alkohol hatására előtörhetnek az emberből ezek a személyisége?

A tudatmódosító szerek szinte bármilyen mentális betegséget képesek előidézni.


Lehetséges, hogy a személyiségek tudnak egymásról?

Egy stabil miltiplexes személyiségeinek többsége tud a többiről. Ha nem, abból gondok vannak.


Hogyan léphetnek kapcsolatba egymással, hogyan érzékeli az a beteg a világot, aki nem tud a többi személyiségről?

Befelé fordulással lehet kommunikálni a többivel. A naplóvezetés, jegyzetelés sem rossz módszer, mert abba a többi személyiség is belebotlik, lehet üzenetet hagyni. Hogy hogyan érzékeli az a beteg a világot, aki nem tud a többi énjéről, arról fogalmam sincs. Ijesztő lehet idegen helyeken magunkhoz térni, gondolom az ilyen ember retteg attól, hogy esetleg elmebeteg lett.


Gyógyszeres kezeléssel lehet javítani ezen az állapoton, ha igen akkor milyen gyógyszerkészítményekkel?

Van, akiken segít, van akiken nem. Tudtommal nyugtatókat, antidepresszánsokat írnak fel, de elsődlegesen pszichoterápiával gyógyítják.


Kialakulhat e ez a betegség korábban(...)?

Bármilyen betegség bármikor kialakulhat.


Ha kell még info, itt van egy blog:

[link]

(nem az enyém)

2012. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és az oldalt is.
2012. máj. 12. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Skozofrén vagyok és disszociatív személyiségzavarom is van.

Borzasztó fejgörcsök törnek rám néha.Ekkor tudom,hogy az előbb nem én voltam itt.

A doktorom szerint egy borzalmas emlék hatására alakulhatott még ki kis koromban,(erről senki nem tudott)tavaly jött elő a probléma.

2012. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia.

Van olyan, vagy lehetséges, hogy pár részletre emlékszel, amit nem te hanem a másik személyiséged tett?

2012. jún. 7. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen van,ezek az emlékképek,de ez már inkább a tudathasadásea hajaz.
2012. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ezzel sokat segítettél, mert eddig azt hittem, hogy nem emlékszik az adott cselekedeteire az alany.
2012. jún. 9. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!