Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus nélkül hogy...

Pszichológus nélkül hogy oldottad meg?

Figyelt kérdés

önbizalomhiány... tehetetlenség... gyűlölködés


most hogy új életet tudnék kezdeni, most lenne leginkább szükség az eszemre, tanulni kéne de nem tudok úgy érzem leeresztettem. túl távoli a célom ahhoz hogy erőt meríthessek belőle


túl fiatal vagyok ahhoz h bogyókat tömjenek belém


volt már aki kikecmergett ebből egymaga?

vagy ok, pszihológussal... ő miben tud segíteni?


a hasznos válaszokat értékelem!



2012. máj. 11. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mondogasd magadban:meg tudom csinálni,meg fogom csinálni,nem állhat semmi az utamba,erős vagyok stb és a legfontosabb:Higgy önmagadban.Rajtam ez segített :)
2012. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer mindenképp megéri elmenni:) Mi pontosan a célod? Segít szerintem. Engem anya nevelési tanácsadóhoz vitt egyszer, mert nem nagyon ment a tanulás, és sokat vitatkoztunk. Elmondhatod neki, hogy mi bánt, vagy mi a baj, mi lenne jó, és segít, mondjuk hogy hogy tanulj, hogy érd el a céljaid, ilyenek... Próbáld ki:)
2012. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hallgass vidám, pörgős zenéket. ez amolyan zeneterápia. nekem segített, pedig nem voltam pszichomókusnál. kb mint a fogyókúra itt sem egyik pillanatról a másikra érzed a hatást, kell minimum 1 hét. kezd azzal, hogy az mp3 lejátszódról letörölsz minden szomorú vagy melankólikus zenét.
2012. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

mentek a zöldek mindenkinek :) de azért írjon még mindneki, aki hozzá tud szólni, mert a pörgős zenék stb. csak ideig-óráig segítenek



pszichológusnál voltam már, tökéletesen hatástalan volt (relaxációt nyomatott, holott nekem nem erre lett volan szükségem)


pszichiátert meg még ennyire se szeretnék úgy érzem, bogyók nélkül kell megtnaulnom kezelni magamat



konkrétan egyébként az a problémám h SEMMINEK nem állok neki időben max csak utolsó pillanatban

2012. máj. 11. 17:44
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Eszed ágába ne jusson pszichológushoz menni, amíg csak ennyi bajod van, ugyanis az bele fog kerülni az orvosi kartonodba, és esetleg megbélyegzett leszel.


Én a következőt tanácsolom: Szerezd be Kerner Tibor - Sziklaszilárd önbecsülés könyvét, és azzal fejleszd magadat. Nagyon jó, lényegretörő könyv.


Nekem bevált, amúgy nekem is gondok voltak/vannak az önbizalmammal, de ezzel le fogom győzni a gondjaimat!

2012. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

haha, jobban elolvastam a válaszokat... nevelési tanácsadó jó ötlet! de hány éves korig lehet menni? 18 évesen is?


az önbizalmat ismételgető mondatokat is megfogadom... remélem eszembe jut majd ha szükséges :D

2012. máj. 11. 17:47
 7/12 A kérdező kommentje:

5. neked is ment a pacsi! :)


a megbélyegzés elég durván hangzik azért

ki fér hozzá a kartonhoz?

2012. máj. 11. 17:51
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Hülyeség ez a megbélyegzés...


Egyébként nekem is voltak hasonló problémáim, pszichiáternél kezdtem aki felírt egy gyenge nyugtató/stresszoldó gyógyszert, ami már kb. 2hét alatt függőséget okozott és már nagyobb adag kellett, véleményem szerint az ilyen gyógyszereket NEM SZABAD ELKEZDENI SZEDNI... kb.3hónapig éltem ezeken, aztán megráztam magam és azt mondtam magamnak ez így nem mehet tovább...elmentem egy pszichológushoz, aki nem rég végzett, tehát közel egy korosztály vagyunk így nagyon szimpatikus volt... rengeteg tesztet kitöltöttünk és megbeszéltük, ami alapján rájöttem, hogy mennyire értékes ember vagyok és mit kell tennem ahhoz, hogy igazán boldog lehessek...

HA VAN KEDVED BESZÉLGETNI ÍRJ ÜZENETET, AZTÁN ÍGY ISMERETLENÜL PRÓBÁLOK NEKED SEGÍTENI

2012. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi, neked is :) pont ilyen emberre vártam, akinek van saját tapasztalata


jó lenne ha írnál a változásról, hogy hogy alakult! ha nem titok, nyugodtan írhatod ide is így többeknek is segítesz

2012. máj. 11. 18:15
 10/12 anonim ***** válasza:

annyira utálom ezt a pszichológusellenességet, ami egyesektől tapasztalható... higgyétek már el, hogy ők segíteni akarnak, ez a szakmájuk. ha influenzás vagy, akkor is elmész az orvoshoz, nem reszketsz, hogy jaj, bekerül a a kartonomba. semmi szégyellnivaló nincs benne, ha dokihoz mész.

1 beszélgetés után ne várj csodát, a fájdalomcsillapítóról se jelented ki egy perc után, hogy ez nem működik. általában több alkalom kell. és ha nem akarsz gyógyszert szedni (bár ezt a nagy gyógyszerellenességet se értem), akkor ne pszichiátert válassz, hanem pszichológust.

2012. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!