Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 0,5 Xanax, és 5mg Zyprexa...

0,5 Xanax, és 5mg Zyprexa együtt lehetséges? Eddig csak xanaxom volt előírva, de mától kellene mellé szednem Zyprexa-t, de félek tőle. Tapasztalatok a mellék hatásokról? :/

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 20:41
 1/9 anonim válasza:
Nyilván nem hülye az orvosod,ha már ezt írta fel. Nem hiszem,h lenne.
2012. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom kezdő vagy. Az antidepresszánsok első időben ( 2-3 hét) inkább felerősítik a betegség tüneteit. Ez normális jelenség, ki kell bírni. A beteg bánatában falni kezd. Ez sem kötelező. Vagyis a gyógyszer nem hizlal. Csak a gyenge embereket a zabálás, amibe menekülnek. Ha ezeken átestél, akkor van esélyed a gyógyulásra. Ha meg nem, akkor van esélyed az újra kezdésre. Majd, később. Sokkal erősebb gyógyszerrel. Így megy ez....
2012. máj. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kb. 10 évig szedtem antidepresszánsokat, illetve Xanaxot. Aztán megnéztem ezt a felvételt. Tudom, hosszú, de mielőtt a gyógyszer mellet döntesz, nézd végig!

[link]


Kb 1 éve, több mint 8 hónap alatt, iszonyú elvonási tüneteket elviselve tudtam leszokni a Xanaxról Ma már teljesen jól vagyok. Soha, senkinek nem engedném, hogy Xanaxot szedjen. Gondold át. Inkább próbálkozz pszichológusnál, pszichoterápiával.

2012. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mellett
2012. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sanuár ***** válasza:

Én antidepresszánsra -szorongás- xanax o,25-öst szedek napi l-et, és rexetint. Most már hosszu évek óta. Aztán lefeleztem a xanaxot és a rexetint is. Semmi probléma nem volt, amig nem mentem fogászatra. Ott a kezelések folytán -injekció,stb.- ujra előjött a szorongás, a rosszul lét, és ujra vissza kellett állnom az egész adagra. Akinek ilyen betegsége van, mert ez sajnos az, magamról tudom, a legkisebb izgalom, lehet ez tudat alatti is, kiváltja a depressziót,ill.felerősiti. Én most épp itt tartok. De nem hiszem hogy rá lehet szokni. Inkább azt tudom és utána olvastam hogy csak gyógyszeresen kezelhető.

Sanuár

2012. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha valóban utána olvastál, tudnod kell, hogy rá lehet szokni. Egy idő után nagyon is. Olyan, mint a drog.Mondjuk, annyi szerencséd van, hogy napi 0,25 az valóban nem sok. Nekem fokozatosan emelték a végén már napi 2-re. 10év alatt nagyon hozzászoktam, az elvonási tünetek pedig kegyetlenül megviseltek. Volt olyan, amikor azt mondtam, inkább nem csinálom tovább. Pedig nagyon betartottam a fokozatosságot. De ma már teljesen gyógyszer mentesen élek, és sokkal jobban érzem magam, mint azelőtt gyógyszerrel. Pedig nekem a depresszióm mellett olyan szorongásos tüneteim voltak, hogy ha el kellett mennem valahova, azonnal rám jött a hasmenés. Ma már bárhova elmegyek, semmi gond. Az orvosom nem akarta elhinni, hogy gyógyszer nélkül fogok tudni élni, főleg tünetmentesen. Már több mint egy éve.
2012. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármire rá lehet szokni. Pálinkára, cigarettára. Kábítószerre. Horgászásra, kártyázásra. Filmet is lehet belőle, ellene csinálni. Szabadon megválaszthatod, hogy mit teszel. Gyógyszert sem muszáj szedned. Úgy is meggyógyulhatsz. Csak tovább tart. Mint az életed. Neked kell eldöntened: az orvosnak hiszel, vagy másnak. Ha már elmentél hozzá.
2012. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen jó véleményem az antidepresszánsról. Több hónapig eröltettem a szedését, de egyre rosszabbul voltam. Magamtól kellett rendbejönnöm. Sok információt szereztem a betegségről, és rájöttem nincsen más megoldás csak erős akarattal meggyógyulni saját erőből. Egy depressziós időszak nekem kb 4 hónapig tart gyógyszerrel és az nélkül is.
2012. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy depressziós időszak nekem kb 4 hónapig tart gyógyszerrel és az nélkül is."


Igen, igen Egy! depressziós időszak. És a következő megint? Mert nekem egyszer volt, azt kikezelték, és azóta sem jött vissza. Már 10.éve.

2012. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!