Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik nemnél erősebb az...

Melyik nemnél erősebb az elmebetegek aránya?

Figyelt kérdés

lehet az elmebeteg nem a legjobb szó, bár szerintem ez is az elme betegsége...

azok a bosszúálló, mániákusan másiknak ártó szándékú, addig le nem nyugvó emberek, amíg a másikat meg nem öljük, el nem lehetetlenítjük az élettől típusú emberekre gondoltam. azokra, akik megrögzötten addig játszanak másokkal játékot, amíg a másik bele nem hal, bele nem rokkan.


2012. máj. 12. 18:10
 1/10 anonim válasza:
A férfi nemnél szerintem.
2012. máj. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Genetikailag a férfiak az agresszívebbek, ha erre gondolsz.

De szerintem ez nem kérdés, az állatvilágban is így van.

2012. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Micsoda buta emberek válaszoltak erre is.


Természetesen ezt nem lehet megmondani, mivel az ilyen emberekről nem készül statisztika.


A pszichiátriai gondozottak aránya meg azért nem mérvadó, mert nem kényszerítheted a legtöbb embert, hogy pszichiáterhez kerüljön.


A kriminalizáció mértéke sem válasz a kérdésre, mert a kérdés a kifejtésben a lelki terrort, lelki rosszindulatot is tartalmazza kitételként, ami inkább a nőkre jellemző az általános felfogás szerint.


A helyzet az, hogy ez nem a nemtől függ.

2012. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az a probléma, hogy ezek az emberek, akik ilyeneket tesznek, a tettüket általában leöntik valami maszlaggal... szent cél, vagy a társadalomért/gyerekemért/országomért, azaz mindig valami magasztosabb eszme, dolog oltárán tesznek áldozatot, látszólag. ráadásul mindig okokat, indokokat keltenek, ha kell, pánikot keltenek.

szinte sosem derül ki, hogy valaki ezt teszi a másikkal, ha mégis, úgy adja elő magát, hogy neki ezt muszáj volt.

2012. máj. 12. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
A pszichiátriai betegek 60 %-a soha nem kerül orvosi kezelésre. Az orvos által kezeltek 20 %-a meggyógyul. A többiek nem szedik a gyógyszereiket. Sem. Így nehéz bármit is megállapítani. A férfi dühöngők durvábbak, mert erősebbek is.
2012. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Az eszmék, ideák, elvek mindig is a férfiak körében voltak erősebbek, ha erre gondolsz, egyszerűen azért, mert a gondolkodásu(n)k racionálisabb, érzelemmentesebb, szabálykeresőbb. Egy ilyen elragadtatás eredménye lehet mondjuk egy Adolf Hitler.
2012. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Micsoda idiótaságokat hordotok itt össze, komolyan.


Az elmebetegségnek nincs nemi vonzata.


Ááá.

2012. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

Ha lepontoznak, akkor is ezt mondom: VAN nemi vonzata.


Kriminológiai szempontból pl. a sorozatgyilkosok csupán 14%-a nő...

Az öngyilkosságot elkövetők kb 30%-a csak a nő...


Tudom, ezek nem kifejezetten elmebetegségek, de elindulni lehet belőlük...

Munkám kapcsán jártam már több pszichiátrián is. Meglepően ott több volt a nő (dokik szerint azért mert hamarabb képesek bevallani és elfogadni, hogy betegek, és jobban is kezelhetőek, szedik a gyógyszert...stb.)

Szintén munka miatt találkoztam sok más mentális beteggel is, akik nem kezeltették magukat. Na itt meg sokkal több a férfi...

2012. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez idióta egy dolog volt.


A pszichiátriai gondozásban nem csak elmebetegek állnak. Ha valaha jártál volna nyitott szemmel egy pszichiátriai osztályon, ismernéd a szakma működését, nem írnál ilyen blődséget.



Az akut kórképek miatt kialakuló tudatzavar elmebaj?


Tegyük fel van egy dehidratáltság miatt zavart tudatú betegem, akit átküldök pszichiátriára. Akkor ő most elmebeteg?


Gondoljuk végig ezeket a dolgokat, mielőtt hülyeségeket írunk/kérdezünk.

2012. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
8. vagyok. Egyetlen szóval nem írtam, hogy a pszichiátrián CSAK elmebetegek lennének...
2012. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!