Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen technikák vannak a...

Milyen technikák vannak a kommunikációs képesség fejlesztésére? Könyvek is érdekelnek.

Figyelt kérdés

Eléggé problémás számomra még mindig a szóbeli kommunikáció. Nincs túl sok lehetőségem sem a "gyakorlásra", de amikor beszélgetek emberekkel, akkor is döcögősen megy, feszült vagyok, nehogy elhaljon a beszélgetés. Szeretném azt elérni, hogy bárkivel bármikor bármeddig képes legyek beszélgetni úgy, hogy ne kelljen azon egyáltalán aggódnom, hogy mit mondjak akkor, ha egy pillanatra beáll a kínos csend. Az önbizalmammal nincs gond, szeretem is magam, viszonylag elégedett és kiegyensúlyozott ember vagyok. Széles az érdeklődési köröm és tájékozatlannak sem mondanám magam. Szóval lenne miről beszélgetnem emberekkel. Egyszerűen csak gyakran nem tudom, hogy éppen mit mondjak.


Vannak valamilyen technikák, gyakorlatok, amikkel lehet fejleszteni a kommunikációs képességet? Esetleg könyv, cikk, videó, valami?



2012. máj. 22. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Olvass sok könyvet, cikket, hogy legyen elég szókincsed, és legyen miről beszélgetned. Fontos hogy legyen véleményed a világ dolgairól, tudományról, politikáról, vallásról, és egyéb beszédtémákról.

2. Ha ezek megvannak akkor nagyon egyszerű, beszélgess! Kezdd a barátaiddal, aztán merj ismerkedni új emberekkel, a barátaidat kérdd meg hogy mutassanak be az ő barátaiknak és már meg is van az új ismeretség.

3. ha nincs elég önbizalmad akkor pl érdemes borozás közben megvitatni az élet eseményeit az elején úgy majd megjön az önbizalom, és máskor is lesz bátorság:)

2012. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja és fontos hogy legyen humorérzéked, vedd a poénokat és te is csináld őket:)

ezt pl ugy gyakorolhatod ha vki beszól egy poént és te nem tudsz rá mit mondani az elején de amikor hazaérsz akkor szépen elgondolkodsz azon hogy miket mondhattál vna erre, hidd el egy idő után már beszélgetés közbe fog jönni minden, nekem is ez volt;)

2012. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon tájékozott ember vagyok, rengeteget olvasok a világ dolgairól, borzasztó sok mindent tudok, szóval ez nem akadály. Az önbizalmam is a helyén van. A poénokat veszem, néha sikerül is elsütni egyet-egyet. A beszélgetéseket utólag szinte mindig kielemzem, szóval ez sem lehet gond. A gond ott van, hogy bár mindenről van véleményem, mindenről tudok beszélgetni, beszéltetni kell. Ha valaki nem beszéltet, elhal a beszélgetés, mert hirtelen nem jut eszembe semmi, amit bedobhatnék és érdekes, beszélni lehet róla.
2012. máj. 22. 15:52
 4/10 anonim ***** válasza:

szituációs gyakorlatoknál senmmi sem jobb, szóval kezdj el kommunikálni minnél több emberrel, de élő szóban, mert az irogatás, meg a net meg a cset meg sem közelíti a valós élő kommunikáció sebességét, és sokszínűségét.


Írott kommunikációban pl semmi metakom vagy hanglejtés nincs. Tanulj meg szavakat szépen kimondani stb szóval ezt csak társasággal lehet.

ű

Vagy a legjobb ha befizetsz egy tréningre, vagy protokol tanfolyamra.

2012. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagyaszavak embere, akkor a szavak nélküli kommunikációdat, testbeszédedet is fejlesztheted. Allan Pease-nek vannak erről könyvei.
2012. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikor nem tudsz miről beszélni, mert nem beszéltetnek, azaz nem kérdeznek tőled és ez által nincs témád, azaz,jön a feszültség, hogy na akkor most miről fogunk beszélgetni.

Ilyen és ezekre az esetekre a legjobb stratégia ha elkezdesz a másik ember iránt érdeklődni. Kérdezgesd mintha meg szeretnéd ismerni,hogy milyen ember a másik.

Mit csinál - dolgozik. Családja a szülei a szakmája a testvérei és az azokkal való kapcsolata,születési helye,stb.stb.

Szóval érdeklődj a másik iránt, a környezete iránt a minden napjai iránt,stb.stb.

2013. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
22%
Ha olyan tájékozott vagy és olyan rengeteget tudsz, akkor ezt hogyhogy nem tudod? Egy 6 éves gyerek is tudja. Kérdezni kell, ahogy az előttem író is írta. Érdeklődni a másik ember iránt. Nem pedig magadról szónokolni és a saját véleményeidet erőltetni. Ismerd meg a másik embert, és akkor tudsz vele beszélgetni. De ha csak a magad mondókáját akarod mondogatni, akkor csak elijeszted őket. ..Szívesen.
2013. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

én szeretem olyan dolgokra terelni a témát, amik éppen érdekelnek (és a beszélgetőpartner is nyitottnak tűnik), mind1 mennyire nem emelkedett arról beszélni, hogy hol lehet jó húst venni, milyen eszközökkel bírja ki ezt a meleget?:)


a másik, hogy otthon sokat ülni elég ingerszegény környezet, jó ha történik veled valami, amit el lehet mesélni... például nem utaztam még haza se úgy, hogy ne lett volna valami érdekes közben

2015. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Biluxaa válasza:

külföldön pl Spanyolban ,nem komázák s nem is érdeklik az ittenieket h ki mit stb

nem kutakodnak az um privát szférábol😉

2020. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Biluxaa válasza:

talán ritkán lehet hallani h: te hová mész v hol voltál

de ennek dacára folyton mindenütt 1000rel nyomják a zsivalyt!😆

2020. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!