Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vizesedésre megoldás?

Vizesedésre megoldás?

Figyelt kérdés
Napi 600 mg seroquel, 10 mg cipralex. Néha xanax. A gondom az, hogy híztam sokat, és vizesedtem is. A vízhajtó teák nem használtak, idáig ittam mezei zsúrlót, petrezselymet, csalánt. Tudtok esetleg segíteni abban mi lehet jó még vízhajtásra? Már volt gyógyszerváltás is, de nem bírtam, így visszakaptam a seroquelt. A víz nagyon zavar, mert sok, és kövérebbnek is látszom tőle, egyfolytában fel vagyok fújva.
2012. máj. 20. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Sóból nagyon minimáld le a napi bevitelt. Fűszerezni lehet, de csak kis mennyiségben. Napi két liter víznél ne igyál többet. Valamint a hibiszkusz teának van nagyon jó vízhajtó hatása (rám semmi más nem hatott, csak az). Mozogj többet és egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, szárnyas húst v halat.

Persze, ha 50 felett vagy, akkor ez korral és időjárás változással is járhat. Anyukámnak kánikulában durran be a lába.

2012. máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló mindent leírt, csak annyit tennék hozzá, hogy a gyermekláncfű teája is természetes vízhajtó.Friss zsenge leveleit salátában is fogyaszthatod. Ha akupunkturához folyamodsz a vese ,és a húgyhólyag meridián pontjait kezeltesd./talpmasszázs/ Népi gyógyászat szerint meg 1 ek. mézbe tegyék 1 csipet zanótmagot, és vedd be.
2012. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Nézd én szívesen leírom neked, hogy rajtam mi segít, de az korántsem biztos, hogy neked is használ. Ezt az orvosoddal kellene megbeszélni, már csak azért is, mert receptre kapható.Na mindegy, én felváltva szedek Amiloridot és furosemidet 1-2 tabletta a vizesedés fügvényében, természetesen a kiegészítő kálium-r sóval.Teaként, hát, ennek neve nincs, az van ráírva, hogy vízhajtó teakeverék, az általad említett növényeken kívül, még kb 6-7 más növény is van benne, kukoricahaj, babhéj,aranyvessző, körömvirág, stb. Jó egészséget neked.
2012. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb fűszer vizelethajtó hatással bír. Pl. a kávé és a petrezselyem, ami könnyen beszerezhető. Kávéből 2-3-nál nem több. De ha interneten rákeresel, biztos feljön egy csomó találat. Komolyabb esetben: orvos.
2012. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 alkalommal 1/2 Furosemid segíthet a problémádon.
2012. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sajnos vízhajtó gyógyszert nem szabad szednem emellett a gyógyszerek mellett. A vízhajtó teakeveréket még nem próbáltam, de ki fogom, már gondolkodtam rajta, csak addigra már annyit teán túl voltam, hogy nem bíztam benne. Szép napot Mindenkinek!
2012. máj. 21. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!