Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre több a szorongó pánik...

Egyre több a szorongó pánik beteg. Légyen az iskolás korú, felnőtt. Hogyan lehetne rajtuk segíteni? További lent.

Figyelt kérdés

Mivel egyre több a szorongó ember, sokan itt kérnek segítséget.

Arra gondoltam, hogy aki már kigyógyult, itt elmondhatja, hogy Ő mivel húzta ki magát ebből az áldatlan állapotból. Ki hová fordult segítségért. Szülők, vagy környezet hogyan segítettek.


2011. dec. 15. 08:27
1 2
 1/18 Antimod ***** válasza:

Egyáltalán ki lehet gyógyulni belőle? Én szorongós hipochonder vagyok, bár mostanában tünetmentes. De nem könyvelném el magamat gyógyultnak.

A furcsa, hogy nem is igazán tudom, mi segített rajtam. Család, barátok nem, mert nem vesznek igazán komolyan, és nem is tudnak mit mondani. Orvoshoz járok ilyenkor, akik nem találnak semmi komolyat, ez valamelyest megnyugtat, de mindig van más is.


Egyébként pszichoterápiára, hipnoterápiára is gondoltam már, de most egyelőre (?) nincs rá szükségem. Én ezt tudnám ajánlani, ami segíthet.

2011. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én évekig pánikbeteg voltam, nyugtatókat, antidepresszánst szedtem, még a pszichiátrián is feküdtem. Az, hogy mitől volt ez a betegség, nem tudom, de kb. egy éve, mikor sokadik munkahelyemet hagytam ott ez miatt és a párkapcsolatom is megromlott, elhatároztam, hogy véget vetek ennek. Akkor találtam rá egy könyves boltban Szendi Gábor Pánik című könyvére, amit el is olvastam és rengeteget mindent megtudtam a pánikbetegségről, a pszichiátriáról és jelentősen megváltozott az életem. Abbahagytam a nyugtatók, antidepresszánsok szedését, többet nem jártam pszichiáterhez, csak pszichológushoz. Visszagondolva a múltra, depressziót állapítottak meg nálam 2007-ben és akkor kezdtem ezeket a "drogokat" szedni, amiket pszichiáter írt fel. Én akkor azt sem tudtam mi az a pánikbetegség, de pár hónap múlva jelentkeztek rajtam a tünetei. Valószínűleg az antidepresszáns váltotta ki. Én azt javasolom, hogy a pszichiátereket és a tudatmódosító szereket felejtse el mindenki, az csak rosszabbít a helyzeten. Rajtam a párom, szüleim, testvéreim segítettek főleg, a pszichológus is csoport és egyéni terápiával. De főleg saját magam. Erőt vettem magamon lelkileg és leküzdöttem a betegséget.
2011. dec. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre több a szorongó pánik beteg. "


Szerintem erre semmi bizonyíték nincs.


"Arra gondoltam, hogy aki már kigyógyult, itt elmondhatja, hogy Ő mivel húzta ki magát ebből az áldatlan állapotból."


Nekem is voltak kamaszkorban szorongásaim, még pánikrohamom is. Kinőttem. Van ilyen is, meg vannak valóban súlyos betegek, de az valószínűleg ritka.


Szerintem nem a szorongók száma nő, hanem egyre divatosabb a gyógyszeres kezelés és az orvoshoz fordulás a szorongás miatt.

2011. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Antimod ***** válasza:
57%
@Előző: Igazoltan egyre több a szorongásos beteg, nézz utána a statisztikáknak! Ebbe persze belejátszik az is - ahogy helyesen mondtad - , hogy egyre többen is fordulnak orvoshoz. A modern életvitel sajnos a stresszel együtt jár, az arra hajlamos embereknél pedig a stressz könnyen krónikus zavarokat alakíthat ki.
2011. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Igazoltan egyre több a szorongásos beteg, nézz utána a statisztikáknak!"


Több szorongásos beteg jelenik meg a statisztikában.


Ennek 3 oka lehet:

1) Egyre kevésbé szigorúak a szorongásos betegségek diagnosztikai feltételei

2) Egyre többen fordulnak orvoshoz ebből a betegcsoportból

3) Egyre többen betegek objektíve.


Ebből a 3 hatásból áll össze az emelkedő esetszám. Senki sem tudja, hogy a 3 tényezőnek külön-külön mi a hatása. Az is lehetséges éppen, hogy (3) alapján csökkenne a szám, csak (1) és (2) miatt nő.


A szorongásos zavarok nem olyanok, mint mondjuk a lábtörés.

2011. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Már ha csak ezen az oldalon nézel széjjel akkor is látod, hogy milyen nagy számban fordul elő, soknak még fel se rémlik, hogy pánik beteg, csak a tünetei alapján lehet tudni, hogy azok
2011. dec. 15. 18:19
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem létezik olyan, hogy pánik betegség. Ha valaki valami miatt szomorú és nem tudja kellőképpen kezelni a helyzetet, máris pszichiáterhez rohan, s ő megállapítja, hogy pánikbetegsége, depressziója van, és felír egy függőséget okozó gyógyszert. Ez az egész üzlet, a szomorúságból üzletet csinálnak, pedig lehet egy egyszerű pszichoterápia is segítene a betegen, vagy sok olyan eset is volt, hogy kiderült, a tüneteket egy szervi probléma okozza. Még mielőtt bárki is pszichiáterhez fordulna, jobb egy pszichológus, vagy ha az sem segít, egy kivizsgálás.
2011. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

18:19


Azon azért kár meglepődni, hogy egy "mentális egészség" rovatba sok pánikbeteg ír. Erre van ez a fórum.


Arra nincs bizonyíték, hogy az emberek tényleg egyre inkább szoronganak. Az, hogy több ilyen diagnózis készül a szakrendeléseken, bármit jelenthet abból a 3-ból, amit fönt leírtam.

2011. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Antimod ***** válasza:
57%

"Nem létezik olyan, hogy pánik betegség."


Dehogynem létezik.

Abban viszont egyetértek, hogy ezt nem gyógyszeresen kell kezelni, hanem megfelelő megküzdetési stratégiákat kell megtanulnia az illetőnek.

2011. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

"boltban Szendi Gábor Pánik című könyvére, amit el is "


Ahol szó van pánikról, megjelenik a Szendi Gábor. Személyesen, vagy üzen. Ő a pszichiátriai társadalom kitagadott arkangyala.

Ebből él, hogy a könyveit hirdeti. No, meg a nézeteit.

De ez így volt nagyon régóta: a betegnek magának kell eldöntenie, hogy orvoshoz fordul e vagy sámánhoz

2011. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!