Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenben gyengébb vagyok, mi...

Mindenben gyengébb vagyok, mi az oka és hogy lehet rajta javítani?

Figyelt kérdés

Háromszor annyit kell tanulnom, mint a többi tanulónak ahhoz, hogy közel ugyanazt az eredményt érjem el.

Amelyik tantárgy jobban megy nekem, mint a többi, még azt is keményen kell tanulnom, hogy meglehessen az 5-ös (de nem mindig van meg).


A logikai készségem, a memóriám, a figyelmi képességem mérések alapján is gyengébb az átlagnál, de magamon is tapasztalom, és más is mondja ezt.


Egyébként testileg is gyengus vagyok. Ott is érvényes, hogy ha megpróbálok mozogni valamennyit, akár bizonyos ideig aránylag sokat is, akkor lesz csak fele - háromnegyede olyan gyenge, mint azok a velem egykorúak, akik sose mozognak semmit.


Mit csináljak, amivel ezeken esetleg lehetne javítani?

Hogyan tegyem túl magam ezen?

Az egyik ok lehet az, hogy csecsemőkoromban gyulladásos góc volt bennem, gyulladásos betegségeim voltak (fertőzések) + vashiányos vérszegénység + testi elmaradottság?

Kétkezes vagyok, bal kézzel írok és rajzolok, minden mást jobb kézzel csinálok. Állítólag ez előnytelen, mert nincs domináns agyfélteke. Lehet még ez is gond?


2012. máj. 16. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy melyik kezed a domináns, tök mindegy, semmit nem határoz meg.

A logikai készségedet tanulással tudod csak fejleszteni. Olvass sok wikipédiát, ott minden van, biztosan találsz olyat, ami érdekel. Az eléggé fejleszti a képzelőerőt, és ha olyat olvasol, a logikai készségedet is. Az olvasás úgy általában is fejleszt kb. mindent, de első sorban a képzelőerőt. Ha a képzelőerőd jó, akkor az már magával húzza a többit. Én legalábbis ebből építkezem: a képzelőerőm gyakorlatilag korlátlan, így annak a felhasználásával (rendszerek tudatos létrehozásával) fejlesztem a memóriámat és a fejlett képzeletvilágomban végzem a logikai feladatokat. Így én eljutottam odáig, hogy bármilyen helyzet lehetséges kimeneteleit jó előre, meglehetős pontossággal logikai úton meg tudom határozni.


Ha van egy konkrét feladat, probléma, amit meg kell oldani, abban a meditáció is nagy segítségedre lehet. Eldöntöd, hogy mi az a konkrét dolog, amit meg akarsz fejteni, majd megpróbálsz gondolattól mentesen meditálni. Egy idő után, ha elég mély szinten vagy, szinte automatikusan megkapod a választ bármire, elég csak a problémára, magára a kérdésre gondolni. Ezt is jó szívvel javaslom, én is használom szükség esetén.


Hamblo

2012. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na, képzelőerőm van, és tudok nagyon vizuális is lenni.

Olvasni pont ilyen tudományos dolgokat olvasok, elég sokat, épp, ami érdekel.

Regényt keveset, ilyen téren (is) gondolom, előnytelen, mert a logikát is fejleszti.


Meditáció, gondolatmentesen, hát.... fél percig tudok úgy-ahogy gondolatmentesen maradni.

Hajnalban, kelés után, lassú vagyok, szédelgek, nem tudok rendesen beszélni - a gondolatok már cikáznak a fejemben.


És a testi gyengeség? :S

2012. máj. 16. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok érdemben hosszá szólni a dologhoz, de érdekes amiket írsz, mert az írásod alapján nagyon értelmesnek tűnsz. Sok ember nem képes ilyen szépen, összefüggően írni.
2012. máj. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A testi gyengeség fakadhat vitaminhiányból, kiegyensúlyozatlan táplálkozásból, túl kevés, vagy túl sok alvásból. Az ideális alvásmennyiség 7,5 óra, ha ettől bármelyik irányba eltérsz, tapasztalhatsz rossz érzéseket. Szedjél multivitamint (a legolcsóbb pezsgőtabletta is jó) és táplálkozz változatosan. Egyél sok tojást és igyál sok tejet. Ezekben olyan anyag van, amiből a szervezeted szerotonint állít elő, ami pedig segíti azt, hogy energikus, vidám legyél. Érdemes heti minimum 1-2-szer halat enni bármilyen formában, mert a halolaj javítja az agyműködést, így energikusabbá tesz. Néha-néha kávézni sem vétek.
2012. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy ideje próbálkozom naponta kétszer, háromszor enni zöldséget gyümölcsöt, méghozzá idény szerint, ha lehet.

Télen szoktam vitaminkúrát tartani.

Bolti tejet iszom, de nem bízom benne. A "rendes", piaci termelői tejtől hasmenésem volt.

Igazából kenyeret eszem, igyekszem vajjal, mert nem tudom miért, de állítólag a margarin egészségtelenebb. Néha félbarna kenyér van, de drágább és kevésbé szeretjük, így általában fehér.

Felvágottat sokszor csak szendvicsbe rakok, mert egyébként feleslegesnek tartom a plusz fehérjét, szénhidrátot, zsírt, de inkább a plusz műanyagmennyiséget.

Az ebéd első osztályú, mert Nagymamám főz, el lehet képzelni, hogy változatos és ritka a félkész, konzerv, mirelit kaja.

És hogy ne csak a kenyér, vaj, idényzöldféle és főtt étel jusson belém, ezért igyekszem néha termelői kefírt vagy tejfölt enni, néha nassolásként tökmagot vagy szotyolát, vagy éppen földimogyorót; néha van tojás. Hal ritkábban van, pedig a család szereti. Én nem. Konkrétabb bajom nincs vele, de nem is szeretem.


Ennél többre nincs pénzünk, azt se tudom, ezt hogyan sikerül megoldanunk... Okos beosztással. Ha én vezetném a dolgot, nem menne. :D De tényleg...

2012. máj. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!